- Org.nr.
- 916 470 673
- Adresse
- Midtgårdveien 22, 4031 Stavanger
- Bransje
- Materialgjenvinning
Driftsresultat−378 364−4,5 % margin
EBITDA−16 042før av- og nedskrivninger
Årsresultat−630 713−7,4 % margin
Egenkapital−285 217−11,4 % av eiendelene
Ecofiber Recycling AS er et aksjeselskap innen materialgjenvinning, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 470 673
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 07.12.2015
- Registrert
- 18.12.2015
- Adresse
- Midtgårdveien 22, 4031 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 139 381
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Ecofiber Recycling AS915 884 563 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Retur og gjenvinning av glassfiber, produkter og fritidsbåter, samt salg av deler, båter og tjenester forbundet med dette. Reparasjoner av båter og kjøretøy. Forskning og videreutvikling av egne produkter og tjenester tilhørende samme forretningsområde. Deltakelse i annen virksomhet ved aksjeinnskudd eller på annen måte.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 8 490 252 | 9 107 333 | 8 823 504 | 9 015 514 | 9 714 829 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 56 678 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 8 490 252 | 9 107 333 | 8 880 182 | 9 015 514 | 9 714 829 |
| Varekostnad | - | 2 000 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 3 511 303 | 3 650 327 | 3 472 609 | 3 215 175 | 3 537 094 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 579 464 |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 206 450 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 362 322 | 565 933 | 577 908 | 592 962 | - |
| Annen driftskostnad | 4 994 992 | 5 669 363 | 5 247 934 | 5 328 395 | 5 689 115 |
| Sum driftskostnader | 8 868 617 | 9 887 623 | 9 298 452 | 9 136 531 | 10 012 123 |
| Driftsresultat | −378 364 | −780 290 | −418 270 | −121 017 | −297 294 |
| Annen renteinntekt | 215 | 23 | 15 | 4 | 2 544 |
| Annen finansinntekt | - | - | 268 | - | - |
| Sum finansinntekter | 215 | 23 | 283 | 4 | 2 544 |
| Annen rentekostnad | 252 564 | 163 337 | 181 036 | 156 887 | 131 501 |
| Sum finanskostnader | 252 564 | 163 337 | 181 036 | 156 887 | 131 501 |
| Netto finans | −252 349 | −163 314 | −180 753 | −156 883 | −128 957 |
| Resultat før skatt | - | - | −599 023 | −277 900 | −426 251 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −599 023 | −277 900 | −426 251 |
| Resultat før skattekostnad | −630 713 | −943 604 | - | - | - |
| Årsresultat | −630 713 | −943 604 | −599 023 | −277 900 | −426 251 |
| Overføringer til/fra fond | - | - | - | - | −426 251 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −630 713 | −943 604 | −599 023 | −277 900 | - |
| Totalresultat | −630 713 | −943 604 | −599 023 | −277 900 | - |
| Overført til overkurs | - | −668 721 | −599 023 | −277 900 | - |
| Udekket tap | −630 713 | −274 883 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −630 713 | −943 604 | −599 023 | −277 900 | −426 251 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 131 243 | 217 273 | 142 575 | 204 275 | - |
| Maskiner og anlegg | 599 616 | 875 908 | 1 157 408 | 1 444 308 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 16 072 | 41 680 | - |
| Sum varige driftsmidler | 730 859 | 1 093 181 | 1 316 055 | 1 690 263 | 2 030 595 |
| Sum anleggsmidler | 730 859 | 1 093 181 | 1 519 814 | 2 097 722 | 2 641 754 |
| Kundefordringer | 840 695 | 620 492 | 502 232 | 668 558 | 268 620 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 677 262 |
| Andre kortsiktige fordringer | 330 526 | 761 154 | 699 478 | 736 737 | - |
| Sum fordringer | 1 171 221 | 1 381 646 | 1 201 710 | 1 405 295 | 945 882 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 1 504 365 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 606 995 | 142 980 | 1 326 580 | 1 620 159 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 606 995 | 142 980 | 1 326 580 | 1 620 159 | 1 504 365 |
