- Org.nr.
- 924 445 807
- Adresse
- Fridtjof Nansens plass 4, 0160 Oslo
Driftsresultat−2 444 554ikke oppgitt
Årsresultat−2 783 566ikke oppgitt
Egenkapital−3 076 771−211,9 % av eiendelene
Envirofuels AS er et aksjeselskap innen produksjon av raffinerte petroleumsprodukter og fossile brenselsprodukter, stiftet 2020.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 445 807
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 09.01.2020
- Registrert
- 20.01.2020
- Adresse
- Fridtjof Nansens plass 4, 0160 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 70 670
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Envirofuels AS924 476 834 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive produksjonsanlegg for produksjon og blanding av petroleumsprodukter, og omsetning av slike petroleumsprodukter og tilsvarende produkter, samt virksomhet som står i naturlig sammenheng med dette.
Tidligere navn
- WR START UP 330 AS20.01.2020 til 05.12.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 10 | 10 049 878 |
| Sum driftskostnader | 2 444 554 | 3 389 355 | 14 104 600 |
| Driftsresultat | −2 444 554 | −3 389 345 | −4 054 722 |
| Sum finansinntekter | 19 444 | 117 | 39 761 |
| Sum finanskostnader | 358 456 | 187 196 | 115 705 |
| Netto finans | −339 012 | −187 079 | −75 944 |
| Resultat før skatt | −2 783 566 | −3 576 424 | −4 130 666 |
| Årsresultat | −2 783 566 | −3 576 424 | −4 130 666 |
| Sum anleggsmidler | 589 663 | 1 150 779 | 1 658 703 |
| Sum omløpsmidler | 862 126 | 865 131 | 2 656 751 |
| Sum eiendeler | 1 451 789 | 2 015 909 | 4 315 454 |
| Sum innskutt egenkapital | 11 994 159 | 11 994 159 | 8 319 000 |
| Sum opptjent egenkapital | −15 070 930 | −12 287 363 | −8 710 940 |
| Sum egenkapital | −3 076 771 | −293 204 | −391 940 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 786 954 | 748 113 | 497 016 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 741 605 | 1 561 001 | 4 210 378 |
| Sum gjeld | 4 528 559 | 2 309 114 | 4 707 394 |
Nøkkeltall 2022 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,31▼ | 0,55 | 0,63 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,47▲ | −7,88 | −12,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −139,9 %▼ | −107,1 % | −93,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −33 893 450,0 % | −40,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −35 764 240,0 % | −41,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −211,9 %▼ | −14,5 % | −9,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Leif Tore Stenby Rønning | 1969 |
| Revisor | BLOM & FOSSAN AS936 072 550 | - |
| Regnskapsfører | VALUE GROUP AS915 156 975 | - |