- Org.nr.
- 826 455 152
- Adresse
- Vangsnesvegen 902, 6894 Vangsnes
- Hovedeier
- Prosjekt Invest AS, 100 %
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat1 140 35217,9 % margin
EBITDA1 177 152før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 080 42117,0 % margin
Egenkapital−192 742−21,6 % av eiendelene
Envision-It AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 826 455 152
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 31.08.2026
- Stiftet
- 01.01.2021
- Registrert
- 26.01.2021
- Adresse
- Vangsnesvegen 902, 6894 Vangsnes
- Postadresse
- C/O Endre Bjelle-Helleland, Gryteveien 6
- Kommune
- Vik
- Aksjekapital
- 330 000
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- ENVISION-IT AS AVD. OSLO931 474 170 · OSLO
- ENVISION-IT AS AVD. VANGSNES926 633 600 · VIK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å utvikle digitale løsninger for eiendoms- og byggebransjen, samt investere i digitale løsninger for eiendoms- og byggebransjen og fast eiendom, herunder eiendomsutvikling, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Konsept 2024 AS26.01.2021 til 19.01.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 365 170 | 2 019 586 | 2 682 773 | 152 439 | - |
| Annen driftsinntekt | - | −13 915 | 28 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 6 365 170 | 2 005 671 | 2 710 773 | 152 439 | - |
| Varekostnad | 1 599 | - | 739 809 | - | - |
| Lønnskostnad | 3 865 943 | 1 519 783 | 1 608 385 | 80 825 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 36 800 | 36 800 | 35 600 | 26 667 | - |
| Annen driftskostnad | 1 320 476 | 1 112 446 | 1 074 381 | 428 183 | 993 |
| Sum driftskostnader | 5 224 818 | 2 669 029 | 3 458 176 | 535 674 | 993 |
| Driftsresultat | 1 140 352 | −663 358 | −747 403 | −383 235 | −993 |
| Annen renteinntekt | 76 | 82 | 231 | 22 | - |
| Annen finansinntekt | - | 1 173 | 19 | 187 | - |
| Sum finansinntekter | 76 | 1 255 | 250 | 209 | - |
| Annen rentekostnad | 59 832 | 75 639 | 17 547 | 1 231 | - |
| Annen finanskostnad | 175 | 5 125 | 4 739 | 37 | - |
| Sum finanskostnader | 60 007 | 80 764 | 22 286 | 1 268 | - |
| Netto finans | −59 931 | −79 509 | −22 036 | −1 059 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −769 439 | −384 294 | −993 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −769 439 | −384 295 | −993 |
| Resultat før skattekostnad | 1 080 421 | −742 867 | - | - | - |
| Årsresultat | 1 080 421 | −742 867 | −769 439 | −384 294 | −993 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 080 421 | −742 867 | −769 439 | −384 295 | - |
| Totalresultat | 1 080 421 | −742 867 | −769 439 | −384 295 | - |
| Udekket tap | - | −742 867 | −769 439 | −384 294 | −993 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 080 421 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 080 421 | −742 867 | −769 439 | −384 294 | - |
| Konsesjoner, patenter o.l. | 37 333 | 69 333 | 101 333 | 133 333 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 37 333 | 69 333 | 101 333 | 133 333 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 11 189 | 15 989 | 20 789 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 11 189 | 15 989 | 20 789 | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 6 556 | 873 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 556 | 873 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 55 078 | 86 195 | 122 122 | 133 333 | 0 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 248 |
| Kundefordringer | 436 075 | 95 891 | 60 469 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 220 834 | 330 871 | 386 633 | 298 245 | - |
| Sum fordringer | 656 909 | 426 761 | 447 101 | 298 245 | 248 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 24 429 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 181 936 | 47 200 | 21 260 | 170 747 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 181 936 | 47 200 | 21 260 | 170 747 | 24 429 |
| Sum omløpsmidler | 838 845 | 473 961 | 468 361 | 468 992 | 24 676 |
| Sum eiendeler | 893 923 | 560 156 | 590 483 | 602 325 | 24 676 |
| Aksjekapital | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 | - |
| Overkurs | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 630 000 | 630 000 | 630 000 | 630 000 | 24 430 |
| Udekket tap | 822 742 | 1 903 163 | 1 160 296 | 390 857 | 993 |
| Sum opptjent egenkapital | −822 742 | −1 903 163 | −1 160 296 | −390 857 | −993 |
| Sum egenkapital | −192 742 | −1 273 163 | −530 296 | 239 143 | 23 437 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 872 038 | 10 389 | - | - |
| Leverandørgjeld | 65 982 | 112 080 | 220 247 | 58 686 | 1 239 |
| Skyldig offentlige avgifter | 504 490 | 99 839 | 154 247 | 6 660 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 516 193 | 749 362 | 735 896 | 297 835 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 086 665 | 1 833 319 | 1 120 779 | - | 1 239 |
| Sum gjeld | 1 086 665 | 1 833 319 | 1 120 779 | 363 182 | 1 239 |
| Sum egenkapital og gjeld | 893 923 | 560 156 | 590 483 | 602 325 | 24 676 |
| aksjer å kr 30,00) | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,77▲ | 0,26 | 0,42 | - | 19,92 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −5,64▼ | −1,44 | −2,11 | 1,52 | 0,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 156,9 %▲ | −115,1 % | −125,3 % | −122,2 % | −4,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 17,9 %▲ | −33,1 % | −27,6 % | −251,4 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 17,0 %▲ | −37,0 % | −28,4 % | −252,1 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −21,6 %▲ | −227,3 % | −89,8 % | 39,7 % | 95,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 060 862
- Resultat per ansatt, kroner
- 190 059
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Envision-It AS17,9 %
6,4 mill. 6 ansatte 2025
0 %5101520
Navtor AS5,9 % 1 585,3 mill.126 ansatte 2025
BOUVET NORGE AS12,4 % 3 837,2 mill.2 270 ansatte 2025
STØ AS15,6 % 1 636,1 mill.276 ansatte 2025
Envision-It AS17,9 % 6,4 mill.6 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 62.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjarte Nysæter Svensen | 1984 |
| Styrets leder | Joakim Bakke-Nielsen | 1973 |
| Styremedlem | Endre Bjelle-Helleland | 1979 |
| Regnskapsfører | NOUS AS966 385 162 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Prosjekt Invest AS100,0 %Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Prosjekt Invest AS
- Envision-It AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.