- Org.nr.
- 916 755 821
- Telefon
- 932 16 158
- Adresse
- Markveien 13C, 1406 Ski
Driftsresultat−14 201ikke oppgitt
Årsresultat−14 425ikke oppgitt
Egenkapital98 24362,8 % av eiendelene
ELTRE AS er et aksjeselskap innen elektrisk installasjonsarbeid, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 755 821
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 10.02.2016
- Registrert
- 17.02.2016
- Adresse
- Markveien 13C, 1406 Ski
- Telefon
- 932 16 158
- Kommune
- Nordre Follo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Elektrisk installasjon, prosjektbistand, handel og agentur og virksomhet som naturlig hører inn under dette, samt deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 0 | 25 000 | - | - | 50 000 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 4 800 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 25 000 | 0 | - | 54 800 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 14 201 | 4 971 | 2 862 | 18 006 | 5 660 |
| Sum driftskostnader | 14 201 | 4 971 | 2 862 | 18 006 | 5 660 |
| Driftsresultat | −14 201 | 20 030 | −2 862 | −18 006 | 49 140 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 49 140 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 7 219 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 41 921 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 0 | 16 | - |
| Annen finanskostnad | 224 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 224 | 0 | 0 | 16 | - |
| Netto finans | −224 | 0 | 0 | −16 | - |
| Resultat før skattekostnad | −14 425 | 20 030 | −2 862 | −18 022 | - |
| Skattekostnad | 0 | 0 | - | - | - |
| Årsresultat | −14 425 | 20 030 | −2 862 | −18 022 | 41 921 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 41 921 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 41 921 |
| Annen egenkapital | −14 425 | 20 030 | −2 862 | −18 022 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −2 862 | −18 022 | 41 921 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 15 700 | 15 700 | 15 700 | 15 700 | 15 700 |
| Andre langsiktige fordringer | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 85 700 | 85 700 | 85 700 | 85 700 | 85 700 |
| Sum anleggsmidler | 85 700 | 85 700 | 85 700 | 85 700 | 85 700 |
| Varer | 3 710 | 0 | - | - | - |
| Kundefordringer | 0 | 25 000 | - | - | 35 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 65 000 | 60 000 | 60 000 | 10 000 | - |
| Sum fordringer | 65 000 | 85 000 | 60 000 | 10 000 | 35 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 048 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 939 | 74 | 45 | 807 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 939 | 74 | 45 | 807 | 1 048 |
| Sum omløpsmidler | 70 650 | 85 074 | 60 045 | 10 807 | 36 048 |
| Sum eiendeler | 156 350 | 170 774 | 145 745 | 96 507 | 121 748 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 68 243 | 82 667 | 62 638 | 65 500 | 83 522 |
| Sum opptjent egenkapital | 68 243 | 82 667 | 62 638 | 65 500 | 83 522 |
| Sum egenkapital | 98 243 | 112 667 | 92 638 | 95 500 | 113 522 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 7 219 |
| Annen kortsiktig gjeld | 58 107 | 58 107 | 53 107 | 1 007 | 1 007 |
| Sum kortsiktig gjeld | 58 107 | 58 107 | 53 107 | 1 007 | 8 226 |
| Sum gjeld | 58 107 | 58 107 | 53 107 | 1 007 | 8 226 |
| Sum egenkapital og gjeld | 156 350 | 170 774 | 145 745 | 96 507 | 121 748 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,22▼ | 1,46 | 1,13 | 10,73 | 4,38 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,59▲ | 0,52 | 0,57 | 0,01 | 0,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −8,7 %▼ | 12,7 % | −2,4 % | −16,5 % | 40,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 80,1 % | - | - | 89,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 80,1 % | - | - | 76,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 62,8 %▼ | 66,0 % | 63,6 % | 99,0 % | 93,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kai Rune Aulie | 1972 |
| Regnskapsfører | RCC REGNSKAP AS998 097 673 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KAI RUNE AULIE100,0 %f. 1972 · Ski · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Hotnor AS50,0 %920 417 914 · 30 ordinære aksjer
- Cashinnor AS50,0 %928 204 944 · 30 ordinære aksjer
- TETTE AVLØP AS16,0 %919 888 881 · 16 ordinære aksjer
- WEG AS14,0 %927 075 083 · 14 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.