- Org.nr.
- 922 178 925
- Adresse
- Blåveisstien 8, 3426 Gullaug
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat−74 745
Årsresultat13 365 856
Egenkapital14 754 96669,0 % av eiendelene
ENVIRO GROUP AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 178 925
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 15.01.2019
- Registrert
- 07.02.2019
- Adresse
- Blåveisstien 8, 3426 Gullaug
- Kommune
- Lier
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Lier (79)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i og eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt annen virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.
Tidligere navn
- SINB AS07.02.2019 til 21.05.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 15 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 15 000 | - | - | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 89 745 | 81 864 | 15 347 | 11 852 | 56 878 |
| Sum driftskostnader | 89 745 | 81 864 | 15 347 | 11 852 | 56 878 |
| Driftsresultat | −74 745 | −81 864 | −15 347 | −11 852 | −56 878 |
| Inntekt på inv. i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 781 220 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 13 545 000 | 1 575 000 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | - | 450 | 2 | 25 | 74 |
| Sum finansinntekter | 13 545 000 | 1 575 450 | 2 | 25 | 781 294 |
| Annen rentekostnad | 104 399 | 257 788 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 104 399 | 257 788 | - | - | - |
| Netto finans | 13 440 601 | 1 317 662 | 2 | 25 | 781 294 |
| Resultat før skatt | - | - | −15 345 | −11 827 | 724 416 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −1 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −15 345 | −11 827 | 724 417 |
| Resultat før skattekostnad | 13 365 856 | 1 235 798 | - | - | - |
| Årsresultat | 13 365 856 | 1 235 798 | −15 345 | −11 827 | 724 417 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 13 365 856 | 1 235 798 | −15 345 | −11 827 | 724 417 |
| Totalresultat | 13 365 856 | 1 235 798 | −15 345 | −11 827 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | 50 000 | 225 000 | - |
| Tilleggsutbytte | - | 300 000 | - | - | 575 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 149 417 |
| Avsatt til annen egenkapital | 13 365 856 | 935 798 | −65 345 | −236 827 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 13 365 856 | 1 235 798 | −15 345 | −11 827 | 724 417 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 5 637 362 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 5 637 362 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 8 719 457 | 8 719 457 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 719 457 | 8 719 457 | 447 230 | 447 230 | 447 230 |
| Sum anleggsmidler | 14 356 820 | 8 719 457 | 447 230 | 447 230 | 447 230 |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 000 000 | - | - | 225 000 | 225 000 |
| Konsernfordringer | 545 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 6 545 000 | - | - | 225 000 | 225 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 482 973 | 199 668 | 6 082 | 71 427 | 83 254 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 482 973 | 199 668 | 6 082 | 71 427 | 83 254 |
| Sum omløpsmidler | 7 027 973 | 199 668 | 6 082 | 296 427 | 308 254 |
| Sum eiendeler | 21 384 793 | 8 919 125 | 453 312 | 743 657 | 755 484 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 447 230 | 447 230 | 447 230 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 14 724 966 | 1 359 110 | 423 312 | 488 657 | 725 484 |
| Sum opptjent egenkapital | 14 724 966 | 1 359 110 | 423 312 | 488 657 | 725 484 |
| Sum egenkapital | 14 754 966 | 1 389 110 | 453 312 | 518 657 | 755 484 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 850 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 850 000 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 3 850 000 | - | 0 | 0 | 0 |
| Utbytte | - | - | - | 225 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 779 827 | 7 530 015 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 779 827 | 7 530 015 | - | 225 000 | - |
| Sum gjeld | 6 629 827 | 7 530 015 | 0 | 225 000 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 21 384 793 | 8 919 125 | 453 312 | 743 657 | 755 484 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,53▲ | 0,03 | - | 1,32 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,45▼ | 5,42 | 0,00 | 0,43 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 88,9 %▲ | 31,9 % | −2,6 % | −1,6 % | 95,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −498,3 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 89 105,7 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 69,0 %▲ | 15,6 % | 100,0 % | 69,7 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sara Iselin Nysveen Bakke | 1988 |
| Styrets leder | Sara Iselin Nysveen Bakke | 1988 |
| Revisor | ÅRNES REVISJON AS850 249 652 | - |
| Regnskapsfører | B-S REGNSKAP AS991 608 923 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SARA ISELIN NYSVEEN BAKKE80,0 %f. 1988 · Gullaug · 80 ordinære aksjer
- LENE MERETE KROG20,0 %f. 1987 · Gullaug · 20 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Enviro Entreprenør AS100,0 %917 995 427 · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.