- Org.nr.
- 980 073 610
- Telefon
- 37 14 90 10
- Adresse
- Molandsveien 16, 4994 Akland
- Hovedeier
- ENERGOS GROUP AS, 100 %
Driftsresultat1 360 5773,4 % margin
EBITDA2 901 556før av- og nedskrivninger
Årsresultat684 6641,7 % margin
Egenkapital15 072 37857,8 % av eiendelene
Energos Contract AS er et aksjeselskap innen produksjon av metallkonstruksjoner og deler, stiftet 1998.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 980 073 610
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.07.1998
- Registrert
- 08.09.1998
- Adresse
- Molandsveien 16, 4994 Akland
- Telefon
- 37 14 90 10
- Kommune
- Risør
- Aksjekapital
- 176 800
- Ansatte
- 19
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Energos Contract AS985 728 356 · RISØR19 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikle og selge ingeniør- og mekaniske tjenester. Selskapet kan delta i andre selskaper med liknende virksomhet.
Tidligere navn
- ENERGOS RISØR AS08.09.1998 til 18.01.2003
- RISØR SVEIS OG MONTERING AS18.01.2003 til 15.01.2016
- RSM Contract AS15.01.2016 til 16.01.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 | 36 420 547 | 45 565 743 | 34 188 516 | 31 179 682 |
| Annen driftsinntekt | - | 3 000 | - | 399 | 1 447 507 |
| Sum driftsinntekter | 40 071 458 | 36 423 547 | 45 565 743 | 34 188 915 | 32 627 189 |
| Varekostnad | 11 225 574 | 9 523 996 | 17 491 387 | 13 514 967 | 14 503 692 |
| Lønnskostnad | 16 153 956 | 16 451 370 | 15 659 927 | 12 703 209 | 12 408 358 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 540 979 | 1 316 507 | 223 740 | 53 349 | 26 548 |
| Annen driftskostnad | 9 790 372 | 9 326 252 | 9 506 810 | 7 305 391 | 5 388 494 |
| Sum driftskostnader | 38 710 880 | 36 618 126 | 42 881 864 | 33 576 916 | 32 327 092 |
| Driftsresultat | 1 360 577 | −194 579 | 2 683 879 | 611 999 | 300 097 |
| Annen renteinntekt | 58 183 | 49 585 | 46 581 | 123 193 | 17 455 |
| Annen finansinntekt | 74 461 | 171 370 | 27 188 | 71 613 | 221 739 |
| Sum finansinntekter | 132 644 | 220 955 | 73 769 | 194 805 | 239 194 |
| Annen rentekostnad | 568 048 | 984 677 | 628 394 | 551 023 | 451 860 |
| Annen finanskostnad | 48 874 | 17 143 | 20 666 | 190 065 | - |
| Sum finanskostnader | 616 922 | 1 001 821 | 649 060 | 741 088 | 451 860 |
| Netto finans | −484 277 | −780 865 | −575 291 | −546 283 | −212 666 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 108 588 | 65 716 | 87 431 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 19 235 |
| Resultat før skattekostnad | 876 300 | −975 445 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 191 636 | −249 120 | 461 856 | 14 457 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 646 732 | 51 259 | 68 196 |
| Årsresultat | 684 664 | −726 325 | 1 646 732 | 51 259 | 68 196 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 684 664 | −726 325 | 1 646 732 | 51 259 | 68 196 |
| Totalresultat | 684 664 | −726 325 | 1 646 732 | 51 259 | 68 196 |
| Konsernbidrag | - | −1 068 367 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 342 042 | 1 646 732 | 51 259 | 68 196 |
| Avgitt konsernbidrag | 740 664 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −56 000 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 684 664 | −726 325 | 1 646 732 | 51 259 | 68 196 |
| Utvikling | 9 482 727 | 10 777 806 | 10 756 007 | 10 756 007 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 130 734 | 129 790 |
| Sum immaterielle eiendeler | 9 482 727 | 10 777 806 | 10 756 007 | 10 886 741 | 11 445 147 |
| Maskiner og anlegg | 1 657 742 | 1 865 188 | 1 928 215 | 1 867 377 | 163 467 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 41 504 | 89 721 | 102 317 | - | 18 986 |
| Sum varige driftsmidler | 1 699 247 | 1 954 909 | 2 030 531 | 1 979 513 | 182 453 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 517 800 | 517 800 | 517 800 | 517 800 | 517 800 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 517 800 | 517 800 | 517 800 | 517 800 | 517 800 |
| Sum anleggsmidler | 11 699 773 | 13 250 515 | 13 304 338 | 13 384 054 | 12 145 400 |
| Lager av varer og annen beholdning | 2 630 544 | 3 204 630 | 3 240 986 | 2 444 156 | 4 657 699 |
| Sum varer | 2 630 544 | 3 204 630 | 3 240 986 | 2 444 156 | 4 657 699 |
