- Org.nr.
- 918 407 081
- Adresse
- Fjellvegen 46, 1929 Auli
Driftsresultat−1 617−0,1 % margin
Årsresultat−27 860−0,9 % margin
Egenkapital147 36012,7 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
ELITE LÅSSERVICE AS er et aksjeselskap innen vakttjenester ikke nevnt annet sted, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 407 081
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 04.01.2017
- Registrert
- 20.01.2017
- Adresse
- Fjellvegen 46, 1929 Auli
- Kommune
- Nes
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- AUTEC DØRAUTOMATIKK918 468 730 · INDRE ØSTFOLD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av låssmedarbeid og service av sikringsutstyr og annet som naturlig hører herunder.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 2 810 985 | 1 641 631 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 175 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 3 011 511 | 2 545 135 | 2 811 160 | 1 641 666 | 1 847 146 |
| Varekostnad | - | 725 461 | 982 229 | 333 629 | 662 325 |
| Lønnskostnad | - | 963 056 | 869 164 | 666 900 | 514 398 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 77 585 | 84 900 | 66 093 | 57 272 |
| Annen driftskostnad | - | 961 777 | 916 543 | 567 698 | 625 844 |
| Sum driftskostnader | 3 013 128 | 2 727 878 | 2 852 836 | 1 634 320 | 1 859 839 |
| Driftsresultat | −1 617 | −182 744 | −41 676 | 7 346 | −12 693 |
| Annen renteinntekt | - | - | 530 | 147 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 131 | 5 459 | - |
| Sum finansinntekter | 2 148 | 526 | 661 | 5 606 | 1 827 |
| Annen rentekostnad | - | - | 6 169 | 4 536 | - |
| Sum finanskostnader | 28 391 | 22 152 | 6 169 | 4 536 | 416 |
| Netto finans | −26 243 | −21 626 | −5 508 | 1 071 | 1 411 |
| Resultat før skatt | −27 860 | −204 370 | −47 183 | 8 416 | −11 282 |
| Skattekostnad på resultat | - | 7 592 | −3 603 | 5 975 | −1 118 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −43 580 | 2 441 | - |
| Årsresultat | −27 860 | −211 962 | −43 580 | 2 441 | −10 164 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −43 580 | 2 441 | - |
| Totalresultat | - | - | −43 580 | 2 441 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 2 441 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −43 580 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −43 580 | 2 441 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | 7 592 | 3 989 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 7 592 | 3 989 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | 243 139 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 53 444 | 134 244 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 296 583 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 488 872 | 250 998 | 304 175 | 138 233 | 113 720 |
| Kundefordringer | - | - | 153 797 | 505 038 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 15 988 | 138 288 | - |
| Sum fordringer | - | - | 169 785 | 643 326 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 487 414 | 115 016 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 487 414 | 115 016 | - |
| Sum omløpsmidler | 670 554 | 494 037 | 657 199 | 758 342 | 813 788 |
| Sum eiendeler | 1 159 426 | 745 035 | 961 374 | 896 575 | 927 507 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −7 570 | −7 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 22 430 | 22 430 | 22 430 | 22 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 357 182 | 400 762 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 117 360 | 145 220 | 357 182 | 400 762 | 398 321 |
| Sum egenkapital | 147 360 | 167 650 | 379 612 | 423 192 | 420 751 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 61 399 | 78 490 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 61 399 | 78 490 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 710 098 | 182 796 | 61 399 | 78 490 | 194 |
| Leverandørgjeld | - | - | 213 400 | 109 648 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 10 157 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 164 020 | 87 115 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 142 945 | 187 974 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 301 968 | 394 590 | 520 364 | 394 893 | 506 563 |
| Sum gjeld | 1 012 066 | 577 386 | 581 762 | 473 383 | 506 757 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 961 374 | 896 575 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,22▲ | 1,25 | 1,26 | 1,92 | 1,61 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,87▲ | 3,44 | 1,53 | 1,12 | 1,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,1 %▲ | −21,4 % | −4,4 % | 1,4 % | −1,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,1 %▲ | −7,2 % | −1,5 % | 0,4 % | −0,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,9 %▲ | −8,3 % | −1,6 % | 0,1 % | −0,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 12,7 %▼ | 22,5 % | 39,5 % | 47,2 % | 45,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ELITE LÅSSERVICE AS−0,1 %
3,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %010203040
ELITE LÅSSERVICE AS−0,1 % 3,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
AVARN SECURITY AS2,2 % 2 659,2 mill.3 631 ansatte 2025
Verisure AS17,1 % 1 353,3 mill.337 ansatte 2025
SECTOR ALARM AS32,7 % 976,0 mill.21 ansatte 2025
−10 %010203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 80.090.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Haakon Johan Sørensen | 1975 |
| Styrets leder | Haakon Johan Sørensen | 1975 |
| Regnskapsfører | INOXO REGNSKAP AS912 508 951 | - |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSHUSET AS971 644 907 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HAAKON JOHAN SØRENSEN100,0 %f. 1975 · Auli · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.