- Org.nr.
- 824 366 772
- Telefon
- 74 07 51 10
- Adresse
- Neptunvegen 2, 7652 Verdal
- Hovedeier
- E&O HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−2 073 073−6,1 % margin
EBITDA−1 714 024før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 687 228−5,0 % margin
Egenkapital2 440 48422,2 % av eiendelene
ENES OG OLSEN MALERFORRETNING AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 1979.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 824 366 772
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 20.05.1979
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Neptunvegen 2, 7652 Verdal
- Telefon
- 74 07 51 10
- Kommune
- Verdal
- Aksjekapital
- 2 084 208
- Ansatte
- 25
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- ENES OG OLSEN MALERFORRETNING AS AVD VERDAL971 854 227 · VERDAL23 ansatte
- ENES OG OLSEN MALERFORRETNING AS AVD STEINKJER979 171 129 · STEINKJER5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Påta seg entrepriser vedrørende maling og gulvbelegg, og drive salg av samme.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 33 596 654 | 46 877 698 | 49 597 488 | 46 933 623 | 52 995 073 |
| Annen driftsinntekt | 383 855 | 28 534 | 8 383 | 6 000 | 300 463 |
| Sum driftsinntekter | 33 980 509 | 46 906 232 | 49 605 870 | 46 939 623 | 53 295 536 |
| Varekostnad | 10 555 889 | 16 547 238 | 19 713 058 | 16 542 954 | 19 870 389 |
| Lønnskostnad | 20 573 130 | 22 677 395 | 23 758 412 | 24 969 020 | 27 425 496 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 284 526 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 359 049 | 454 128 | 499 792 | 439 897 | - |
| Annen driftskostnad | 4 565 513 | 6 089 029 | 5 741 772 | 6 563 052 | 5 644 678 |
| Sum driftskostnader | 36 053 582 | 45 767 790 | 49 713 034 | 48 514 923 | 53 225 089 |
| Driftsresultat | −2 073 073 | 1 138 442 | −107 164 | −1 575 300 | 70 447 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 84 072 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 18 511 | 35 187 | 19 000 | 54 153 | 58 914 |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 484 | - |
| Annen finansinntekt | 420 | - | - | - | 5 421 |
| Sum finansinntekter | 103 003 | 35 187 | 19 000 | 54 636 | 64 335 |
| Annen rentekostnad | 182 382 | 274 733 | 212 086 | 204 698 | 54 932 |
| Annen finanskostnad | 9 900 | 43 526 | 52 654 | 28 830 | 48 746 |
| Sum finanskostnader | 192 283 | 318 259 | −264 739 | −233 529 | 103 678 |
| Netto finans | −89 280 | −283 072 | −245 740 | −178 892 | −39 343 |
| Resultat før skatt | −2 162 354 | 855 370 | −352 904 | −1 754 193 | 31 104 |
| Skattekostnad | −475 125 | 188 490 | −75 861 | −376 130 | 11 415 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 19 689 |
| Årsresultat | −1 687 228 | 666 880 | −277 043 | −1 378 063 | 19 689 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 19 689 |
| Konsernbidrag | 854 368 | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | −832 860 | 666 880 | −120 109 | −1 378 063 | 19 689 |
| Annen egenkapital | - | - | −156 934 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −277 043 | −1 378 063 | 19 689 |
| Utsatt skattefordel | 326 139 | 91 990 | 409 704 | 378 106 | 1 976 |
| Sum immaterielle eiendeler | 326 139 | 91 990 | 409 704 | 378 106 | 1 976 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 37 039 | 42 966 | 64 830 | 96 461 | 400 |
| Maskiner og anlegg | 0 | - | 231 152 | 356 503 | 642 367 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 352 800 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 816 222 | 1 163 932 | 1 013 674 | 1 116 584 | - |
| Sum varige driftsmidler | 853 261 | 1 387 859 | 1 309 656 | 1 569 548 | 995 567 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 179 400 | 1 479 849 | 1 719 360 | 1 947 654 | 997 543 |
| Varer | 67 159 | 3 276 574 | 3 347 825 | 3 371 697 | 2 982 924 |
| Sum varer | - | - | 3 347 825 | 3 371 697 | 2 982 924 |
| Kundefordringer | 5 670 738 | 8 375 440 | 5 195 008 | 6 183 345 | 6 117 974 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 1 575 138 |