| Kundefordringer | 5 100 881 | 14 819 333 | 8 532 031 | 7 751 651 | 9 967 447 |
| Andre kortsiktige fordringer | 181 300 | 1 975 382 | 5 730 894 | 5 830 548 | 2 232 300 |
| Sum fordringer | 5 282 181 | 16 794 715 | 14 262 925 | 13 582 199 | 12 199 748 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 477 126 | 751 384 | 671 664 | 706 697 | 713 311 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 477 126 | 751 384 | 671 664 | 706 697 | 713 311 |
| Sum omløpsmidler | 14 389 850 | 20 750 729 | 18 175 576 | 16 733 052 | 17 570 757 |
| Sum eiendeler | 26 089 624 | 34 001 244 | 31 479 914 | 30 117 107 | 29 716 158 |
| Forskning og utvikling | - | - | - | - | 11 315 357 |
| Aksjekapital | 176 800 | 176 800 | 176 800 | 176 800 | 176 800 |
| Overkurs | 1 735 882 | 1 735 882 | 1 735 882 | 1 735 882 | 1 735 882 |
| Annen innskutt egenkapital | 8 355 684 | 8 355 684 | 8 355 684 | 8 355 684 | 8 355 684 |
| Sum innskutt egenkapital | 10 268 366 | 10 268 366 | 10 268 366 | 10 268 366 | 10 268 366 |
| Annen egenkapital | 4 804 013 | 4 860 013 | 4 517 970 | 2 871 238 | 2 819 979 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 804 013 | 4 860 013 | 4 517 970 | 2 871 238 | 2 819 979 |
| Sum egenkapital | 15 072 378 | 15 128 379 | 14 786 336 | 13 139 604 | 13 088 345 |
| Utsatt skatt | 129 904 | 147 173 | 94 959 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 129 904 | 147 173 | 94 959 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 888 889 | 5 000 001 | 6 111 112 | 7 222 222 | 8 333 333 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 888 889 | 5 000 001 | 6 111 112 | 7 222 222 | 8 333 333 |
| Sum langsiktig gjeld 6 206 O71 | - | - | - | 7 222 222 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 4 018 793 | 5 147 174 | - | - | 8 333 333 |
| Leverandørgjeld | 2 928 811 | 4 249 260 | 3 305 305 | 5 748 358 | 4 524 070 |
| Betalbar skatt | - | - | 236 163 | 15 401 | 6 075 |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 391 177 | 3 869 077 | 1 142 428 | 1 844 699 | 904 304 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 678 464 | 2 526 745 | 3 129 659 | 1 769 238 | 1 409 107 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 998 452 | 13 725 692 | 10 487 507 | 9 755 281 | 8 294 479 |
| Sum gjeld | - | 18 872 866 | 16 693 578 | 16 977 503 | 16 627 812 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 089 624 | 34 001 244 | 31 479 914 | 30 117 107 | 29 716 158 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,06▲ | 1,51 | 1,73 | 1,72 | 2,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,73▼ | 1,25 | 1,13 | 1,29 | 1,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,0 %▲ | 0,1 % | 9,0 % | 2,7 % | 1,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,4 %▲ | −0,5 % | 5,9 % | 1,8 % | 0,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,7 %▲ | −2,0 % | 3,6 % | 0,1 % | 0,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 57,8 %▲ | 44,5 % | 47,0 % | 43,6 % | 44,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 109 024
- Resultat per ansatt, kroner
- 71 609
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Energos Contract AS3,4 %
40,1 mill. 19 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
SAFEROAD VIK ØRSTA AS−1,0 % 675,3 mill.249 ansatte 2025
HERAS NORWAY AS2,9 % 844,1 mill.329 ansatte 2025
Energos Contract AS3,4 % 40,1 mill.19 ansatte 2025
Leirvik AS8,6 % 1 176,5 mill.282 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 25.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stein Biernith Sørvig | 1965 |
| Styrets leder | Jan Erik Hadland | 1966 |
| Revisor | REVISJONSFIRMA ELIASSEN AS915 380 875 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ENERGOS GROUP AS100,0 %Eiken · 1 768 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Daimyo AS
- ENERGOS GROUP AS60,0 %
- Energos Installation AS100,0 %
- EIKEN MEKANISKE VERKSTED AS100,0 %
- Enerquip AS100,0 %
- Energos Eiendom AS100,0 %
- Energos Technology AS100,0 %
- Hydramech Solutions AS75,0 %
- Energos Contract AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Moland Biovarme AS11,3 %995 574 330 · 50 ordinære aksjer
- Pågang Næringshage AS2,50 %984 076 452 · 5 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.