- Org.nr.
- 822 768 792
- Adresse
- Steinerudvegen 23B, 2054 Mogreina
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat107 5005,5 % margin
Årsresultat89 2674,5 % margin
Egenkapital9 9161,1 % av eiendelene
Ansatte27i Aa‑registeret
Ecolux AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 822 768 792
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 05.04.2019
- Registrert
- 22.07.2019
- Adresse
- Steinerudvegen 23B, 2054 Mogreina
- Kommune
- Ullensaker
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Ecolux AS935 657 806 · ULLENSAKER27 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Oppføring og rehabilitering av bygg, arkitekttjenester samt salg av byggevarer og verktøy. Import og eksport av varer og tjenester. Salg av møbler og bygging av møbler, snekring. Samt investeringer i andre virksomheter (næringskoder 41.200 Oppføring av bygninger) og annet som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | 21 421 | 20 570 | 20 308 | 10 604 |
| Sum driftskostnader | 1 857 549 | 21 421 | 20 570 | 20 308 | 10 604 |
| Driftsresultat | 107 500 | −21 421 | −20 570 | −20 308 | −10 604 |
| Annen rentekostnad | - | - | 70 | - | - |
| Sum finanskostnader | 15 608 | - | 70 | - | - |
| Netto finans | −15 437 | 0 | −70 | - | 0 |
| Resultat før skatt | 92 063 | −21 421 | −20 640 | −20 308 | −10 604 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 3 737 | −3 737 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −20 640 | −24 045 | - |
| Årsresultat | 89 267 | −21 421 | −20 640 | −24 045 | −6 867 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −20 640 | −24 045 | - |
| Totalresultat | - | - | −20 640 | −24 045 | - |
| Udekket tap | - | - | −20 640 | −24 045 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −20 640 | −24 045 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 965 049 | 0 | - | - | 0 |
| Sum finansinntekter | 171 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 73 800 | 0 | 0 | 0 | 3 737 |
| Sum varer | - | - | 556 615 | 556 615 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 543 | 172 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 543 | 172 | - |
| Sum omløpsmidler | 804 902 | 557 621 | 558 158 | 556 787 | 559 601 |
| Sum eiendeler | 878 702 | 557 621 | 558 158 | 556 787 | 563 338 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | 87 930 | 67 290 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −20 084 | −109 350 | −87 930 | −67 290 | −43 245 |
| Sum egenkapital | 9 916 | −79 350 | −57 930 | −37 290 | −13 245 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 628 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 441 341 | 441 341 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 174 746 | 152 736 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 867 158 | 636 972 | 616 087 | 594 077 | 576 583 |
| Sum gjeld | 868 786 | 636 972 | 616 087 | 594 077 | 576 583 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 558 158 | 556 787 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,93▲ | 0,88 | 0,91 | 0,94 | 0,97 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 87,61▲ | −8,03 | −10,64 | −15,93 | −43,53 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,0 %▲ | −3,8 % | −3,7 % | −3,6 % | −1,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,5 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,5 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,1 %▲ | −14,2 % | −10,4 % | −6,7 % | −2,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 72 780
- Resultat per ansatt, kroner
- 3 981
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Ecolux AS5,5 %
2,0 mill. 27 ansatte 2025
0 %246
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
Ecolux AS5,5 % 2,0 mill.27 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ritvars Bekis | 1976 |
| Styremedlem | Austris Kozulins | 1980 |
| Regnskapsfører | NUMERO CONSULTANTS AS979 202 067 | - |
| Forretningsfører | Austris Kozulins | 1980 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SIGNE KUPSE100,0 %f. 1985 · Mogreina · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.