- Org.nr.
- 825 677 062
- Adresse
- Vestliveien 20, 4020 Stavanger
- Hovedeier
- Å. Kvalbein Holding AS, 100 %
Driftsresultat4 167 19912,8 % margin
Årsresultat3 360 08610,4 % margin
Egenkapital966 3608,3 % av eiendelene
Ansatte12i Aa‑registeret
Energy AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 825 677 062
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 28.08.2020
- Registrert
- 22.09.2020
- Adresse
- Vestliveien 20, 4020 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Energy AS925 829 714 · STAVANGER13 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive med annen teknisk konsulentvirksomhet, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | - | - | - | - | 20 033 279 |
| Sum driftsinntekter | 32 461 842 | 45 094 275 | 32 043 740 | 25 932 607 | 20 033 279 |
| Innleie | - | - | - | - | 9 396 827 |
| Lønnskostnad | - | 28 580 111 | 21 001 810 | 13 987 794 | 8 425 257 |
| Avskrivning av driftsmidler | - | - | - | 163 800 | 69 000 |
| Annen driftskostnad | - | 1 674 248 | 1 027 075 | 915 620 | 620 717 |
| Sum driftskostnader | 28 294 643 | 39 558 707 | 29 297 264 | 23 571 134 | 18 511 800 |
| Driftsresultat | 4 167 199 | 5 535 568 | 2 746 476 | 2 361 474 | 1 521 478 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 14 726 |
| Sum finanskostnader | 13 571 | 1 210 | 3 662 | 33 658 | 14 726 |
| Netto finans | 141 429 | 162 527 | 78 050 | −28 759 | −14 726 |
| Resultat før skatt | 4 308 629 | 5 698 095 | 2 824 526 | 2 332 715 | 1 506 752 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 623 962 | 536 507 | 335 540 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 171 212 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 1 171 212 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 1 171 212 |
| Årsresultat | 3 360 086 | 4 442 339 | 2 200 564 | 1 796 208 | - |
| Sum finansinntekter | 155 000 | 163 737 | 81 712 | 4 899 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 1 091 000 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 1 091 000 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 1 091 000 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 4 501 977 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 29 087 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 4 531 064 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 087 321 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 2 087 321 |
| Sum omløpsmidler | 11 620 094 | 16 452 779 | 12 968 633 | 8 873 054 | 6 618 385 |
| Sum eiendeler | 11 620 094 | 16 452 779 | 12 968 633 | 8 873 054 | 7 709 385 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 1 231 461 |
| Sum opptjent egenkapital | 936 360 | 1 033 022 | 4 068 234 | 2 167 669 | 1 231 461 |
| Sum egenkapital | 966 360 | 1 063 022 | 4 098 234 | 2 197 669 | 1 261 461 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 882 556 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 250 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 132 556 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 482 805 | 1 168 416 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 1 616 264 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 299 680 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 1 678 679 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 684 886 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 653 735 | 15 389 757 | 8 870 399 | 6 192 579 | 5 279 508 |
| Sum gjeld | 10 653 735 | 15 389 757 | 8 870 399 | 6 675 384 | 6 447 924 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 7 709 385 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,09▲ | 1,07 | 1,46 | 1,43 | 1,25 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 11,02▼ | 14,48 | 2,16 | 3,04 | 5,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 30,8 %▼ | 38,7 % | 25,9 % | 28,5 % | 19,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,8 %▲ | 12,3 % | 8,6 % | 9,1 % | 7,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,4 %▲ | 9,9 % | 6,9 % | 6,9 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 8,3 %▲ | 6,5 % | 31,6 % | 24,8 % | 16,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 705 154
- Resultat per ansatt, kroner
- 347 267
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Energy AS12,8 %
32,5 mill. 12 ansatte 2025
0 %10203040
Siemens AS9,0 % 2 435,4 mill.480 ansatte 2025
Energy AS12,8 % 32,5 mill.12 ansatte 2025
Siemens Energy AS14,1 % 5 518,2 mill.1 207 ansatte 2025
Autostore AS31,9 % 5 574,9 mill.382 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 71.129.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ådne Kvalbein | 1967 |
| Styrets leder | Ådne Kvalbein | 1967 |
| Styremedlem | Rita Kvalbein | 1971 |
| Revisor | ALMA REVISJON AS924 973 544 | - |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Å. Kvalbein Holding AS100,0 %Stavanger · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Å. Kvalbein Holding AS
- Energy AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.