- Org.nr.
- 928 794 873
- Telefon
- 940 51 267
- Adresse
- Tastatunet 1, 4027 Stavanger
- Hovedeier
- JAWAD HAUG HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat333 13121,4 % margin
Årsresultat245 19215,7 % margin
Egenkapital580 38767,2 % av eiendelene
Endoskopiutstyr AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 794 873
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 01.02.2022
- Registrert
- 23.02.2022
- Adresse
- Tastatunet 1, 4027 Stavanger
- Telefon
- 940 51 267
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 47.740 Detaljhandel med medisinske og ortopediske artiklerDetaljhandel med medisinske og ortopediske artikler i Stavanger (13)
- Aksjekapital
- 30 300
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.endoskopiutstyr.no
Underenheter
1
- Endoskopiutstyr AS928 969 959 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av endoskopiutstyr til helseinstitusjoner.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 558 897 | 1 373 582 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 558 897 | 1 373 582 | 873 610 | 111 728 |
| Varekostnad | 782 899 | 694 973 | 388 024 | 155 935 |
| Lønnskostnad | 16 397 | 67 406 | 33 350 | - |
| Annen driftskostnad | 426 470 | 464 489 | 208 582 | 69 006 |
| Sum driftskostnader | 1 225 766 | 1 226 869 | 629 956 | 224 941 |
| Driftsresultat | 333 131 | 146 714 | 243 654 | −113 213 |
| Annen renteinntekt | - | 11 | - | - |
| Annen finansinntekt | 2 590 | 17 347 | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 590 | 17 358 | 4 142 | 451 |
| Annen rentekostnad | 12 911 | 24 478 | - | - |
| Annen finanskostnad | 8 458 | 3 788 | - | - |
| Sum finanskostnader | 21 369 | 28 266 | 40 978 | 2 731 |
| Netto finans | −18 779 | −10 910 | −36 836 | −2 280 |
| Resultat før skatt | 314 352 | 135 804 | 206 817 | −115 493 |
| Skattekostnad på resultat | 69 160 | 29 971 | 18 866 | - |
| Årsresultat | 245 192 | 105 833 | 187 951 | −115 493 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 245 192 | 105 835 | - | - |
| Totalresultat | 245 192 | 105 835 | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 26 011 | 36 890 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 219 181 | 68 943 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 245 192 | 105 833 | - | - |
| Sum varer | 172 027 | 317 465 | - | - |
| Kundefordringer | 51 563 | 131 131 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 599 627 | 18 181 | - | - |
| Sum fordringer | 651 189 | 149 313 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 39 892 | 131 602 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 39 892 | 131 602 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 863 108 | 598 379 | 729 802 | 89 682 |
| Sum eiendeler | 863 108 | 598 379 | 729 802 | 89 682 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 300 | 30 300 | - | - |
| Overkurs | 195 075 | 195 075 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 225 375 | 225 375 | 237 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 355 012 | 135 831 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 355 012 | 135 831 | 66 888 | −115 493 |
| Sum egenkapital | 580 387 | 361 206 | 303 888 | −91 063 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 63 572 | 94 076 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 63 572 | 94 076 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 63 572 | 94 076 | 124 580 | 0 |
| Leverandørgjeld | 3 531 | 22 436 | - | - |
| Betalbar skatt | 61 824 | 19 566 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 53 311 | 52 747 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 65 523 | 47 295 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 34 959 | 1 053 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 219 149 | 143 097 | 301 334 | 180 745 |
| Sum gjeld | 282 721 | 237 173 | 425 914 | 180 745 |
| Sum egenkapital og gjeld | 863 108 | 598 379 | - | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,94▼ | 4,18 | 2,42 | 0,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,49▼ | 0,66 | 1,40 | −1,98 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 45,9 %▲ | 24,7 % | 60,5 % | −125,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 21,4 %▲ | 10,7 % | 27,9 % | −101,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,7 %▲ | 7,7 % | 21,5 % | −103,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 67,2 %▲ | 60,4 % | 41,6 % | −101,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Endoskopiutstyr AS21,4 %
1,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %0102030
Interoptik AS−1,5 % 301,8 mill.301 ansatte 2024
SYNOPTIK NORGE AS4,4 % 863,9 mill.734 ansatte 2024
SYNSAM GROUP NORWAY AS9,9 % 1 497,9 mill.1 192 ansatte 2025
Endoskopiutstyr AS21,4 % 1,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %0102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.740.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arill Muurholm Almedal Storås | 1984 |
| Styrets leder | Hans Williksen Haug | 1989 |
| Styremedlem | Rania Jawad | 1992 |
| Styremedlem | Arill Muurholm Almedal Storås | 1984 |
| Styremedlem | Elise Almedal Storås | 1990 |
| Regnskapsfører | AKETO RF AS930 326 895 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JAWAD HAUG HOLDING AS100,0 %Stavanger · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- JAWAD HAUG HOLDING AS
- Endoskopiutstyr AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.