- Org.nr.
- 929 269 314
- Adresse
- Høiekroken 9, 2150 Årnes
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat88 4769,2 % margin
EBITDA220 094før av- og nedskrivninger
Årsresultat70 5677,4 % margin
Egenkapital184 63025,7 % av eiendelene
EDVIN AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 269 314
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 21.04.2022
- Registrert
- 31.05.2022
- Adresse
- Høiekroken 9, 2150 Årnes
- Kommune
- Nes
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Nes (80)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- EDVIN AS929 305 531 · NES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Grunnarbeider, V/A, vei, betongarbeider, asfaltarbeid, anleggsgartner arbeid, snekkerarbeid, drenering, maskinentreprenør, steinlaget.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 957 144 | - | - | 747 538 |
| Sum driftsinntekter | 957 144 | 635 393 | 1 142 049 | 747 538 |
| Varekostnad | 115 657 | - | - | 0 |
| Lønnskostnad | 461 619 | - | - | 219 073 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 131 618 | - | - | 22 839 |
| Annen driftskostnad | 159 774 | - | - | 178 652 |
| Sum driftskostnader | 868 668 | 674 393 | 1 231 289 | 420 564 |
| Driftsresultat | 88 476 | −39 001 | −89 240 | 326 974 |
| Annen renteinntekt | 5 | - | - | 12 |
| Annen finansinntekt | 2 629 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 634 | 3 449 | 47 | 12 |
| Annen rentekostnad | 20 433 | - | - | 0 |
| Annen finanskostnad | 109 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 20 543 | 28 108 | 22 699 | 0 |
| Netto finans | −17 909 | −24 659 | −22 652 | 12 |
| Resultat før skatt | 70 567 | −63 660 | −111 892 | 326 986 |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 71 936 |
| Årsresultat | 70 567 | −63 660 | −107 325 | 255 050 |
| Annen egenkapital | 70 567 | - | - | 255 048 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 255 048 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 257 233 | - | - | 195 161 |
| Sum varige driftsmidler | 257 233 | - | - | 195 161 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 |
| Sum anleggsmidler | 257 233 | 388 851 | 520 469 | 195 161 |
| Kundefordringer | 121 524 | - | - | 78 078 |
| Andre kortsiktige fordringer | 61 648 | - | - | 6 584 |
| Sum fordringer | 183 171 | - | - | 84 662 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 279 191 | - | - | 203 961 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 279 191 | - | - | 203 961 |
| Sum omløpsmidler | 462 363 | 56 811 | 119 558 | 288 623 |
| Sum eiendeler | 719 596 | 445 662 | 640 027 | 483 784 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 154 630 | - | - | 255 048 |
| Sum opptjent egenkapital | 154 630 | 84 063 | 147 723 | 255 048 |
| Sum egenkapital | 184 630 | 114 063 | 177 723 | 285 048 |
| Utsatt skatt | 0 | - | - | 4 567 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 4 567 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 168 802 | - | - | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 168 802 | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 235 832 | 296 840 | 4 567 |
| Leverandørgjeld | 18 025 | - | - | 0 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 67 369 |
| Skyldige offentlige avgifter | 95 445 | - | - | 106 280 |
| Annen kortsiktig gjeld | 252 694 | - | - | 20 520 |
| Sum kortsiktig gjeld | 366 164 | 95 767 | 165 465 | 194 169 |
| Sum gjeld | 534 966 | 331 599 | 462 305 | 198 736 |
| Sum egenkapital og gjeld | 719 596 | - | - | 483 786 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,26▲ | 0,59 | 0,72 | 1,49 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,90▼ | 2,91 | 2,60 | 0,70 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,6 %▲ | −6,5 % | −15,9 % | 67,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,2 %▲ | −6,1 % | −7,8 % | 43,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,4 %▲ | −10,0 % | −9,4 % | 34,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 25,7 %▲ | 25,6 % | 27,8 % | 58,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
EDVIN AS9,2 %
1,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
EDVIN AS9,2 % 1,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Edvinas Zulys | 1988 |
| Styrets leder | Edvinas Zulys | 1988 |
| Regnskapsfører | AURA REGNSKAP AS816 376 432 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EDVINAS ZULYS100,0 %f. 1988 · Årnes · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.