- Org.nr.
- 954 966 496
- Adresse
- Sekkebekksletta 4, 4790 Lillesand
- Hovedeier
- Harald Sundsdal Invest AS, 66 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−447 829−1,6 % margin
EBITDA157 171før av- og nedskrivninger
Årsresultat−718 645−2,6 % margin
Egenkapital6 106 05848,0 % av eiendelene
EINAR SUNDSDAL AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 1989.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 954 966 496
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 17.12.1989
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Sekkebekksletta 4, 4790 Lillesand
- Postadresse
- Postboks 66
- Kommune
- Lillesand
- Aksjekapital
- 697 000
- Ansatte
- 14
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SUNDSDAL EINAR AS971 776 331 · LILLESAND14 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørlegger/entreprenørvirksomhet og alt som står i forbindelse med dette, samt deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 27 902 366 | 25 365 734 | 24 221 444 | 30 315 113 | 39 296 603 |
| Annen driftsinntekt | 14 139 | 1 112 620 | 1 513 403 | 347 078 | 993 162 |
| Sum driftsinntekter | 27 916 505 | 26 478 354 | 25 734 847 | 30 662 191 | 40 289 765 |
| Varekostnad | 13 357 214 | 11 042 158 | 9 842 912 | 14 256 810 | 19 577 198 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 12 715 274 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 446 874 |
| Lønnskostnad Il, | 9 480 807 | 8 450 169 | 10 946 500 | 12 329 870 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 605 000 | 598 230 | 557 356 | 426 000 | - |
| Annen driftskostnad | 4 921 313 | 5 260 571 | 4 785 602 | 5 478 237 | 5 602 808 |
| Sum driftskostnader | 28 364 334 | 25 351 128 | 26 132 370 | 32 490 917 | 38 342 154 |
| Driftsresultat | −447 829 | 1 127 225 | −397 523 | −1 828 726 | 1 947 611 |
| Annen renteinntekt | 11 597 | 2 506 | 23 122 | 17 835 | 10 021 |
| Annen finansinntekt | 4 689 | 6 736 | 3 792 | 14 910 | 11 998 |
| Sum finansinntekter | 16 286 | 9 242 | 26 914 | 32 745 | 22 019 |
| Annen rentekostnad | 265 955 | 271 187 | 254 411 | 182 272 | 151 501 |
| Annen finanskostnad | 21 147 | 234 | 2 380 | 4 480 | - |
| Sum finanskostnader | 287 102 | 271 421 | 256 791 | 186 752 | 151 501 |
| Netto finans | −270 816 | −262 179 | −229 877 | −154 007 | −129 482 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 1 818 128 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 402 728 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 415 400 |
| Resultat før skattekostnad | −718 645 | 865 046 | −627 400 | −1 982 733 | - |
| Skattekostnad | 0 | 54 190 | 0 | −430 681 | - |
| Årsresultat | −718 645 | 810 856 | −627 400 | −1 552 052 | 1 415 400 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 415 400 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 1 415 400 |
| Annen egenkapital | −718 645 | 810 856 | −627 400 | −1 552 052 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −627 400 | −1 552 052 | 1 415 400 |
| Utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Utsatt skattefordel | 372 005 | 372 005 | 426 195 | 426 195 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 372 005 | 372 005 | 426 195 | 426 195 | - |
| Maskiner og anlegg | 230 000 | 505 000 | 141 000 | 385 000 | 577 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 509 000 |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 166 000 | 496 000 | 778 000 | 1 023 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 396 000 | 1 001 000 | 919 000 | 1 408 000 | 1 086 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 206 706 | 206 706 | 206 706 | 206 706 | 206 706 |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 206 706 | 206 706 | 206 706 | 206 706 | 206 706 |
| Sum anleggsmidler | 974 711 | 1 579 711 | 1 551 901 | 2 040 901 | 1 292 706 |
| Varer | 2 796 649 | 3 408 402 | 3 794 672 | 3 587 280 | 2 803 658 |
| Sum varer | - | - | 3 794 672 | 3 587 280 | 2 803 658 |
