- Org.nr.
- 990 540 586
- Telefon
- 51 62 85 90
- Adresse
- Lundegeilen 20, 4323 Sandnes
- Bransje
- Frisering og barbering
Driftsresultat87 17812,8 % margin
Årsresultat69 10710,2 % margin
Egenkapital286 07167,1 % av eiendelene
ELIN'S HÅRDESIGN AS er et aksjeselskap innen frisering og barbering, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 540 586
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 01.11.2006
- Registrert
- 11.12.2006
- Adresse
- Lundegeilen 20, 4323 Sandnes
- Telefon
- 51 62 85 90
- Postadresse
- Bekkevegen 4
- Kommune
- Sandnes
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ELIN'S HÅRDESIGN AS985 994 897 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Frisering og annen skjønnhetspleie.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 680 427 | 627 204 | 575 850 | 559 799 | 545 910 |
| Sum driftsinntekter | 680 427 | 627 204 | 575 850 | 559 799 | 545 910 |
| Varekostnad | 82 522 | 76 212 | 96 215 | 70 279 | 66 710 |
| Lønnskostnad | 351 968 | 302 446 | 327 220 | 299 521 | 245 541 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 1 124 | 6 876 |
| Annen driftskostnad | 158 759 | 177 876 | 175 581 | 158 863 | 168 865 |
| Sum driftskostnader | 593 249 | 556 535 | 599 016 | 529 786 | 487 991 |
| Driftsresultat | 87 178 | 70 669 | −23 166 | 30 013 | 57 919 |
| Annen renteinntekt | 1 889 | 2 047 | 1 332 | 356 | 158 |
| Sum finansinntekter | 1 889 | 2 047 | 1 332 | 356 | 158 |
| Annen rentekostnad | 422 | - | 80 | 1 057 | - |
| Sum finanskostnader | 422 | - | 80 | 1 057 | - |
| Netto finans | 1 467 | 2 047 | 1 252 | −701 | 158 |
| Resultat før skatt | - | - | −21 914 | 29 312 | 58 077 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 12 777 |
| Resultat før skattekostnad | 88 645 | 72 716 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 19 538 | 15 969 | −4 833 | 6 452 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −17 081 | 22 860 | 45 300 |
| Årsresultat | 69 107 | 56 747 | −17 081 | 22 860 | 45 300 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 69 107 | 56 747 | −17 081 | 22 860 | 45 300 |
| Totalresultat | 69 107 | 56 747 | −17 081 | 22 860 | 45 300 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −17 081 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 69 107 | 56 747 | - | 22 860 | 45 300 |
| Sum overføringer og disponeringer | 69 107 | 56 747 | −17 081 | 22 860 | 45 300 |
| Lager av varer og annen beholdning | 83 404 | 68 186 | - | - | 75 646 |
| Sum varer | 83 404 | 68 186 | 59 071 | 74 472 | 75 646 |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 233 | 9 558 | 8 689 | 4 220 | 4 020 |
| Sum fordringer | 5 233 | 9 558 | 8 689 | 4 220 | 4 020 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 337 955 | 260 567 | 207 512 | 212 241 | 197 397 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 337 955 | 260 567 | 207 512 | 212 241 | 197 397 |
| Sum omløpsmidler | 426 592 | 338 311 | 275 272 | 290 933 | 277 063 |
| Sum eiendeler | 426 592 | 338 311 | 283 356 | 294 184 | 282 003 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 8 084 | 3 251 | 3 816 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 8 084 | 3 251 | 3 816 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 1 124 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 1 124 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 8 084 | 3 251 | 4 940 |
| Lager av varer og annen beholdning 59 Oo71 | - | - | - | 74 472 | - |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 500 | 100 500 | 100 500 | 100 500 | 100 500 |
| Annen egenkapital | 185 571 | 116 463 | 59 716 | 76 797 | 53 937 |
| Sum opptjent egenkapital | 185 571 | 116 463 | 59 716 | 76 797 | 53 937 |
| Sum egenkapital | 286 071 | 216 963 | 160 216 | 177 297 | 154 437 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 16 089 | 4 323 | 12 377 | 3 603 | 9 938 |
| Betalbar skatt | 19 538 | 7 885 | - | 5 887 | 11 349 |
| Skyldig offentlige avgifter | 34 525 | 32 423 | 34 328 | 32 419 | 31 336 |
| Annen kortsiktig gjeld | 70 370 | 76 716 | 76 435 | 74 977 | 74 944 |
| Sum kortsiktig gjeld | 140 521 | 121 347 | 123 140 | 116 887 | 127 567 |
| Sum gjeld | 140 521 | 121 347 | 123 140 | 116 887 | 127 567 |
| Sum egenkapital og gjeld | 426 592 | 338 311 | 283 356 | 294 184 | 282 003 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,04▲ | 2,79 | 2,24 | 2,49 | 2,17 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,49▼ | 0,56 | 0,77 | 0,66 | 0,83 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 23,3 %▼ | 23,4 % | −7,6 % | 10,5 % | 20,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,8 %▲ | 11,3 % | −4,0 % | 5,4 % | 10,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,2 %▲ | 9,0 % | −3,0 % | 4,1 % | 8,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 67,1 %▲ | 64,1 % | 56,5 % | 60,3 % | 54,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ELIN'S HÅRDESIGN AS12,8 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
NIKITA GRUPPEN NORGE AS3,0 % 459,1 mill.654 ansatte 2025
Cutters AS5,2 % 342,3 mill.370 ansatte 2025
TANGO DRIFT AS9,2 % 177,3 mill.232 ansatte 2025
ELIN'S HÅRDESIGN AS12,8 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Elin Stenberg Lilleøre | 1981 |
| Styrets leder | Elin Stenberg Lilleøre | 1981 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ELIN STENBERG LILLEØRE100,0 %f. 1981 · Kvernaland · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.