- Org.nr.
- 915 789 986
- Adresse
- Sivilldalsveien 14, 2560 Alvdal
Driftsresultat−24 288ikke oppgitt
Årsresultat151 297ikke oppgitt
Egenkapital10 595 68099,7 % av eiendelene
Elstad Invest AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 789 986
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.08.2026
- Stiftet
- 28.07.2015
- Registrert
- 18.08.2015
- Adresse
- Sivilldalsveien 14, 2560 Alvdal
- Kommune
- Alvdal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Alvdal (42)
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
å investere i aksjer og andre verdipapirer, erverve og forvalte faste eiendommer samt å yte lån eller garantier for lån. Videre skal selskapet kunne påta seg samt å formidle konsulenttjenester og rådgivningstjenester samt hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 24 288 | - | - | 19 250 | 16 625 |
| Sum driftskostnader | 24 288 | 23 937 | 39 909 | 19 250 | 16 625 |
| Driftsresultat | −24 288 | 21 063 | −39 909 | −19 250 | −16 625 |
| Mottatt aksjeutbytte | - | - | - | 1 731 788 | 1 234 896 |
| Annen renteinntekt | 187 194 | - | - | 69 466 | 28 735 |
| Annen finansinntekt | 463 | - | - | - | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 23 809 | - | - | - | 24 432 |
| Sum finansinntekter | 211 465 | 2 429 075 | 929 097 | 1 801 254 | 1 288 062 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 14 893 | - |
| Annen rentekostnad | 54 | - | - | 1 | - |
| Sum finanskostnader | 54 | 95 969 | 499 | 14 894 | - |
| Netto finans | 211 411 | 2 333 106 | 928 598 | 1 786 359 | 1 288 062 |
| Resultat før skatt | - | 2 354 168 | 888 689 | 1 767 109 | 1 271 437 |
| Resultat før skattekostnad | 187 123 | - | - | - | - |
| Skattekostnader | 35 826 | - | - | 22 477 | 10 814 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 744 632 | 1 260 623 |
| Årsresultat | 151 297 | 2 314 000 | 848 910 | 1 744 632 | 1 260 623 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 151 297 | - | - | 1 744 632 | 1 260 623 |
| Totalresultat | 151 297 | - | - | 1 744 632 | 1 260 623 |
| Overført til annen egenkapital | 151 297 | - | - | 1 744 632 | 1 260 623 |
| Sum overføringer og disponeringer | 151 297 | - | - | 1 744 632 | 1 260 623 |
| Sum driftsinntekter | - | 45 000 | 0 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap l, | 15 000 | - | - | 15 000 | 15 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 5 569 100 | - | - | 1 562 400 | 1 239 200 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 66 500 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 584 100 | - | - | 1 577 400 | 1 320 700 |
| Sum anleggsmidler | 5 584 100 | 5 584 100 | 5 327 400 | 1 577 400 | 1 320 700 |
| Fordring på aksjeutbytte | - | - | - | 1 510 000 | 980 000 |
| Andre fordringer | 1 043 664 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 043 664 | - | - | 1 510 000 | 980 000 |
| Markedsbaserte aksjer | 240 936 | - | - | 150 598 | 161 918 |
| Markedsbaserte obligasjoner | 196 303 | - | - | 159 126 | 161 042 |
| Sum investeringer | 437 240 | - | - | 309 724 | 322 960 |
| Bankinnskudd | 3 566 503 | - | - | 5 033 294 | 4 052 053 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 566 503 | - | - | 5 033 294 | 4 052 053 |
| Sum omløpsmidler | 5 047 406 | 5 305 072 | 5 604 380 | 6 853 018 | 5 355 014 |
| Sum eiendeler | 10 631 506 | 10 889 172 | 10 931 780 | 8 430 418 | 6 675 714 |
| Aksjekapital | 50 000 | - | - | 50 000 | 50 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −12 000 | - | - | −12 000 | −12 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 38 000 |
| Annen egenkapital | 10 557 680 | - | - | 8 113 473 | 6 618 841 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 557 680 | 10 806 384 | 8 662 383 | 8 113 473 | 6 618 841 |
| Sum egenkapital | 10 595 680 | 10 844 384 | 8 700 383 | 8 151 473 | 6 656 841 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 9 966 | 6 468 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 9 966 | 6 468 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 4 620 | 9 966 | 6 468 |
| Betalbar skatt | 35 826 | - | - | 18 979 | 12 405 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 250 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 35 826 | 44 788 | 2 226 777 | 268 979 | 12 405 |
| Sum gjeld | 35 826 | 44 788 | 2 231 397 | 278 945 | 18 873 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 631 506 | - | - | 8 430 418 | 6 675 714 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 140,89▲ | 118,45 | 2,52 | 25,48 | 431,68 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,26 | 0,03 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,7 %▼ | 22,5 % | 9,2 % | 23,6 % | 19,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 46,8 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 5 142,2 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,7 %▲ | 99,6 % | 79,6 % | 96,7 % | 99,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Øivind Motrøen | 1981 |
| Regnskapsfører | FREM REVISJON AS980 422 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Øivind Motrøen100,0 %f. 1981 · Tynset · 5 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Elstad Bergsgård AS33,3 %915 864 929 · 1 500 ordinære aksjer
- BNØ HOLDING AS21,1 %997 680 138 · 803 ordinære aksjer
- KNOCS BLASTING AS5,72 %993 423 238 · 260 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.