- Org.nr.
- 918 050 981
- Adresse
- Tomtegata 6, 2615 Lillehammer
- Hovedeier
- Ee-Teknikk AS, 100 %
Driftsresultat276 2269,9 % margin
EBITDA403 126før av- og nedskrivninger
Årsresultat239 4278,6 % margin
Egenkapital191 21715,3 % av eiendelene
Elektrosafe AS er et aksjeselskap innen elektrisk installasjonsarbeid, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 050 981
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 25.10.2016
- Registrert
- 15.11.2016
- Adresse
- Tomtegata 6, 2615 Lillehammer
- Kommune
- Lillehammer
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Elektrosafe AS918 111 646 · LILLEHAMMER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive kontroll og termografering av elektriske installasjoner og virksomhet som har sammenheng med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 778 594 | 3 019 637 | 2 036 162 | 1 921 345 | 595 768 |
| Annen driftsinntekt | 9 677 | 167 610 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 788 271 | 3 187 247 | 2 036 162 | 1 921 345 | 595 768 |
| Varekostnad | 5 471 | 85 144 | 11 534 | 2 738 | 73 130 |
| Lønnskostnad | 1 995 072 | 1 909 040 | 1 464 488 | 1 205 908 | 389 300 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 237 100 | 154 746 | 19 150 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 126 900 | 194 000 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 384 602 | 333 484 | 342 124 | 359 464 | 173 311 |
| Sum driftskostnader | 2 512 045 | 2 521 667 | 2 055 246 | 1 722 856 | 654 891 |
| Driftsresultat | 276 226 | 665 580 | −19 084 | 198 489 | −59 123 |
| Annen renteinntekt | 34 593 | 20 507 | 8 466 | 3 456 | 144 |
| Annen finansinntekt | 4 628 | 130 | 1 595 | - | - |
| Sum finansinntekter | 39 221 | 20 637 | 10 061 | 3 456 | 0 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 25 000 | 5 600 | - |
| Annen rentekostnad | 3 467 | 103 | 411 | 126 | - |
| Annen finanskostnad | 4 291 | 813 | 719 | 775 | 780 |
| Sum finanskostnader | 7 758 | 916 | 26 130 | 6 501 | 0 |
| Netto finans | 31 463 | 19 721 | −16 069 | −3 045 | −636 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −59 759 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −12 796 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −46 963 |
| Resultat før skattekostnad | 307 689 | 685 300 | −35 153 | 195 444 | - |
| Skattekostnad | - | - | −7 759 | 43 349 | - |
| Skattekostnad på resultat | 68 262 | −44 119 | - | - | - |
| Årsresultat | 239 427 | 729 419 | −27 394 | 152 095 | −46 963 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 239 427 | 729 419 | - | - | - |
| Totalresultat | 239 427 | 729 419 | - | - | −46 963 |
| Ordinært utbytte | 256 000 | 640 000 | - | - | - |
| Udekket tap | - | 89 419 | −27 393 | 152 095 | −46 963 |
| Avsatt til annen egenkapital | −16 573 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 239 427 | 729 419 | −27 393 | 152 095 | −46 963 |
| Utsatt skattefordel | 436 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 436 | - | 0 | 0 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | 610 500 | 847 600 | 395 600 |
| Maskiner og anlegg | 119 900 | 199 600 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 3 | 47 200 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 119 900 | 246 800 | 610 500 | 847 600 | 395 600 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 000 | 3 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 123 336 | 249 800 | 610 500 | 847 600 | 395 600 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 339 383 | 738 922 | 250 843 | 395 560 | 164 428 |
| Andre fordringer | - | - | 3 630 | 114 | 58 708 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 139 566 |
| Opptjent, ikkefakturert inntekt | 9 677 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 112 | 4 444 | - | - | - |
| Sum fordringer | 349 172 | 743 366 | 254 473 | 395 674 | 362 702 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | 3 000 | - | - |
| Sum investeringer | - | - | 3 000 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 277 868 | 146 137 | 94 813 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 779 492 | 823 848 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 779 492 | 823 848 | 277 868 | 146 137 | 94 813 |
| Sum omløpsmidler | 1 128 664 | 1 567 215 | 535 341 | 541 811 | 457 514 |
| Sum eiendeler | 1 252 000 | 1 817 015 | 1 145 841 | 1 389 411 | 853 114 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 107 790 | 107 790 | 302 559 | 302 559 | 302 559 |
| Sum innskutt egenkapital | 207 790 | 207 790 | 402 559 | 402 559 | 402 559 |
| Annen egenkapital | −16 573 | - | −89 419 | −62 026 | −214 120 |
| Sum opptjent egenkapital | −16 573 | - | −89 419 | −62 026 | −214 120 |
| Sum egenkapital | 191 217 | 207 790 | 313 140 | 340 533 | 188 439 |
| Utsatt skatt | - | 21 017 | 12 857 | 31 385 | 17 909 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 21 017 | 12 857 | 31 385 | 17 909 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 21 017 | 12 857 | 31 385 | 0 |
| Leverandørgjeld | 14 597 | 54 589 | 2 570 | 79 481 | 496 314 |
| Betalbar skatt | 89 715 | 142 490 | 10 769 | 29 873 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 143 975 | 158 032 | 25 403 |
| Skyldig offentlige avgifter | 277 889 | 269 811 | - | - | - |
| Utbytte | 256 000 | 640 000 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 19 323 | 500 000 | 503 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 422 582 | 461 994 | 162 529 | 247 107 | 125 050 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 060 783 | 1 588 207 | 819 843 | 1 017 493 | 646 766 |
| Sum gjeld | 1 060 783 | 1 609 224 | 832 700 | 1 048 878 | 664 675 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 252 000 | 1 817 015 | 1 145 840 | 1 389 411 | 853 114 |
| Selskapskapital | - | - | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,06▲ | 0,99 | 0,65 | 0,53 | 0,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,55▼ | 7,74 | 2,66 | 3,08 | 3,53 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,6 %▼ | 46,3 % | −0,7 % | 18,0 % | −6,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,9 %▼ | 20,9 % | −0,9 % | 10,3 % | −9,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,6 %▼ | 16,8 % | −1,3 % | 7,9 % | −7,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,3 %▲ | 11,4 % | 27,3 % | 24,5 % | 22,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Elektrosafe AS9,9 %
2,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
BRAVIDA NORGE AS4,9 % 5 746,4 mill.3 384 ansatte 2025
ONECO ELEKTRO AS7,2 % 1 961,0 mill.624 ansatte 2025
CAVERION NORGE AS9,0 % 3 809,2 mill.1 831 ansatte 2025
Elektrosafe AS9,9 % 2,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjørn Olav Dalby | 1984 |
| Styrets leder | Erik Nytrøen | 1978 |
| Varamedlem | Bjørn Olav Dalby | 1984 |
| Revisor | VALENTOR REVISJON AS997 088 980 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ee-Teknikk AS100,0 %Lillehammer · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Ee-Teknikk AS
- Lillehammer Elektro AS100,0 %
- Ringsaker Elektro AS100,0 %
- Storhamar Elektro AS100,0 %
- Raufoss Elektro AS100,0 %
- Solberg Elektroinstallasjon AS100,0 %
- Elektrosafe AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- EL PROFFEN AS0,00 %982 129 729 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.