- Org.nr.
- 928 522 059
- Adresse
- Lindebergåsen 50A, 1068 Oslo
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat69 1593,8 % margin
Årsresultat50 2302,8 % margin
Egenkapital112 06134,6 % av eiendelene
Enerlys' Rørservice AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 522 059
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.09.2026
- Stiftet
- 15.12.2021
- Registrert
- 11.01.2022
- Adresse
- Lindebergåsen 50A, 1068 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 43.221 RørleggerarbeidRørleggerarbeid i Oslo (551)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Enerlys Rørservice AS926 910 663 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggertjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 805 872 | 1 406 118 | 1 478 132 | 1 155 875 | 0 |
| Sum driftskostnader | 1 736 713 | 1 433 133 | 1 446 601 | 1 109 443 | 0 |
| Driftsresultat | 69 159 | −27 015 | 31 532 | 46 432 | 0 |
| Resultat før skatt | 67 970 | −29 384 | 26 233 | 44 835 | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Årsresultat | 50 230 | −23 116 | 20 226 | 34 721 | 0 |
| Varekostnad | - | 346 619 | 394 936 | 312 238 | - |
| Lønnskostnad | - | 673 695 | 620 533 | 526 900 | - |
| Avskrivninger | - | 16 700 | 16 700 | 9 256 | - |
| Annen driftskostnad | - | 396 119 | 414 431 | 261 049 | - |
| Sum finansinntekter | 410 | 442 | 295 | 9 | - |
| Sum finanskostnader | 1 599 | 2 811 | 5 593 | 1 607 | - |
| Skattekostnad | - | −6 268 | 6 007 | 10 114 | - |
| Netto finans | −1 189 | −2 369 | −5 298 | −1 598 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 14 445 | 33 760 | 44 779 | 61 479 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 30 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 30 000 |
| Sum omløpsmidler | 309 818 | 198 593 | 246 851 | 271 065 | 30 000 |
| Sum eiendeler | 324 263 | 232 352 | 291 630 | 332 544 | 30 000 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum egenkapital | 112 061 | 61 831 | 84 947 | 64 721 | 30 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 15 257 | 25 530 | 38 516 | 51 422 | 0 |
| Sum gjeld | 212 202 | 170 521 | 206 683 | 267 823 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 30 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 82 061 | 31 831 | 54 947 | 34 721 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 196 945 | 144 991 | 168 167 | 216 401 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,57▲ | 1,37 | 1,47 | 1,25 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,89▼ | 2,76 | 2,43 | 4,14 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 25,0 %▲ | −10,1 % | 10,2 % | 25,6 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,8 %▲ | −1,9 % | 2,1 % | 4,0 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,8 %▲ | −1,6 % | 1,4 % | 3,0 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 34,6 %▲ | 26,6 % | 29,1 % | 19,5 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Enerlys' Rørservice AS3,8 %
1,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.868 ansatte 2025
Enerlys' Rørservice AS3,8 % 1,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.670 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lars Enerly | 1983 |
| Regnskapsfører | NIVAL AS824 591 962 | - |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSPRO AS936 608 493 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LARS ENERLY100,0 %f. 1983 · Oslo · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.