- Org.nr.
- 913 347 412
- Adresse
- Veitastrond, 6878 Veitastrond
- Hovedeier
- FORTE ENERGY NORWAY AS, 100 %
Beløp i EUR
Driftsresultat665 41553,7 % margin
EBITDA943 135før av- og nedskrivninger
Årsresultat160 82513,0 % margin
Egenkapital3 038 99027,8 % av eiendelene
ELDAO KRAFTVERK AS er et aksjeselskap innen produksjon av elektrisitet fra vannkraft, stiftet 2014.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 347 412
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 19.01.2014
- Registrert
- 04.04.2014
- Adresse
- Veitastrond, 6878 Veitastrond
- Postadresse
- c/o Forte Vannkraft AS, Rådhusgata 17
- Kommune
- Luster
- Næring
- 35.121 Produksjon av elektrisitet fra vannkraftProduksjon av elektrisitet fra vannkraft i Luster (10)
- Aksjekapital, kroner
- 80 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ELDAO KRAFTVERK AS923 896 465 · LUSTER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og drift, herunder produksjon og salg av elektrisk kraft, av kraftverk i Eldelvi i Luster kommune.
Regnskap
Beløp i 1 000, valuta ved hvert årBeløp i valutaen ved hvert år
| Post | 2025 EUR | 2024 EUR | 2023 EUR | 2022 kr | 2021 kr |
|---|---|---|---|---|---|
| Inntekter ved energisalg | 1 240 126 | 983 247 | 1 215 517 | 5 223 224 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 240 126 | 983 247 | 1 215 517 | 5 223 224 | 20 348 157 |
| Varekostnad | - | - | - | - | 1 769 051 |
| Overføringskostnader | 147 908 | 141 252 | −81 382 | 636 717 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 277 720 | 284 083 | 294 521 | 294 771 | 3 240 219 |
| Annen driftskostnad | 149 083 | 161 286 | 395 741 | 1 947 300 | 1 687 642 |
| Sum driftskostnader | 574 711 | 586 621 | 608 880 | 2 878 788 | 6 696 912 |
| Driftsresultat | 665 415 | 396 626 | 606 637 | 2 344 437 | 13 651 245 |
| Anna renteinntekt | 9 604 | 14 573 | 29 135 | 18 229 | 7 978 |
| Annen finansinntekt | 32 825 | 395 541 | 664 828 | 185 205 | - |
| Sum finansinntekter | 42 428 | 410 114 | 693 963 | 203 434 | 7 978 |
| Rentekostnad til føretak i same konsern | 499 434 | 539 563 | 510 021 | 529 166 | 5 616 680 |
| Annan rentekostnad | - | - | 4 960 | 769 | 6 473 |
| Sum finanskostnader | 499 434 | 539 563 | 514 981 | 529 934 | 5 623 153 |
| Netto finans | −457 005 | −129 449 | 178 982 | −326 501 | −5 615 175 |
| Resultat før skatt | - | - | 785 619 | 2 017 936 | 8 036 070 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 767 936 |
| Resultat før skattekostnad | 208 410 | 267 177 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 47 584 | −20 238 | 47 135 | 406 837 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 738 485 | 1 611 099 | 6 268 134 |
| Årsresultat | 160 825 | 287 416 | 738 485 | 1 611 099 | 6 268 134 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 160 825 | 287 416 | 738 485 | 1 611 099 | 6 268 134 |
| Totalresultat | 160 825 | 287 416 | 738 485 | 1 611 099 | 6 268 134 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 1 667 462 |
| Udekt tap | - | - | - | 582 619 | 4 600 672 |
| Avgjevne konsernbidrag | 111 254 | - | 167 762 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 49 572 | 287 415 | 570 722 | 1 028 481 | - |
| Sum overføringar og disponeringar | 160 826 | 287 415 | 738 484 | 1 611 100 | 6 268 134 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 20 348 157 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | 126 | 126 | 126 | 126 | 1 300 |
| Utsett skattefordel | 2 559 | 18 764 | 2 075 | 1 892 | 31 781 |
| Sum immaterielle eigedelar | 2 685 | 18 889 | 2 200 | 2 017 | 33 081 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 119 115 942 |
| Kraftverk | 10 162 026 | 10 439 745 | 11 000 900 | 11 244 040 | - |
