- Org.nr.
- 929 626 133
- Adresse
- Cort Adelers gate 33, 0254 Oslo
- Hovedeier
- Energeia Norway Holding AS, 51 %
Driftsresultat−63 651ikke oppgitt
Årsresultat−162 896ikke oppgitt
Egenkapital−319 285−7,8 % av eiendelene
Energeia Mæhlum AS er et aksjeselskap innen dyrking av ettårige vekster ellers, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 626 133
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 16.06.2022
- Registrert
- 11.08.2022
- Adresse
- Cort Adelers gate 33, 0254 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie, finansiere, drifte, kjøpe og selge solparker, og virksomhet som står i naturlig sammenheng med dette, herunder eierskap i tilsvarende selskaper. Selskapets virksomhet er også jordbruksproduksjon herunder salg av gress og høy samt utleie av innmarksbeite.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 63 651 | 75 742 | 46 956 | 300 |
| Sum driftskostnader | 63 651 | 75 742 | 46 956 | 300 |
| Driftsresultat | −63 651 | −75 742 | −46 956 | −300 |
| Annen renteinntekt | 102 | 165 | - | - |
| Sum finansinntekter | 102 | 165 | 154 | 158 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 86 877 | 37 989 | - | - |
| Annen rentekostnad | 12 470 | 11 607 | - | - |
| Sum finanskostnader | 99 347 | 49 596 | 8 701 | - |
| Netto finans | −99 245 | −49 431 | −8 547 | 158 |
| Resultat før skatt | −162 896 | −125 173 | −55 503 | −142 |
| Årsresultat | −162 896 | −125 173 | −55 503 | −142 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −162 896 | −125 173 | - | - |
| Totalresultat | −162 896 | −125 173 | - | - |
| Udekket tap | −162 896 | −125 173 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −162 896 | −125 173 | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | 0 | 0 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 4 093 304 | 2 576 449 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 4 093 304 | 2 576 449 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 4 093 304 | 2 576 449 | 1 219 206 | 275 466 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 591 | 3 046 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 591 | 3 046 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 3 591 | 3 046 | 2 590 | 9 093 |
| Sum eiendeler | 4 096 895 | 2 579 494 | 1 221 796 | 284 559 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | 343 715 | 180 818 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −343 715 | −180 818 | −55 645 | −142 |
| Sum egenkapital | −319 285 | −156 388 | −31 215 | 24 288 |
| Langsiktig konserngjeld | 3 983 336 | 2 625 925 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 431 405 | 37 989 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 414 741 | 2 663 914 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 4 414 741 | 2 663 914 | 1 253 011 | 260 271 |
| Leverandørgjeld | 1 438 | 71 968 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 438 | 71 968 | - | - |
| Sum gjeld | 4 416 179 | 2 735 883 | 1 253 011 | 260 271 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 096 895 | 2 579 494 | - | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,50▲ | 0,04 | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −13,83▲ | −17,49 | −40,14 | 10,72 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,9 %▲ | −4,0 % | −6,2 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −7,8 %▼ | −6,1 % | −2,6 % | 8,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jarl Egil Markussen | 1973 |
| Styremedlem | Lars Eivind Stagrim Håve | 1983 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Oslo · 15 300 ordinære aksjer
- EIDSIVA VEKST AS49,0 %Hamar · 14 700 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Energeia AS
- Energeia Norway Holding AS100,0 %
- ENERGEIA HAGEN GÅRD AS51,0 %
- Energeia Øystadmarka AS51,0 %
- ENERGEIA STORE NØKLEBERG AS51,0 %
- Energeia Veldre AS51,0 %
- Energeia Bolstadmarka AS51,0 %
- Energeia Ålamoen AS51,0 %
- Energeia Marigaard AS51,0 %
- ENERGEIA OPSAL AS51,0 %
- Energeia Gunnhus AS51,0 %
- ENERGEIA SEVAL SKOG AS51,0 %
- Energeia Mæhlum AS51,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.