- Org.nr.
- 921 528 825
- Adresse
- Risøyveien 86, 3290 Stavern
- Bransje
- Allmennlegetjenester
Driftsresultat−39 221
Årsresultat3 506 741
Egenkapital5 294 47095,6 % av eiendelene
EINAR WALAKER LEGETJENESTER AS er et aksjeselskap innen allmennlegetjenester, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 528 825
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 18.09.2018
- Registrert
- 09.10.2018
- Adresse
- Risøyveien 86, 3290 Stavern
- Postadresse
- Postboks 83
- Kommune
- Larvik
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Drive legevirksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 350 | - | - | - | 2 954 801 |
| Sum driftsinntekter | 9 350 | 588 | 758 688 | 2 711 864 | 2 977 785 |
| Lønnskostnad | 2 736 | - | - | 916 424 | 882 133 |
| Annen driftskostnad | 45 835 | - | - | 938 944 | 966 491 |
| Sum driftskostnader | 48 571 | 46 619 | 134 634 | 1 855 368 | 1 848 624 |
| Driftsresultat | −39 221 | −46 031 | 624 055 | 856 497 | 1 129 161 |
| Annen finansinntekt | 1 374 870 | - | - | - | 1 198 |
| Verdiendr. finansielle instrumenter, virkelig verdi | 2 187 344 | - | - | - | 118 824 |
| Sum finansinntekter | - | −2 060 470 | 639 199 | −205 968 | 120 022 |
| Annen finanskostnad | 24 398 | - | - | - | 5 120 |
| Sum finanskostnader | - | 1 252 | 377 | 53 346 | 5 120 |
| Netto finans | 3 537 816 | −2 061 722 | 638 822 | −259 314 | 114 902 |
| Resultat før skatt | - | −2 107 754 | 1 262 877 | 597 183 | 1 244 063 |
| Resultat før skattekostnad | 3 498 595 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | −8 146 | - | - | 190 918 | 250 996 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 993 067 |
| Årsresultat | 3 506 741 | −2 109 758 | 1 123 310 | 406 265 | 993 067 |
| Overføringer annen egenkapital | 3 506 741 | - | - | - | 993 067 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 506 741 | - | - | - | 993 067 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 5 485 517 | - | - | - | 2 463 374 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 485 517 | - | - | - | 2 463 374 |
| Sum anleggsmidler | 5 485 517 | 2 031 403 | 4 142 243 | 2 204 641 | 2 463 374 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 28 340 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 108 127 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 136 467 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 51 942 | - | - | - | 459 203 |
| Sum omløpsmidler | 51 942 | 61 838 | 110 041 | 1 167 760 | 595 670 |
| Sum eiendeler | 5 537 458 | 2 093 241 | 4 252 284 | 3 372 401 | 3 059 044 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 5 264 470 | - | - | - | 2 337 912 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 264 470 | 1 757 728 | 3 867 486 | 2 744 176 | 2 337 912 |
| Sum egenkapital | 5 294 470 | 1 787 728 | 3 897 486 | 2 774 176 | 2 367 912 |
| Utsatt skatt | 66 548 | - | - | - | 38 720 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 66 548 | - | - | - | 38 720 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 83 185 | 103 981 | 30 976 | 38 720 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 75 712 |
| Leverandørgjeld | 349 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 8 491 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 167 601 | - | - | - | 576 701 |
| Sum kortsiktig gjeld | 176 440 | 222 328 | 250 817 | 567 248 | 652 413 |
| Sum gjeld | 242 988 | 305 512 | 354 798 | 598 224 | 691 133 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 537 458 | - | - | - | 3 059 044 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,29▲ | 0,28 | 0,44 | 2,06 | 0,91 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▼ | 0,17 | 0,09 | 0,22 | 0,29 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,0 %▲ | −66,4 % | 33,1 % | 20,2 % | 40,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −419,5 %▲ | −7 828,4 % | 82,3 % | 31,6 % | 37,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 37 505,3 %▲ | −358 802,4 % | 148,1 % | 15,0 % | 33,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,6 %▲ | 85,4 % | 91,7 % | 82,3 % | 77,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Einar Magne Walaker | 1957 |
| Styremedlem | Mette Berg Walaker | 1965 |
| Regnskapsfører | GUNNHILD MONSTAD REGNSKAPSKONTOR996 951 219 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EINAR MAGNE WALAKER100,0 %f. 1957 · Stavern · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.