- Org.nr.
- 919 461 632
- Adresse
- Nesvegen 55, 2080 Eidsvoll
- Hovedeier
- HOLDING MUR OG FLIS AS, 100 %
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat214 9410,9 % margin
EBITDA517 104før av- og nedskrivninger
Årsresultat147 0160,6 % margin
Egenkapital609 51812,1 % av eiendelene
EIDSVOLL MUR OG FLIS AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 461 632
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 05.07.2017
- Registrert
- 25.08.2017
- Adresse
- Nesvegen 55, 2080 Eidsvoll
- Kommune
- Eidsvoll
- Næring
- 43.910 MurerarbeidMurerarbeid i Eidsvoll (11)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 12
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- EIDSVOLL MUR OG FLIS AS916 939 949 · EIDSVOLL12 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Arbeid med mur og flis og dertil hørende kjøp og salg, samt oppføring og salg av eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 23 426 787 | 20 206 609 | 23 571 880 | 26 177 313 | 25 206 067 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 35 867 | - |
| Annen driftsinntekt | 138 345 | 109 511 | - | - | 54 756 |
| Sum driftsinntekter | 23 565 132 | 20 316 120 | 23 571 880 | 26 213 180 | 25 260 823 |
| Varekostnad | 12 293 311 | 9 074 889 | 11 524 424 | 13 177 936 | 12 244 991 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 8 744 990 | 8 189 764 | - |
| Lønnskostnad | 8 302 143 | 8 105 408 | - | - | 7 568 360 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 274 517 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 302 163 | 376 627 | 459 442 | 412 524 | - |
| Annen driftskostnad | 2 452 574 | 2 287 813 | 2 077 101 | 2 361 468 | 2 172 933 |
| Sum driftskostnader | 23 350 191 | 19 844 737 | 22 805 956 | 24 141 691 | 22 260 802 |
| Driftsresultat | 214 941 | 471 383 | 765 924 | 2 071 489 | 3 000 021 |
| Annen renteinntekt | 20 805 | 18 559 | 14 150 | 6 388 | 619 |
| Annen finansinntekt | 704 | 25 479 | 21 001 | 3 517 | - |
| Sum finansinntekter | 21 509 | 44 038 | 35 151 | 9 905 | 619 |
| Annen rentekostnad | 47 006 | 47 941 | 75 410 | 53 286 | 35 654 |
| Annen finanskostnad | 1 504 | 1 870 | 3 652 | 896 | 1 116 |
| Sum finanskostnader | 48 510 | 49 811 | 79 062 | 54 182 | 36 769 |
| Netto finans | −27 001 | −5 773 | −43 911 | −44 276 | −36 150 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 2 963 871 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 2 311 800 |
| Resultat før skattekostnad | 187 940 | 465 610 | 722 012 | 2 027 212 | - |
| Skattekostnad | 40 924 | 100 442 | 159 510 | 447 135 | - |
| Årsresultat | 147 016 | 365 168 | 562 502 | 1 580 077 | 2 311 800 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 2 311 800 |
| Ordinært utbytte | 400 000 | 260 000 | 500 000 | 1 000 000 | 1 500 000 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 0 | 750 000 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 97 726 | 27 113 | 69 708 | 96 022 | 30 354 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 781 446 |
| Annen egenkapital | −350 710 | 78 055 | −7 206 | −265 945 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 562 502 | 1 580 077 | 2 311 800 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 28 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 1 433 033 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 1 778 | 7 112 | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | - | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 824 917 | 602 661 | 1 289 969 | 1 596 605 | - |
| Sum varige driftsmidler | 824 917 | 602 661 | 1 291 748 | 1 603 717 | 1 433 033 |
| Investering i datterselskap | - | - | 0 | 0 | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 0 | 0 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | 0 | 0 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | 1 800 | 1 800 | 1 800 | 1 800 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 1 800 | 1 800 | 1 800 | 1 800 |
| Sum anleggsmidler | 824 917 | 604 461 | 1 293 548 | 1 605 517 | 1 462 833 |
| Kundefordringer | 2 588 720 | 2 261 566 | 2 520 240 | 2 288 273 | 2 702 781 |
