- Org.nr.
- 926 446 851
- Adresse
- Trannmelsvegen 79, 7224 Melhus
- Hovedeier
- Farkvam Holding AS, 100 %
Driftsresultat66 8053,8 % margin
EBITDA98 139før av- og nedskrivninger
Årsresultat43 6512,5 % margin
Egenkapital209 20829,3 % av eiendelene
ELFIX AS er et aksjeselskap innen utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 446 851
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 12.01.2021
- Registrert
- 25.01.2021
- Adresse
- Trannmelsvegen 79, 7224 Melhus
- Kommune
- Melhus
- Aksjekapital
- 70 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ELFIX AS926 548 123 · MELHUS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Intern utleie og kostnadsdeling av lokaler, kjøretøy og utstyr, samt kjøp og videresalg av varer, for eiere og tilknyttede virksomheter. Selskapet kan også drive virksomhet som står i naturlig sammenheng med dette.
Tidligere navn
- Elektro-Tek AS25.01.2021 til 23.01.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 769 224 | 1 505 238 | 1 336 934 | 1 229 000 | 652 759 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 1 650 | 216 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 769 224 | 1 505 238 | 1 338 584 | 1 229 216 | 652 759 |
| Varekostnad | 113 428 | 5 410 | 23 267 | 2 408 | 205 301 |
| Lønnskostnad | 1 163 089 | 1 093 852 | 919 759 | 826 922 | 300 310 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 31 334 | 18 303 | 16 135 | 14 746 | 6 483 |
| Annen driftskostnad | 394 568 | 385 316 | 330 547 | 290 554 | 150 308 |
| Sum driftskostnader | 1 702 419 | 1 502 881 | 1 289 708 | 1 134 630 | 662 402 |
| Driftsresultat | 66 805 | 2 357 | 48 876 | 94 586 | −9 643 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −9 643 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −9 643 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 3 | 807 | 333 | - | - |
| Annen finanskostnad | 983 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 986 | 807 | 333 | 0 | - |
| Netto finans | −986 | −807 | −333 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | 65 819 | 1 550 | 48 543 | 94 586 | - |
| Skattekostnad | 22 168 | 1 130 | 10 856 | 16 352 | - |
| Årsresultat | 43 651 | 420 | 37 687 | 78 234 | −9 643 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −9 644 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 43 651 | 420 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 43 651 | 420 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 43 651 | 420 | 37 687 | 78 234 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 43 651 | 420 | 37 687 | 78 234 | −9 644 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | 115 165 | 21 699 | 40 001 | 31 136 | 30 120 |
| Sum varige driftsmidler | 115 165 | 21 699 | 40 001 | 31 136 | 30 120 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 115 165 | 21 699 | 40 001 | 31 136 | 30 120 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Kundefordringer | 456 640 | 399 390 | 366 890 | 359 390 | 55 640 |
| Sum fordringer | 456 640 | 399 390 | 366 890 | 359 390 | 55 640 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 141 618 | 106 799 | 93 338 | 100 211 | 138 967 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 141 618 | 106 799 | 93 338 | 100 211 | 138 967 |
| Sum omløpsmidler | 598 258 | 506 189 | 460 228 | 459 601 | 194 607 |
| Sum eiendeler | 713 423 | 527 888 | 500 229 | 490 737 | 224 727 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 70 000 | 70 000 | 70 000 | 70 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 70 000 | 70 000 | 70 000 | 70 000 | 58 860 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 9 644 |
| Annen egenkapital | 139 208 | 95 557 | 95 136 | 57 450 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 139 208 | 95 557 | 95 136 | 57 450 | −9 644 |
| Sum egenkapital | 209 208 | 165 557 | 165 136 | 127 450 | 49 216 |
| Utsatt skatt | 2 877 | 145 | 2 188 | 130 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 877 | 145 | 2 188 | 130 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 877 | 145 | 2 188 | 130 | 0 |
| Leverandørgjeld | 18 092 | 52 397 | 52 039 | 51 643 | 44 057 |
| Betalbar skatt | 12 129 | −4 239 | 8 804 | 16 222 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 182 715 | 195 286 | 164 620 | 159 000 | 89 495 |
| Kortsiktig konserngjeld | 156 000 | 0 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 132 402 | 118 742 | 107 443 | 136 293 | 41 959 |
| Sum kortsiktig gjeld | 501 338 | 362 186 | 332 906 | 363 158 | 175 511 |
| Sum gjeld | 504 215 | 362 331 | 335 094 | 363 288 | 175 511 |
| Sum egenkapital og gjeld | 713 423 | 527 888 | 500 230 | 490 738 | 224 727 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 70 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −11 140 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,19▼ | 1,40 | 1,38 | 1,27 | 1,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,41▲ | 2,19 | 2,03 | 2,85 | 3,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,8 %▲ | 0,5 % | 9,9 % | 26,4 % | −4,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,8 %▲ | 0,2 % | 3,7 % | 7,7 % | −1,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,5 %▲ | 0,0 % | 2,8 % | 6,4 % | −1,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 29,3 %▼ | 31,4 % | 33,0 % | 26,0 % | 21,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ELFIX AS3,8 %
1,8 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %5101520
RENTA AS2,5 % 1 327,1 mill.404 ansatte 2025
ELFIX AS3,8 % 1,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ramirent AS12,4 % 1 367,1 mill.368 ansatte 2025
Utleiecompagniet AS15,7 % 1 310,0 mill.251 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 77.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Espen Farkvam | 1982 |
| Styrets leder | Espen Farkvam | 1982 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Farkvam Holding AS100,0 %Melhus · 70 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Farkvam Holding AS
- ELFIX AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.