- Org.nr.
- 951 933 813
- Telefon
- 35 53 83 66
- Adresse
- Vestre Einaren 5, 3744 Skien
Driftsresultat164 8921,4 % margin
EBITDA282 074før av- og nedskrivninger
Årsresultat190 7281,6 % margin
Egenkapital3 713 64938,7 % av eiendelene
Einaren Barnehage SA er et samvirkeforetak innen førskoleundervisning og drift av barnehager, stiftet 1989.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 951 933 813
- Organisasjonsform
- Samvirkeforetak
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 31.05.1989
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Vestre Einaren 5, 3744 Skien
- Telefon
- 35 53 83 66
- Kommune
- Skien
- Næring
- 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehagerFørskoleundervisning og drift av barnehager i Skien (13)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- 26
- Hjemmeside
- www.einaren.barnehage.skien.no
Underenheter
1
- Einaren Barnehage972 211 095 · SKIEN23 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og drive barnehage til det beste for medlemmene og deres barn. Foretaket skal fremme medlemmenes økonomiske interesser gjennom deres deltakelse i virksomheten som kjøpere av barnehagetjenster fra foretaket.
Tidligere navn
- BA Einaren Barnehage19.02.1995 til 10.10.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Foreldrebetaling og annen inntekt | 1 061 161 | 1 470 218 | 1 627 297 | 1 628 490 | 1 639 120 |
| Offentlige tilskudd | 11 002 434 | 10 009 187 | 9 339 066 | 8 550 937 | 8 085 888 |
| Sum driftsinntekter | 12 063 594 | 11 479 405 | 10 966 363 | 10 179 426 | 9 725 008 |
| Mat barn m.m. | 267 993 | 271 827 | 246 969 | 235 222 | 203 475 |
| Lønns - og personalkostnader | 10 172 885 | 9 858 462 | 9 141 195 | 8 432 082 | 7 767 612 |
| Avskrivning | 117 182 | 102 178 | 114 395 | 189 713 | 188 335 |
| Annen driftskostnad | 1 340 642 | 1 155 447 | 1 143 928 | 1 236 593 | 1 106 923 |
| Sum driftskostnader | 11 898 702 | 11 387 914 | 10 646 487 | 10 093 610 | 9 266 346 |
| Driftsresultat | 164 892 | 91 491 | 319 876 | 85 817 | 458 662 |
| Annen renteinntekt | 116 144 | 120 690 | 96 058 | 34 867 | 14 153 |
| Sum finansinntekter | 116 144 | 120 690 | 96 058 | 34 867 | 14 153 |
| Annen rentekostnad | 90 307 | 96 908 | 93 259 | 65 009 | 49 744 |
| Sum finanskostnader | 90 307 | 96 908 | 93 259 | 65 009 | 49 744 |
| Netto finans | 25 836 | 23 782 | 2 799 | −30 142 | −35 591 |
| Resultat før skatt | - | - | 322 675 | 55 675 | 423 071 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 322 675 | 55 675 | 423 071 |
| Resultat før skattekostnad | 190 728 | 115 273 | - | - | - |
| Årsresultat | 190 728 | 115 273 | 322 675 | 55 675 | 423 071 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 190 728 | 115 273 | 322 675 | 55 675 | 423 071 |
| Totalresultat | 190 728 | 115 273 | 322 675 | 55 675 | 423 071 |
| Avsatt til annen egenkapital | 190 728 | 115 273 | 322 675 | 55 675 | 423 071 |
| Sum overføringer og disponeringer | 190 728 | 115 273 | 322 675 | 55 675 | 423 071 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 030 412 | 1 053 859 | 1 124 242 | 1 214 719 | 1 384 701 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 120 494 | 56 869 | 88 664 | 74 893 | 94 624 |
| Sum varige driftsmidler | 1 150 906 | 1 110 729 | 1 212 907 | 1 289 611 | 1 479 324 |
| Sum anleggsmidler | 1 150 906 | 1 110 729 | 1 212 907 | 1 289 611 | 1 479 324 |