| Andre kortsiktige fordringer | 290 084 | 243 957 | 164 548 | 66 199 | 56 261 |
| Konsernfordringer | 5 577 | 106 648 | 61 648 | 38 648 | 18 648 |
| Sum fordringer | 2 884 381 | 2 612 171 | 2 746 436 | 2 393 120 | 2 777 690 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 919 526 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | 0 | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 308 241 | 1 628 311 | 1 623 979 | 3 019 094 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 308 241 | 1 628 311 | 1 623 979 | 3 019 094 | 2 919 526 |
| Sum omløpsmidler | 4 192 622 | 4 240 482 | 4 370 415 | 5 412 214 | 5 697 215 |
| Sum eiendeler | 5 017 539 | 4 844 943 | 5 663 963 | 7 017 731 | 7 160 048 |
| Utvikling | - | - | 0 | 0 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | - | - | 0 | 0 | - |
| Goodwill | - | - | - | - | 76 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Beholdning av egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Overkurs | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Fond | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 579 518 | 930 229 | 852 174 | 859 380 | 1 125 325 |
| Udekket tap | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 579 518 | 930 229 | 852 174 | 859 380 | 1 125 325 |
| Sum egenkapital | 609 518 | 960 229 | 882 174 | 889 380 | 1 155 325 |
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Utsatt skatt | 316 196 | 374 897 | 282 101 | 209 865 | 298 954 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 316 196 | 374 897 | 282 101 | 209 865 | 298 954 |
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 776 591 | 420 791 | 817 853 | 1 003 962 | 805 827 |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 776 591 | 420 791 | 817 853 | 1 003 962 | 805 827 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 099 954 | 1 213 827 | 1 104 781 |
| Leverandørgjeld | 733 366 | 678 555 | 865 997 | 986 020 | 917 144 |
| Betalbar skatt | 72 061 | 0 | 67 613 | - | 341 992 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 1 385 596 |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 124 288 | 1 019 434 | 1 206 005 | - | - |
| Utbytte | 400 000 | 260 000 | 500 000 | 1 000 000 | 1 500 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 125 290 | 314 071 | 214 311 | 874 942 | 58 337 |
| Annen kortsiktig gjeld | 860 229 | 816 966 | 827 908 | 671 359 | 696 873 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 315 234 | 3 089 026 | 3 681 835 | 4 914 524 | 4 899 942 |
| Sum gjeld | 4 408 021 | 3 884 714 | 4 781 789 | 6 128 351 | 6 004 723 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 7 160 048 |
| Sum egenkapital og gjeld 5 o1l7 | - | 4 844 943 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,26▼ | 1,37 | 1,19 | 1,10 | 1,16 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 7,23▲ | 4,05 | 5,42 | 6,89 | 5,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,8 %▼ | 9,8 % | 12,6 % | 29,4 % | 41,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,9 %▼ | 2,3 % | 3,2 % | 7,9 % | 11,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,6 %▼ | 1,8 % | 2,4 % | 6,0 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 12,1 %▼ | 19,8 % | 15,6 % | 12,7 % | 16,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 963 761
- Resultat per ansatt, kroner
- 17 912
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
EIDSVOLL MUR OG FLIS AS0,9 %
23,6 mill. 12 ansatte 2025
−10 %−5051015
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.89 ansatte 2025
EIDSVOLL MUR OG FLIS AS0,9 % 23,6 mill.12 ansatte 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Wiggo Christensen | 1970 |
| Styrets leder | Frode Fosserud | 1986 |
| Styremedlem | Wiggo Christensen | 1970 |
| Revisor | REVISJONSSELSKAPET VARDER AS983 535 712 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HOLDING MUR OG FLIS AS100,0 %Eidsvoll · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HOLDING MUR OG FLIS AS
- EIDSVOLL MUR OG FLIS EIENDOM AS100,0 %
- EIDSVOLL MUR OG FLIS AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.