- Org.nr.
- 928 324 419
- Adresse
- v/ Rasmus Tallaksen, Hunsøya, 4700 Vennesla
- Hovedeier
- Tallaksen Invest AS, 100 %
Driftsresultat430 61271,3 % margin
EBITDA481 821før av- og nedskrivninger
Årsresultat249 71841,4 % margin
Egenkapital926 23686,9 % av eiendelene
EH58 EIENDOM AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 324 419
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 17.09.2026
- Stiftet
- 19.11.2021
- Registrert
- 13.12.2021
- Adresse
- v/ Rasmus Tallaksen, Hunsøya, 4700 Vennesla
- Kommune
- Vennesla
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Vennesla (153)
- Aksjekapital
- 760 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- EH58 EIENDOM AS928 559 084 · VENNESLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg, utvikling og utleie av fast eiendom. Kjøp og salg av aksjer, samt investeringer og deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 603 821 | - | - | 281 359 | - |
| Sum driftsinntekter | 603 821 | 456 810 | 433 685 | 282 525 | 0 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 51 209 | - | - | 65 944 | 935 |
| Annen driftskostnad | 122 000 | - | - | 162 162 | 3 757 |
| Sum driftskostnader | 173 209 | 223 953 | 256 657 | 228 106 | 4 692 |
| Driftsresultat | 430 612 | 232 856 | 177 028 | 54 419 | −4 692 |
| Annen renteinntekt | 1 456 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 344 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 800 | 1 247 | 275 | - | - |
| Annen rentekostnad | 113 201 | - | - | 143 222 | - |
| Sum finanskostnader | 113 201 | 208 812 | 198 915 | 143 222 | 9 144 |
| Netto finans | −110 401 | −207 565 | −198 640 | −143 222 | −9 144 |
| Resultat før skatt | - | 25 291 | −21 611 | −88 803 | −13 836 |
| Resultat før skattekostnad | 320 211 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 70 493 | - | - | −19 537 | −4 819 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −69 266 | - |
| Årsresultat | 249 718 | 19 728 | −16 857 | −69 266 | −9 017 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 249 718 | - | - | −69 266 | - |
| Totalresultat | 249 718 | - | - | −69 266 | - |
| Udekket tap | 75 412 | - | - | −69 266 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 174 306 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 249 718 | - | - | −69 266 | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | 1 166 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 2 | - | - | 35 960 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 3 827 196 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 40 469 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 40 469 | - |
| Sum anleggsmidler | - | 3 787 030 | 3 875 267 | 3 892 021 | 3 835 955 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 4 000 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 4 000 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 066 410 | - | - | 15 577 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 066 410 | - | - | 15 577 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 066 410 | 55 991 | 6 442 | 19 577 | 40 210 |
| Sum eiendeler | 1 066 410 | 3 843 021 | 3 881 709 | 3 911 597 | 3 876 165 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 24 356 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 24 356 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | 3 791 236 | - |
| Aksjekapital | 760 000 | - | - | 760 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −8 070 | - | - | −8 070 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 751 930 | 751 930 | 751 930 | 751 930 | 751 930 |
| Udekket tap | - | - | - | 78 283 | - |
| Annen egenkapital | 174 306 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 174 306 | −75 412 | −95 140 | −78 283 | −9 017 |
| Sum egenkapital | 926 236 | 676 518 | 656 790 | 673 647 | 742 913 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 2 941 907 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 272 605 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 3 214 512 | - |
| Utsatt skatt | 35 368 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 35 368 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 35 368 | 3 129 315 | 3 194 525 | 3 214 512 | 3 125 748 |
| Leverandørgjeld | 3 508 | - | - | 7 872 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 15 566 | - |
| Betalbar skatt | 1 298 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 100 000 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 104 806 | 37 188 | 30 394 | 23 438 | 7 504 |
| Sum gjeld | 140 174 | 3 166 503 | 3 224 919 | 3 237 950 | 3 133 252 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 066 410 | - | - | 3 911 597 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 10,18▲ | 1,51 | 0,21 | 0,84 | 5,36 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,15▼ | 4,68 | 4,91 | 4,81 | 4,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,7 %▲ | 6,1 % | 4,6 % | 1,4 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 71,3 %▲ | 51,0 % | 40,8 % | 19,3 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 41,4 %▲ | 4,3 % | −3,9 % | −24,5 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 86,9 %▲ | 17,6 % | 16,9 % | 17,2 % | 19,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
EH58 EIENDOM AS71,3 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
EH58 EIENDOM AS71,3 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rasmus Bandsholm Larsen Tallaksen | 1986 |
| Styrets leder | Rasmus Bandsholm Larsen Tallaksen | 1986 |
| Regnskapsfører | KVARSTEIN ØKONOMI AS914 227 240 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Tallaksen Invest AS100,0 %Brekkestø · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Tallaksen Invest AS
- OKV8 EIENDOM AS100,0 %
- Hunsfos Autoverksted AS100,0 %
- EH58 EIENDOM AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.