- Org.nr.
- 912 829 294
- Adresse
- Strandveien 17, 1366 Lysaker
- Hovedeier
- ENDÚR ASA, 100 %
Driftsresultat897 39943,3 % margin
Årsresultat725 35635,0 % margin
Egenkapital12 482 13447,6 % av eiendelene
ENDÚR EIENDOM AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 829 294
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 27.11.2013
- Registrert
- 02.12.2013
- Adresse
- Strandveien 17, 1366 Lysaker
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum (1 651)
- Aksjekapital
- 100 800
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ENDÚR EIENDOM AS921 911 238 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel med og investering i fast eiendom, verdipapirer og andre formuesobjekter, herunder deltakelse i andre selskapet med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- Tekågel Invest 724 AS02.12.2013 til 04.01.2014
- Sjøsterk AS04.01.2014 til 16.07.2018
- BERGEN GROUP SJØSTERK EIENDOM AS16.07.2018 til 04.03.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 074 624 | 1 538 469 | 1 260 650 | 1 260 648 | 1 260 648 |
| Avskrivninger | - | 600 924 | 538 644 | 538 634 | 535 865 |
| Annen driftskostnad | - | 143 573 | 169 932 | 278 917 | 261 858 |
| Sum driftskostnader | 1 177 224 | 744 497 | 708 576 | 817 551 | 797 723 |
| Driftsresultat | 897 399 | 793 972 | 552 074 | 443 097 | 462 925 |
| Sum finansinntekter | - | 22 690 | 31 113 | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 35 | 3 967 | 922 | 1 985 |
| Netto finans | 32 545 | 22 655 | 27 146 | −922 | −1 985 |
| Resultat før skatt | 929 944 | 816 627 | 579 220 | 442 175 | 460 940 |
| Skattekostnad | - | 179 658 | 127 428 | 97 278 | 101 407 |
| Årsresultat | 725 356 | 636 969 | 451 792 | 344 897 | 359 533 |
| Sum anleggsmidler | 24 305 610 | 15 064 128 | 12 534 183 | 12 270 188 | 12 808 822 |
| Sum omløpsmidler | 1 895 435 | 567 886 | 826 852 | 1 421 939 | 132 246 |
| Sum eiendeler | 26 201 046 | 15 632 015 | 13 361 035 | 13 692 127 | 12 941 068 |
| Sum innskutt egenkapital | 12 327 657 | 12 327 657 | 12 327 657 | 12 327 657 | 12 327 657 |
| Sum opptjent egenkapital | 154 477 | 216 449 | 259 119 | 361 162 | 447 566 |
| Sum egenkapital | 12 482 134 | 12 544 106 | 12 586 776 | 12 688 818 | 12 775 223 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 15 589 | 27 624 | 56 405 | 80 776 |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 718 912 | 3 072 320 | 746 635 | 946 904 | 85 069 |
| Sum gjeld | 13 718 912 | 3 087 909 | 774 259 | 1 003 308 | 165 845 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,14▼ | 0,18 | 1,11 | 1,50 | 1,55 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,10▲ | 0,25 | 0,06 | 0,08 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,3 %▼ | 5,6 % | 4,3 % | 3,3 % | 3,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 43,3 %▼ | 51,6 % | 43,8 % | 35,1 % | 36,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 35,0 %▼ | 41,4 % | 35,8 % | 27,4 % | 28,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,6 %▼ | 80,2 % | 94,2 % | 92,7 % | 98,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ENDÚR EIENDOM AS43,3 %
2,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
ENDÚR EIENDOM AS43,3 % 2,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jeppe Bjørnerud Raaholt | 1982 |
| Styremedlem | Einar Olsen | 1984 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ENDÚR ASA100,0 %Lysaker · 2 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ENDÚR ASA
- IGANG TOTALENTREPRENØR AS100,0 %
- HABTO HOLDING AS100,0 %
- BMO ENTREPRENØR AS100,0 %
- ENDÚR MARITIME AS100,0 %
- ENDÚR BIDCO II AS100,0 %
- TOTAL BETONG AS100,0 %
- ENDÚR SJØSTERK AS100,0 %
- ARTEC AQUA VAQ AS100,0 %
- Repstad Anlegg AS83,9 %
- ENDÚR EIENDOM AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.