| Kundefordringer | 6 501 047 | 5 042 575 | 4 349 389 | 5 070 629 | 9 093 320 |
| Andre kortsiktige fordringer | 597 266 | 859 311 | 1 066 852 | 859 144 | 1 236 864 |
| Sum fordringer | 7 098 313 | 5 901 886 | 5 416 241 | 5 929 773 | 10 330 184 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 5 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 846 595 | 1 930 791 | 1 529 212 | 2 691 782 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 846 595 | 1 930 791 | 1 529 212 | 2 691 782 | - |
| Sum omløpsmidler | 11 741 557 | 11 241 079 | 10 740 126 | 12 208 834 | 15 839 913 |
| Sum eiendeler | 12 716 267 | 12 820 790 | 12 292 027 | 14 249 735 | 17 132 619 |
| Aksjekapital | 697 000 | 697 000 | 697 000 | 697 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Overkurs | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 697 000 | 697 000 | 697 000 | 697 000 | 697 000 |
| Fond | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 5 409 058 | 6 127 703 | 5 316 847 | 5 944 248 | 7 496 300 |
| Udekket tap | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 5 409 058 | 6 127 703 | 5 316 847 | 5 944 248 | 7 496 300 |
| Sum egenkapital | 6 106 058 | 6 824 703 | 6 013 847 | 6 641 248 | 8 193 300 |
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 349 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 349 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 3 535 670 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 959 735 | 3 104 290 | 3 238 283 | 3 375 696 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 959 735 | 3 104 290 | 3 238 283 | 3 375 696 | 3 535 670 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 3 238 283 | 3 375 696 | 3 541 019 |
| Leverandørgjeld | 1 266 934 | 469 810 | 196 553 | 614 433 | 580 089 |
| Betalbar skatt | 0 | - | 0 | - | 368 684 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 2 615 934 |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 348 656 | 989 531 | 1 661 905 | 2 228 694 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 034 884 | 1 432 455 | 1 181 438 | 1 389 665 | 1 833 594 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 650 474 | 2 891 796 | 3 039 896 | 4 232 792 | 5 398 301 |
| Sum gjeld | 6 610 209 | 5 996 086 | 6 278 179 | 7 608 488 | 8 939 320 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 716 267 | 12 820 790 | 12 292 027 | 14 249 735 | 17 132 619 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 697 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,22▼ | 3,89 | 3,53 | 2,88 | 2,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,08▲ | 0,88 | 1,04 | 1,15 | 1,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,4 %▼ | 9,1 % | −2,8 % | −11,4 % | 11,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,6 %▼ | 4,3 % | −1,5 % | −6,0 % | 4,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,6 %▼ | 3,1 % | −2,4 % | −5,1 % | 3,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 48,0 %▼ | 53,2 % | 48,9 % | 46,6 % | 47,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 994 036
- Resultat per ansatt, kroner
- −31 988
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
EINAR SUNDSDAL AS−1,6 %
27,9 mill. 14 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.868 ansatte 2025
EINAR SUNDSDAL AS−1,6 % 27,9 mill.14 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.670 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Harald Sundsdal | 1982 |
| Styrets leder | Per Harald Sundsdal | 1947 |
| Varamedlem | Harald Sundsdal | 1982 |
| Revisor | IREVISJON AS965 820 310 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Lillesand · 460 ordinære aksjer
- PER HARALD SUNDSDAL34,0 %f. 1947 · Lillesand · 237 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Harald Sundsdal Invest AS
- EINAR SUNDSDAL AS66,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 951 769 665 · 15 A-aksjer
- Vallesverd Marina AS0,75 %913 798 457 · 6 ordinære aksjer
- VARME & BAD AS0,14 %991 603 344 · 1 388 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.