- Org.nr.
- 985 300 224
- Adresse
- Mølleskog, 8289 Engeløya
- Bransje
- Drift av hoteller
Driftsresultat−233 433−58,2 % margin
EBITDA−105 587før av- og nedskrivninger
Årsresultat−179 658−44,8 % margin
Egenkapital3 035 56089,2 % av eiendelene
Engeløystua AS er et aksjeselskap innen drift av hoteller, stiftet 2003.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 985 300 224
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 17.01.2003
- Registrert
- 10.02.2003
- Adresse
- Mølleskog, 8289 Engeløya
- Kommune
- Steigen
- Næring
- 55.100 Drift av hoteller
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Engeløystua AS985 389 985 · STEIGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive med reiselivsaktivitet, overnatting og restaurantvirksomhet, og det som står i naturlig sammenheng med det, herunder deltagelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 12 000 | - | - | 56 930 | - |
| Annen driftsinntekt | 388 984 | - | - | 769 598 | 851 438 |
| Sum driftsinntekter | 400 984 | 906 444 | 2 055 336 | 826 528 | 851 438 |
| Varekostnad | - | - | - | 745 | - |
| Lønnskostnad | 107 403 | - | - | 240 882 | 232 822 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 127 846 | - | - | 178 648 | 137 005 |
| Annen driftskostnad | 399 168 | - | - | 407 366 | 476 232 |
| Sum driftskostnader | 634 417 | 733 663 | 675 689 | 827 641 | 846 059 |
| Driftsresultat | −233 433 | 172 781 | 1 379 647 | −1 113 | 5 380 |
| Annen renteinntekt | 53 775 | - | - | 834 | 164 |
| Sum finansinntekter | 53 775 | 48 112 | 4 010 | 834 | 164 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 35 295 | 26 880 |
| Sum finanskostnader | - | 5 205 | 21 238 | 35 295 | 26 880 |
| Netto finans | 53 775 | 42 907 | −17 228 | −34 461 | −26 716 |
| Resultat før skatt | - | 215 687 | 1 362 419 | −35 574 | −21 337 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −35 574 | −21 337 |
| Resultat før skattekostnad | −179 658 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −179 658 | 178 131 | 1 144 956 | −35 574 | −21 337 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −179 658 | - | - | −35 574 | −21 337 |
| Totalresultat | −179 658 | - | - | −35 574 | −21 337 |
| Avsatt til annen egenkapital | −179 658 | - | - | −35 574 | −21 337 |
| Sum overføringer og disponeringer | −179 658 | - | - | −35 574 | −21 337 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 703 452 | - | - | 3 091 771 | 3 217 147 |
| Maskiner og anlegg | 136 490 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 12 700 | - | - | - | 413 564 |
| Sum varige driftsmidler | 1 852 642 | - | - | 3 346 819 | 3 525 467 |
| Sum anleggsmidler | 1 852 642 | 1 980 488 | 2 059 698 | 3 346 819 | 3 525 467 |
| Kundefordringer | −5 634 | - | - | 28 323 | 6 013 |
| Andre kortsiktige fordringer | 8 657 | - | - | 33 164 | 30 000 |
| Sum fordringer | 3 023 | - | - | 61 487 | 36 013 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 546 792 | - | - | 478 259 | 511 210 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 546 792 | - | - | 478 259 | 511 210 |
| Sum omløpsmidler | 1 549 815 | 1 524 959 | 1 448 826 | 539 746 | 547 223 |
| Sum eiendeler | 3 402 457 | 3 505 446 | 3 508 524 | 3 886 565 | 4 072 691 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 4 580 | - | - | 4 580 | 4 580 |
| Sum innskutt egenkapital | 104 580 | 104 580 | 104 580 | 104 580 | 104 580 |
| Annen egenkapital | 2 930 980 | - | - | 1 787 550 | 1 823 125 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 930 980 | 3 110 638 | 2 932 506 | 1 787 550 | 1 823 125 |
| Sum egenkapital | 3 035 560 | 3 215 218 | 3 037 086 | 1 892 130 | 1 927 705 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 694 856 | 773 528 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 694 856 | 773 528 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 694 856 | 773 528 |
| Leverandørgjeld | 4 242 | - | - | 18 016 | 13 160 |
| Skyldig offentlige avgifter | 27 836 | - | - | 45 243 | 31 867 |
| Annen kortsiktig gjeld | 334 819 | - | - | 1 236 319 | 1 326 432 |
| Sum kortsiktig gjeld | 366 897 | 290 229 | 471 438 | 1 299 579 | 1 371 458 |
| Sum gjeld | 366 897 | 290 229 | 471 438 | 1 994 435 | 2 144 986 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 402 457 | - | - | 3 886 565 | 4 072 691 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,22▼ | 5,25 | 3,07 | 0,42 | 0,40 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,12▲ | 0,09 | 0,16 | 1,05 | 1,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −5,2 %▼ | 6,3 % | 37,4 % | −0,0 % | 0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −58,2 %▼ | 19,1 % | 67,1 % | −0,1 % | 0,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −44,8 %▼ | 19,7 % | 55,7 % | −4,3 % | −2,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 89,2 %▼ | 91,7 % | 86,6 % | 48,7 % | 47,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Engeløystua AS−58,2 %
0,4 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−60 %−40−20020
Engeløystua AS−58,2 % 0,4 mill.1 til 4 ansatte 2025
Radisson Hotels Norway AS2,5 % 2 532,8 mill.1 504 ansatte 2025
Scandic Hotels AS8,4 % 6 734,9 mill.5 425 ansatte 2025
Strawberry Services AS17,4 % 1 514,1 mill.299 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jarl Arne Pedersen | 1947 |
| Styrets leder | Jarl Arne Pedersen | 1947 |
| Styremedlem | Rune Pedersen | 1973 |
| Styremedlem | Unni Pedersen | 1947 |
| Regnskapsfører | ØKORÅD NORDSALTEN AS993 614 882 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUNE PEDERSEN25,0 %f. 1973 · Bogøy · 25 ordinære aksjer
- JARL ARNE PEDERSEN25,0 %f. 1947 · Engeløya · 25 ordinære aksjer
- UNNI PEDERSEN25,0 %f. 1947 · Engeløya · 25 ordinære aksjer
- ISAK PEDERSEN9,00 %f. 1996 · Nord-torpa · 9 ordinære aksjer
- Jonathan Pedersen8,00 %f. 2000 · Drammen · 8 ordinære aksjer
- Amalie Pedersen8,00 %f. 2001 · Bodø · 8 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.