- Org.nr.
- 912 284 255
- Adresse
- c/o Accountor Hamar AS, Aluvegen 95, 2319 Hamar
Driftsresultat232 00913,4 % margin
Årsresultat178 31710,3 % margin
Egenkapital459 94352,9 % av eiendelene
Enervit Nutrition AS er et aksjeselskap innen engroshandel med andre næringsmidler, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 284 255
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.07.2013
- Registrert
- 20.08.2013
- Adresse
- c/o Accountor Hamar AS, Aluvegen 95, 2319 Hamar
- Postadresse
- c/o Accountor Hamar AS, Ajer Næringshage, Aluvegen 95
- Kommune
- Hamar
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Enervit Nutrition AS912 339 971 · HAMAR
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av sportsernæring og andre produkter/ tjenester som naturlig hører sammen med dette. Selskapet skal også medvirke i kjøp- og salg av eiendom og det som naturlig hører med til dette.
Tidligere navn
- Slorfelt Trading AS20.08.2013 til 22.09.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 721 704 | 310 342 | 58 776 | 259 409 | 310 182 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 23 514 | - |
| Annen driftsinntekt | 4 313 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 726 017 | 310 342 | 58 776 | 282 922 | 310 182 |
| Varekostnad | 1 391 284 | 261 891 | 44 756 | 234 535 | 238 544 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 102 724 | 74 613 | 38 867 | 48 394 | 70 894 |
| Sum driftskostnader | 1 494 008 | 336 504 | 83 623 | 282 929 | 309 439 |
| Driftsresultat | 232 009 | −26 162 | −24 848 | −7 | 743 |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 11 209 | - |
| Annen finansinntekt | 2 670 | 7 609 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 670 | 7 609 | 0 | 11 209 | - |
| Annen rentekostnad | 200 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 34 065 | 8 467 | - | - | 649 |
| Sum finanskostnader | 34 265 | 8 467 | 0 | 0 | 649 |
| Netto finans | −31 595 | −859 | 0 | - | −649 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 95 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 95 |
| Resultat før skattekostnad | 200 414 | −27 020 | −24 848 | 11 202 | - |
| Skattekostnad | 22 097 | 0 | - | - | - |
| Årsresultat | 178 317 | −27 020 | −24 848 | 11 202 | 95 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 95 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 95 |
| Annen egenkapital | 178 317 | −27 020 | −24 848 | 11 202 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −24 848 | 11 202 | 95 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | 25 356 | 0 | - | - | - |
| Kundefordringer | 416 253 | 21 407 | 84 687 | 17 602 | −8 211 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 1 271 | 0 | 1 007 | 27 826 |
| Konsernfordringer | 296 795 | 296 795 | 296 795 | 296 795 | 296 795 |
| Sum fordringer | 713 049 | 319 473 | 381 482 | 315 404 | 316 410 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 158 980 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 131 552 | 95 422 | 106 900 | 143 767 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 131 552 | 95 422 | 106 900 | 143 767 | 158 980 |
| Sum omløpsmidler | 869 956 | 414 895 | 488 382 | 459 172 | 475 390 |
| Sum eiendeler | 869 956 | 414 895 | 488 382 | 459 172 | 475 390 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −10 666 | −10 666 | −10 666 | −10 666 | −10 666 |
| Sum innskutt egenkapital | 19 334 | 19 334 | 19 334 | 19 334 | 19 334 |
| Annen egenkapital | 440 609 | 262 292 | 289 313 | 314 160 | 302 958 |
| Sum opptjent egenkapital | 440 609 | 262 292 | 289 313 | 314 160 | 302 958 |
| Sum egenkapital | 459 943 | 281 626 | 308 647 | 333 494 | 322 292 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 215 564 | 3 956 | 47 191 | 677 | 24 601 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 3 497 |
| Betalbar skatt | 22 097 | 0 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 47 352 | 0 | 7 544 | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 125 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 4 313 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 410 013 | 133 268 | 179 735 | 125 677 | 153 098 |
| Sum gjeld | 410 013 | 133 268 | 179 735 | 125 677 | 153 098 |
| Sum egenkapital og gjeld | 869 956 | 414 895 | 488 382 | 459 172 | 475 390 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,12▼ | 3,11 | 2,72 | 3,65 | 3,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,89▲ | 0,47 | 0,58 | 0,38 | 0,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 36,5 %▲ | −4,1 % | −5,2 % | 2,4 % | 0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,4 %▲ | −8,4 % | −42,3 % | −0,0 % | 0,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,3 %▲ | −8,7 % | −42,3 % | 4,0 % | 0,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,9 %▼ | 67,9 % | 63,2 % | 72,6 % | 67,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Enervit Nutrition AS13,4 %
1,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %051015
ORKLA HEALTH AS−2,4 % 2 024,3 mill.199 ansatte 2025
WULFF & CO AS2,1 % 1 011,6 mill.81 ansatte 2025
DR. OETKER NORGE AS6,9 % 726,4 mill.27 ansatte 2025
Enervit Nutrition AS13,4 % 1,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.380.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Giuseppe Raciti | 1963 |
| Styrets leder | Giuseppe Raciti | 1963 |
| Regnskapsfører | ECONIO AS925 947 210 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ENERVIT S.P.A100,0 %20149, Milano · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.