| Kundefordringer | 1 | 20 139 | 20 364 | 40 971 | 12 443 |
| Andre kortsiktige fordringer | 747 790 | 587 436 | 579 789 | 530 008 | 528 378 |
| Sum fordringer | 747 791 | 607 575 | 600 153 | 570 979 | 540 821 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 7 688 876 | 7 360 718 | 4 574 488 | 6 385 903 | 6 260 045 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 688 876 | 7 360 718 | 4 574 488 | 6 385 903 | 6 260 045 |
| Sum omløpsmidler | 8 436 667 | 7 968 292 | 5 174 641 | 6 956 882 | 6 800 866 |
| Sum eiendeler | 9 587 573 | 9 079 021 | 6 387 547 | 8 246 493 | 8 280 191 |
| Annen innskutt egenkapital | 29 500 | 23 500 | 23 000 | 22 000 | 21 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 29 500 | 23 500 | 23 000 | 22 000 | 21 000 |
| Annen egenkapital | 3 684 149 | 3 493 421 | 3 378 148 | 3 055 473 | 2 999 799 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 684 149 | 3 493 421 | 3 378 148 | 3 055 473 | 2 999 799 |
| Sum egenkapital | 3 713 649 | 3 516 921 | 3 401 148 | 3 077 473 | 3 020 799 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 151 500 | 1 210 300 | 1 292 366 | 1 488 452 | 1 683 255 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 151 500 | 1 210 300 | 1 292 366 | 1 488 452 | 1 683 255 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 151 500 | 1 210 300 | 1 292 366 | 1 488 452 | 1 683 255 |
| Leverandørgjeld | 215 207 | 121 423 | 177 919 | 124 662 | 266 268 |
| Skyldig offentlige avgifter | 661 513 | 648 399 | 586 158 | 554 618 | 571 865 |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 845 704 | 3 581 978 | 929 956 | 3 001 287 | 2 738 004 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 722 424 | 4 351 800 | 1 694 033 | 3 680 568 | 3 576 137 |
| Sum gjeld | 5 873 924 | 5 562 100 | 2 986 399 | 5 169 020 | 5 259 392 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 587 573 | 9 079 021 | 6 387 547 | 8 246 493 | 8 280 191 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,79▼ | 1,83 | 3,05 | 1,89 | 1,90 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,58 | 1,58 | 0,88 | 1,68 | 1,74 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,0 %▲ | 2,7 % | 5,7 % | 1,5 % | 5,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,4 %▲ | 0,8 % | 2,9 % | 0,8 % | 4,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,6 %▲ | 1,0 % | 2,9 % | 0,5 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,7 % | 38,7 % | 53,2 % | 37,3 % | 36,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 463 984
- Resultat per ansatt, kroner
- 6 342
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Einaren Barnehage SA1,4 %
12,1 mill. 26 ansatte 2025
0 %51015
Stiftelsen Kanvas1,0 % 1 049,0 mill.1 678 ansatte 2025
Einaren Barnehage SA1,4 % 12,1 mill.26 ansatte 2025
SFR Barnehager AS1,9 % 299,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Læringsverkstedet Gruppen AS12,1 % 207,1 mill.57 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lene Heimholt | 1975 |
| Styrets leder | Lars Gunnarsli | 1989 |
| Styremedlem | Ida Fjellgaard Rikardsen | 1994 |
| Styremedlem | Torkild Aam | 1986 |
| Styremedlem | Elin Anita Bakken | 1984 |
| Styremedlem | Kim Andre Hotvedt Urtegård | 1986 |
| Varamedlem | Tove Randi Rasmussen | 1967 |
| Varamedlem | Mathias Wathne Hyni | 1994 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | PBL REGNSKAP AS988 954 691 | - |