- Org.nr.
- 924 034 939
- Adresse
- Holstsletta 152, 9514 Alta
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−28 223ikke oppgitt
Årsresultat115 777ikke oppgitt
Egenkapital507 35388,7 % av eiendelene
EBP INVEST AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 034 939
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 15.10.2019
- Registrert
- 07.12.2019
- Adresse
- Holstsletta 152, 9514 Alta
- Kommune
- Alta
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Alta (247)
- Aksjekapital
- 40 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer, verdipapirer, eiendomsprosjekter samt deltakelse i andre virksomheter og det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 28 223 | 21 324 | 15 732 | 13 017 | 11 679 |
| Sum driftskostnader | 28 223 | 21 324 | 15 732 | 13 017 | 11 679 |
| Driftsresultat | −28 223 | −21 324 | −15 732 | −13 017 | −11 679 |
| Annen finansinntekt | 144 000 | 120 000 | 650 000 | 50 000 | - |
| Sum finansinntekter | 144 000 | 120 000 | 650 000 | 50 000 | - |
| Netto finans | 144 000 | 120 000 | 650 000 | 50 000 | −10 |
| Resultat før skatt | - | - | 634 269 | 36 984 | −11 689 |
| Resultat før skattekostnad | 115 777 | 98 677 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | 6 568 | 829 | −2 534 | −2 571 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 633 440 | 39 518 | - |
| Årsresultat | 115 777 | 92 109 | 633 440 | 39 518 | −9 118 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 115 777 | 92 109 | 633 440 | 39 518 | - |
| Totalresultat | 115 777 | 92 109 | 633 440 | 39 518 | - |
| Ordinært utbytte | 150 000 | 150 000 | 350 000 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 283 440 | 39 518 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −34 223 | −57 892 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 115 777 | 92 109 | 633 440 | 39 518 | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | - | - | 0 |
| Sum finanskostnader | - | - | - | - | 10 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 343 755 | 343 755 | 343 755 | 130 993 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 343 755 | 343 755 | 343 755 | 130 993 | - |
| Sum anleggsmidler | 343 755 | 343 755 | 350 323 | 138 390 | 135 856 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 228 531 | 259 969 | 322 901 | 37 503 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 228 531 | 259 969 | 322 901 | 37 503 | - |
| Sum omløpsmidler | 228 531 | 259 969 | 322 901 | 37 503 | 122 |
| Sum eiendeler | 572 286 | 603 724 | 673 224 | 175 893 | 135 978 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 6 568 | 7 397 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 6 568 | 7 397 | - |
| Aksjekapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 30 000 | - |
| Overkurs | 180 066 | 180 066 | 180 066 | 41 875 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 220 066 | 220 066 | 220 066 | 71 875 | 71 875 |
| Annen egenkapital | 287 287 | 321 510 | 379 401 | 31 391 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 287 287 | 321 510 | 379 401 | 31 391 | −8 127 |
| Sum egenkapital | 507 353 | 541 576 | 599 467 | 103 266 | 63 748 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 958 | 173 | 1 363 | 233 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 61 975 | 61 975 | 72 394 | 72 394 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 64 933 | 62 148 | 73 757 | 72 627 | 72 230 |
| Sum gjeld | 64 933 | 62 148 | 73 757 | 72 627 | 72 230 |
| Sum egenkapital og gjeld | 572 286 | 603 724 | 673 224 | 175 893 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,52▼ | 4,18 | 4,38 | 0,52 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,13▲ | 0,11 | 0,12 | 0,70 | 1,13 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,7 %▲ | 15,5 % | 149,4 % | 23,7 % | −8,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 88,7 %▼ | 89,7 % | 89,0 % | 58,7 % | 46,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Espen Bredal Pedersen | 1992 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ESPEN BREDAL PEDERSEN100,0 %f. 1992 · Alta · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 926 860 682 · 100 ordinære aksjer
- Pedersen Maskin AS40,0 %852 299 932 · 240 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.