| Sum varige driftsmiddel | 10 162 026 | 10 439 745 | 11 000 900 | 11 244 040 | 119 115 942 |
| Sum anleggsmiddel | 10 164 710 | 10 458 635 | 11 003 100 | 11 246 057 | 119 149 023 |
| Kundefordringer | 82 427 | 63 910 | 85 053 | 233 224 | 1 617 308 |
| Andre kortsiktige fordringer | 200 284 | 206 835 | 128 250 | 157 330 | 1 183 290 |
| Konsernkrav | 80 541 | 77 784 | - | - | 2 137 772 |
| Sum krav | 363 252 | 348 530 | 213 303 | 390 553 | 4 938 370 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 417 712 | 251 317 | 456 513 | 1 756 288 | 8 151 886 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 417 712 | 251 317 | 456 513 | 1 756 288 | 8 151 886 |
| Sum omløpsmiddel | 780 964 | 599 846 | 669 816 | 2 146 842 | 13 090 256 |
| Sum eiendeler | 10 945 674 | 11 058 481 | 11 672 916 | 13 392 899 | 132 239 279 |
| Aksjekapital | 7 239 | 7 239 | 7 239 | 3 865 | 40 000 |
| Overkurs | 305 794 | 305 794 | 305 794 | - | - |
| Annan innskoten eigenkapital | 789 768 | 789 768 | 777 185 | 777 185 | 8 042 698 |
| Sum innskoten eigenkapital | 1 102 801 | 1 102 801 | 1 090 218 | 781 050 | 8 082 698 |
| Udekt tap | - | - | - | - | 6 029 231 |
| Annen egenkapital | 1 936 190 | 1 886 618 | 1 599 202 | 1 028 481 | - |
| Sum opptent eigenkapital | 1 936 190 | 1 886 618 | 1 599 203 | 1 028 480 | −6 029 231 |
| Sum egenkapital | 3 038 990 | 2 989 419 | 2 689 421 | 1 809 531 | 2 053 467 |
| Obligasjonslån | - | - | - | 333 989 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 7 166 145 | 7 496 164 | 8 001 842 | 8 350 230 | 123 733 427 |
| Sum anna langsiktig gjeld | 7 166 145 | 7 496 164 | 8 001 842 | 8 684 220 | 123 733 427 |
| Sum langsiktig gjeld | 7 166 146 | 7 496 164 | 8 001 842 | 8 684 220 | 123 733 427 |
| Leverandørgjeld | 67 319 | 48 550 | 190 559 | 161 047 | 1 694 595 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 405 657 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 488 829 | 347 605 | 579 833 | - | 2 535 724 |
| Annen kortsiktig gjeld | 184 390 | 176 744 | 211 261 | 2 332 445 | 2 222 067 |
| Sum kortsiktig gjeld | 740 538 | 572 899 | 981 653 | 2 899 149 | 6 452 386 |
| Sum gjeld | 7 906 684 | 8 069 062 | 8 983 496 | 11 583 368 | 130 185 813 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 10 945 674 | 11 058 481 | 11 672 916 | 13 392 899 | 132 239 279 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,05▲ | 1,05 | 0,68 | 0,74 | 2,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,60▼ | 2,70 | 3,34 | 6,40 | 63,40 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,4 %▼ | 7,1 % | 10,4 % | 3,5 % | 10,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 53,7 %▲ | 40,3 % | 49,9 % | 44,9 % | 67,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 13,0 %▼ | 29,2 % | 60,8 % | 30,8 % | 30,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,8 %▲ | 27,0 % | 23,0 % | 13,5 % | 1,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marius Pareau Dumont Hojem | 1989 |
| Styrets leder | Rein Husebø | 1958 |
| Styremedlem | Knut Fredrik Nes | 1990 |
| Styremedlem | Vibeke Solum | 1988 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FORTE ENERGY NORWAY AS100,0 %Oslo · 40 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Cloudberry Production II AS
- FORTE ENERGY NORWAY AS55,0 %
- KVITNO KRAFT AS100,0 %
- SETREDALEN KRAFT AS100,0 %
- LANGEDAL KRAFT AS100,0 %
- SVARDØLA KRAFT AS100,0 %
- BRÅBERG KRAFT AS100,0 %
- RUSDALSÅNI KRAFT AS100,0 %
- STRUPEN KRAFT AS100,0 %
- TVERRDALSELVI KRAFT AS100,0 %
- DYRDAL KRAFT AS100,0 %
- ANGA KRAFT AS100,0 %
- SKEIDSFLÅTEN KRAFT AS100,0 %
- BOTNA KRAFT AS100,0 %
- ESPEELVI KRAFT AS97,7 %
- ELDAO KRAFTVERK AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.