- Org.nr.
- 989 201 808
- Adresse
- Vestvollveien 34B, 2019 Skedsmokorset
Driftsresultat−112 495ikke oppgitt
Årsresultat8 900 606ikke oppgitt
Egenkapital22 510 17448,7 % av eiendelene
ENGCO INVEST AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med belysningsartikler, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 201 808
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 20.12.2005
- Registrert
- 06.02.2006
- Adresse
- Vestvollveien 34B, 2019 Skedsmokorset
- Kommune
- Lillestrøm
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Handel, investeringer og deltagelse i andre selskaper.
Tidligere navn
- HANS ENG INVEST AS06.02.2006 til 25.02.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lønnskostnad Il, | 0 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 112 495 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 112 495 | 67 500 | 80 000 | 111 500 |
| Driftsresultat | −112 495 | −67 500 | −80 000 | −111 500 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 9 800 000 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 2 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 9 800 002 | 12 785 561 | 5 | 16 000 001 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 758 525 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 758 525 | 837 679 | 801 689 | 396 082 |
| Netto finans | 9 041 477 | 11 947 882 | −801 684 | 15 603 919 |
| Resultat før skatt | 8 928 982 | 11 880 382 | −881 684 | 15 492 419 |
| Skattekostnad | 28 376 | - | - | - |
| Årsresultat | 8 900 606 | 11 686 698 | −688 000 | 12 084 022 |
| Tilleggsutbytte | 4 000 000 | - | - | - |
| Ekstraordinært utbytte | 2 000 000 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 2 900 606 | - | - | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 0 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 36 450 500 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 36 450 500 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 36 450 500 | 36 450 500 | 36 644 184 | 36 450 500 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 9 800 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 9 800 000 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd og kontanter | 9 719 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 9 719 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 9 809 719 | 12 795 273 | 9 712 | 16 009 707 |
| Sum eiendeler | 46 260 219 | 49 245 773 | 36 653 896 | 52 460 207 |
| Selskapskapital | 200 000 | - | - | - |
| Overkurs | 6 577 522 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 6 777 522 | 6 777 522 | 6 777 522 | 6 777 522 |
| Annen egenkapital | 15 732 652 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 15 732 652 | 12 832 046 | 13 145 348 | 13 833 348 |
| Sum egenkapital | 22 510 174 | 19 609 568 | 19 922 870 | 20 610 870 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 28 376 | - | - | - |
| Utbytte | 4 000 000 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 19 721 669 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 23 750 045 | 29 636 205 | 16 731 026 | 31 849 337 |
| Sum gjeld | 23 750 045 | 29 636 205 | 16 731 026 | 31 849 337 |
| Sum egenkapital og gjeld | 46 260 219 | - | - | - |
| Utsatt skatt | 54 110 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 26 578 888 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 21 010 206 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,41▼ | 0,43 | 0,00 | 0,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,06▼ | 1,51 | 0,84 | 1,55 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,3 %▼ | 29,6 % | −0,2 % | 30,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 48,7 %▲ | 39,8 % | 54,4 % | 39,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hans Bjørn Gunnar Eng | 1959 |
| Varamedlem | Stein Arild Eng | 1963 |
| Revisor | PKF REVISJON AS837 084 962 | - |
| Regnskapsfører | FIRST ACCOUNTING AS918 088 938 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STEIN ARILD ENG45,0 %f. 1963 · Lørenskog · 90 B-aksjer
- HANS BJØRN GUNNAR ENG35,0 %f. 1959 · Skedsmokorset · 70 B-aksjer
- HANS BJØRN GUNNAR ENG5,00 %f. 1959 · Skedsmokorset · 10 A-aksjer
- HANS-KRISTIAN ENG5,00 %f. 1996 · Lillestrøm · 10 B-aksjer
- STEIN ARILD ENG5,00 %f. 1963 · Lørenskog · 10 A-aksjer
- DAN KENNETH ENG5,00 %f. 1983 · Fetsund · 10 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Lampehuset Holding AS100,0 %956 019 710 · 119 048 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.