| Sum omløpsmidler | 1 778 216 | 1 524 626 | 2 528 289 | 3 025 454 | 2 450 247 |
| Sum eiendeler | 2 509 076 | 2 617 807 | 4 048 104 | 5 123 177 | 5 092 001 |
| Utvikling | - | - | 203 759 | 407 459 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 203 759 | 407 459 | 611 159 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 2 030 595 |
| Forskning og utvikling | - | - | - | - | 611 159 |
| Aksjekapital | 100 381 | 100 381 | 96 520 | 96 520 | - |
| Overkurs | - | - | 511 714 | 1 110 737 | 1 388 637 |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 519 999 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 620 380 | 100 381 | 608 234 | 1 207 257 | 1 485 157 |
| Udekket tap | 905 597 | 274 883 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −905 597 | −274 883 | - | - | - |
| Sum egenkapital | −285 217 | −174 503 | 608 234 | 1 207 257 | 1 485 157 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 625 000 | 1 654 278 | 1 750 000 | 2 250 000 | 2 500 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 625 000 | 1 654 278 | 1 750 000 | 2 250 000 | 2 500 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 625 000 | 1 654 278 | 1 750 000 | 2 250 000 | 2 500 000 |
| Leverandørgjeld | 326 792 | 259 838 | 690 657 | 798 063 | 195 000 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 254 040 |
| Skyldig offentlige avgifter | 158 779 | 226 043 | 206 641 | 199 641 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 683 721 | 652 151 | 792 571 | 668 216 | 657 804 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 169 292 | 1 138 031 | 1 689 869 | 1 665 919 | 1 106 844 |
| Sum gjeld | 2 794 292 | 2 792 310 | 3 439 869 | 3 915 919 | 3 606 844 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 509 076 | 2 617 807 | 4 048 104 | 5 123 177 | 5 092 001 |
| aksjer å kr 0,03) | - | - | - | - | 96 520 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,52▲ | 1,34 | 1,50 | 1,82 | 2,21 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −9,80▲ | −16,00 | 5,66 | 3,24 | 2,43 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −14,8 %▲ | −23,4 % | −9,1 % | −2,4 % | −5,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −4,5 %▲ | −8,6 % | −4,7 % | −1,3 % | −3,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −7,4 %▲ | −10,4 % | −6,7 % | −3,1 % | −4,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −11,4 %▼ | −6,7 % | 15,0 % | 23,6 % | 29,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Ecofiber Recycling AS−4,5 %
8,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5,0 %−2,50,02,55,07,5
Ecofiber Recycling AS−4,5 % 8,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Infinitum AS0,3 % 4 591,7 mill.107 ansatte 2025
NORSK GJENVINNING AS3,3 % 3 404,4 mill.767 ansatte 2025
Metallco AS5,2 % 2 513,3 mill.49 ansatte 2025
−5,0 %−2,50,02,55,07,5
De tre andre er de største selskapene i næringskode 38.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Odd Egil Kvelland | 1968 |
| Styrets leder | Jan Ove Nesvik | 1968 |
| Styremedlem | Reid Skjærpe | 1964 |
| Styremedlem | Kjell Øyvind Pedersen | 1952 |
| Styremedlem | Maren Jensen Ersdal | 1996 |
| Styremedlem | Knut Roar Wiig | 1979 |
| Varamedlem | Johannes Løyning | 1977 |
| Revisor | IDSØ & RAVNÅS REVISJON AS989 048 732 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CAHE FINANS AS21,2 %Stavanger · 710 204 ordinære aksjer
- VALIDÉ AS11,4 %Stavanger · 380 613 ordinære aksjer
- Gellein AS8,11 %Sola · 271 292 ordinære aksjer
- BAUSTAD & CO AS7,97 %Stavanger · 266 667 ordinære aksjer
- JERSK INVEST AS7,63 %Sandnes · 255 329 ordinære aksjer
- JONAS YTRELAND6,77 %f. 1973 · Stavanger · 226 667 ordinære aksjer
- VALIDÉ INVEST I AS6,23 %Stavanger · 208 334 ordinære aksjer
- Vmofive AS5,98 %Mosterøy · 200 000 ordinære aksjer
- Suveren Invest AS5,98 %Sandnes · 200 000 ordinære aksjer
- Ålgård · 110 000 ordinære aksjer
- + 12 andre15,4 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.