| Andre kortsiktige fordringer | 687 345 | 1 557 413 | 2 331 294 | 1 629 173 | - |
| Konsernfordringer | 2 021 883 | 789 579 | 202 197 | 0 | - |
| Sum fordringer | 8 379 966 | 10 722 432 | 7 728 499 | 7 812 518 | 7 693 112 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 907 348 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 364 835 | 825 690 | 706 937 | 1 862 888 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 364 835 | 825 690 | 706 937 | 1 862 888 | 907 348 |
| Sum omløpsmidler | 9 811 959 | 14 824 697 | 11 783 261 | 13 047 104 | 11 583 384 |
| Sum eiendeler | 10 991 360 | 16 304 546 | 13 502 620 | 14 994 757 | 12 580 927 |
| Aksjekapital | 2 084 208 | 2 084 208 | 2 084 208 | 2 084 208 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 2 950 379 | 2 950 379 | 2 492 221 | 2 492 221 | 2 492 221 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 034 587 | 5 034 587 | 4 576 429 | 4 576 429 | 4 576 429 |
| Annen egenkapital | 0 | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | 2 594 103 | 1 761 243 | 2 428 123 | - | 929 951 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 594 103 | −1 761 243 | −2 428 123 | −2 308 014 | −929 951 |
| Sum egenkapital | 2 440 484 | 3 273 344 | 2 148 306 | 2 268 415 | 3 646 478 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 206 250 | 1 888 750 | 2 210 000 | 2 290 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 206 250 | 1 888 750 | 2 210 000 | 2 290 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 210 000 | 2 290 000 | 0 |
| Leverandørgjeld | 693 500 | 3 445 349 | 2 197 822 | - | 1 588 835 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 2 659 407 |
| Skyldige offentlige avgifter | 2 149 055 | 2 333 718 | 2 396 360 | 3 182 197 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 602 354 | 0 | 0 | 364 951 | 6 839 |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 899 718 | 3 872 008 | 4 424 967 | 4 363 549 | 4 679 368 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 344 626 | 11 142 452 | 9 144 314 | - | 8 934 449 |
| Sum gjeld | 8 550 876 | 13 031 202 | 11 354 314 | 12 726 342 | 8 934 449 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 991 360 | 16 304 546 | 13 502 620 | 14 994 757 | 12 580 927 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 2 084 208 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,34▲ | 1,33 | 1,29 | - | 1,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,50▼ | 3,98 | 5,29 | 5,61 | 2,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −14,4 %▼ | 7,9 % | −0,6 % | −11,0 % | 1,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −6,1 %▼ | 2,4 % | −0,2 % | −3,4 % | 0,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,0 %▼ | 1,4 % | −0,6 % | −2,9 % | 0,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 22,2 %▲ | 20,1 % | 15,9 % | 15,1 % | 29,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 359 220
- Resultat per ansatt, kroner
- −82 923
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ENES OG OLSEN MALERFORRETNING AS−6,1 %
34,0 mill. 25 ansatte 2025
−10 %−50510
ENES OG OLSEN MALERFORRETNING AS−6,1 % 34,0 mill.25 ansatte 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.83 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bård Annar Brandtzæg | 1980 |
| Styrets leder | Jon Arne Kjesbu | 1969 |
| Styremedlem | Marius Enes | 1967 |
| Styremedlem | Rolf Bjørnar Olsen | 1970 |
| Styremedlem | Morten Minsaas | 1965 |
| Varamedlem | Heidi Olsen | 1972 |
| Varamedlem | Randi Enes Høgenhaug | 1967 |
| Revisor | TRØNDELAG REVISJON AS995 683 555 | - |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- E&O HOLDING AS100,0 %Verdal · 28 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- E&O INVEST AS
- E&O HOLDING AS100,0 %
- ENES OG OLSEN EIENDOM AS100,0 %
- ENES OG OLSEN FARGEHANDEL AS100,0 %
- MALERFIRMA SCHEI & BRANDTZÆG AS100,0 %
- ENES OG OLSEN MALERFORRETNING AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.