- Org.nr.
- 890 502 822
- Adresse
- Galeivegen 3B, 4056 Tananger
Driftsresultat−1 743 350ikke oppgitt
Årsresultat−12 766 198ikke oppgitt
Egenkapital96 285 61595,5 % av eiendelene
EMO INVEST AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 890 502 822
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 05.10.2006
- Registrert
- 20.11.2006
- Adresse
- Galeivegen 3B, 4056 Tananger
- Kommune
- Sola
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Sola (383)
- Aksjekapital
- 416 670
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- EMO INVEST AS914 654 696 · SOLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer og andeler i andre virksomheter, herunder investere i verdipapirer og fast eiendom, samt hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 4 392 | - | - | 65 841 | 45 659 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 6 000 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 6 000 | - |
| Annen driftskostnad | 1 738 958 | - | - | 1 888 235 | 596 496 |
| Sum driftskostnader | 1 743 350 | −993 774 | 1 515 535 | 1 960 076 | 648 155 |
| Driftsresultat | −1 743 350 | 993 774 | −1 515 535 | −1 960 076 | −648 155 |
| Annen renteinntekt | 696 708 | - | - | 549 207 | 264 413 |
| Annen finansinntekt | 2 329 426 | - | - | 2 996 | 863 633 |
| Verdiøkning av markedsb. finansielle oml.m | - | - | - | - | 2 243 079 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 454 214 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 480 348 | 4 587 173 | 998 827 | 552 202 | 3 371 125 |
| Verdired. av markedsb. finansielle oml.midler | - | - | - | - | 184 782 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 295 790 | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 14 240 681 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 262 515 | - | - | 269 672 | 161 458 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 24 669 | 1 182 062 |
| Sum finanskostnader | 14 503 196 | 2 573 184 | 682 392 | 590 131 | 1 528 303 |
| Netto finans | −11 022 848 | 2 013 989 | 316 435 | −37 929 | 1 842 822 |
| Resultat før skatt | - | 3 007 763 | −1 199 100 | −1 998 005 | 1 194 668 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −30 246 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −1 998 005 | 1 224 914 |
| Resultat før skattekostnad | −12 766 198 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −12 766 198 | 3 007 763 | −1 199 100 | −1 998 005 | 1 224 914 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −12 766 198 | - | - | −1 998 005 | 1 224 914 |
| Totalresultat | −12 766 198 | - | - | −1 998 005 | - |
| Tilleggsutbytte | 2 000 000 | - | - | - | 3 000 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −1 775 086 |
| Avsatt til annen egenkapital | −14 766 198 | - | - | −1 998 005 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −12 766 198 | - | - | −1 998 005 | 1 224 914 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investering i datterselskap | 742 730 | - | - | 742 730 | 742 730 |
| Lån til foretak i samme konsern | 100 000 | - | - | 1 500 000 | 1 200 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 33 466 979 | - | - | 52 092 588 | 52 092 588 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 1 000 000 | - | - | 10 358 742 | 13 088 148 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 30 760 026 | - | - | 40 873 470 | 42 760 915 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 1 925 471 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 1 755 480 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 66 069 735 | - | - | 107 323 010 | 111 809 852 |
| Sum anleggsmidler | 66 069 735 | 70 428 135 | 110 706 520 | 107 330 500 | 111 823 342 |
| Andre kortsiktige fordringer | 13 269 750 | - | - | 498 835 | - |
| Sum fordringer | 13 269 750 | - | - | 498 835 | 543 197 |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | - | - | - | - | 9 867 968 |
| Markedsbaserte aksjer | 339 689 | - | - | 9 203 553 | - |
| Andre finansielle instrumenter | 19 903 481 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 20 243 170 | - | - | 9 203 553 | 9 867 968 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 240 509 | - | - | 1 808 029 | 1 174 223 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 240 509 | - | - | 1 808 029 | 1 174 223 |
| Sum omløpsmidler | 34 753 429 | 43 624 759 | 4 816 325 | 11 510 417 | 11 585 387 |
| Sum eiendeler | 100 823 164 | 114 052 894 | 115 522 845 | 118 840 916 | 123 408 730 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | 7 490 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 7 490 | 13 490 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 13 490 |
| Aksjekapital | 416 670 | - | - | 416 670 | - |
| Overkurs | 9 696 165 | - | - | 9 696 165 | 9 696 164 |
| Sum innskutt egenkapital | 10 112 835 | 10 112 835 | 10 112 835 | 10 112 835 | 10 112 834 |
| Annen egenkapital | 86 172 781 | - | - | 100 130 316 | 102 128 320 |
| Sum opptjent egenkapital | 86 172 781 | 100 438 979 | 98 931 216 | 100 130 316 | 102 128 320 |
| Sum egenkapital | 96 285 615 | 110 551 813 | 109 044 050 | 110 243 150 | 112 241 155 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 500 000 | - | - | 7 000 000 | 7 000 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 500 000 | - | - | 7 000 000 | 7 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 500 000 | 7 000 000 | 7 000 000 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 299 321 | 174 446 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 037 549 | - | - | 1 298 445 | 3 993 129 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 037 549 | 1 081 | 2 978 795 | 1 597 766 | 4 167 575 |
| Sum gjeld | 4 537 549 | 3 501 081 | 6 478 795 | 8 597 766 | 11 167 575 |
| Sum egenkapital og gjeld | 100 823 164 | - | - | 118 840 916 | 123 408 730 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 416 670 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 33,50▼ | 40 355,93 | 1,62 | 7,20 | 2,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▲ | 0,03 | 0,06 | 0,08 | 0,10 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,6 %▼ | 4,9 % | −0,4 % | −1,2 % | 2,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,5 %▼ | 96,9 % | 94,4 % | 92,8 % | 91,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Odd Engelsgjerd | 1958 |
| Styrets leder | Odd Engelsgjerd | 1958 |
| Varamedlem | Elisabeth Myhre Engelsgjerd | 1959 |
| Revisor | CROWE STAVANGER REVISJON AS985 182 736 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ODD ENGELSGJERD69,9 %f. 1958 · Tananger · 29 116 ordinære aksjer
- SMOOTH BAY INVEST AS10,0 %Tananger · 4 167 ordinære aksjer
- Smyren Invest AS10,0 %Tananger · 4 167 ordinære aksjer
- ULF HJELMELAND INVEST AS10,0 %Tananger · 4 167 ordinære aksjer
- ELISABETH MYHRE ENGELSGJERD0,12 %f. 1959 · Tananger · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TAILOR HOME AS100,0 %888 381 082 · 150 000 ordinære aksjer
- Skarnes Næringspark AS33,3 %992 231 467 · 500 ordinære aksjer
- Wahlberg Industrier AS32,3 %919 154 802 · 49 728 667 ordinære aksjer
- READ ANSA TOP HOLDING AS25,0 %934 380 665 · 7 500 ordinære aksjer
- LEAK DETECTOR AS16,8 %924 358 882 · 107 256 ordinære aksjer
- EKKO INVEST AS10,0 %918 043 845 · 100 ordinære aksjer
- Hydrawell Holding AS9,34 %916 928 092 · 10 030 ordinære aksjer
- BLUE LICE AS3,02 %918 864 474 · 21 135 ordinære aksjer
- Tidewave Medical AS2,85 %918 491 775 · 15 625 ordinære aksjer
- GOLF MANAGEMENT AS2,41 %959 409 854 · 780 ordinære aksjer
Vis alle 11 · 1 til
- Viking Fotball AS0,61 %918 087 834 · 250 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.