- Org.nr.
- 923 147 373
- Adresse
- Nils Kristensens gate 3, 2003 Lillestrøm
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−25 901ikke oppgitt
Årsresultat44 992ikke oppgitt
Egenkapital1 062 98152,3 % av eiendelene
Erlend Nicolaisen Invest AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 147 373
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 01.07.2019
- Registrert
- 31.07.2019
- Adresse
- Nils Kristensens gate 3, 2003 Lillestrøm
- Postadresse
- C/O Erlend Nicolaisen, Nils Kristensens gate 3
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Lillestrøm (807)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer.
Tidligere navn
- NSH START II NR 283 AS31.07.2019 til 08.10.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 25 901 | - | - | 14 121 | 15 248 |
| Sum driftskostnader | 25 901 | 22 499 | 16 023 | 14 121 | 15 248 |
| Driftsresultat | −25 901 | −22 499 | −16 023 | −14 121 | −15 248 |
| Annen finansinntekt | 85 080 | - | - | 188 414 | 76 271 |
| Sum finansinntekter | 85 080 | 31 441 | 100 430 | 188 414 | 76 271 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 85 080 | 31 441 | 100 430 | 188 414 | 76 271 |
| Resultat før skatt | 59 179 | 8 942 | 84 407 | 174 294 | 61 023 |
| Skattekostnad | 14 187 | −4 742 | −2 862 | −303 481 | 8 546 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 52 477 |
| Årsresultat | 44 992 | 13 684 | 87 269 | 477 775 | 52 477 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 52 477 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 52 477 |
| Annen egenkapital | 44 992 | - | - | 477 775 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 477 775 | 52 477 |
| Lønnskostnad | - | - | 0 | 0 | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | - | - | 6 582 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 6 582 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 997 627 | - | - | 1 440 963 | 1 370 993 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 997 627 | - | - | 1 440 963 | 1 370 993 |
| Sum anleggsmidler | 1 997 627 | 1 971 844 | 1 876 107 | 1 447 545 | 1 370 993 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 0 | 14 646 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | 14 646 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 50 217 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 34 050 | - | - | 169 187 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 34 050 | - | - | 169 187 | 50 217 |
| Sum omløpsmidler | 34 050 | 14 841 | 96 894 | 169 187 | 64 863 |
| Sum eiendeler | 2 031 677 | 1 986 685 | 1 973 001 | 1 616 732 | 1 435 856 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 032 981 | - | - | 887 036 | 409 261 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 032 981 | 987 989 | 974 305 | 887 036 | 409 261 |
| Sum egenkapital | 1 062 981 | 1 017 989 | 1 004 305 | 917 036 | 439 261 |
| Utsatt skatt | 0 | - | - | 0 | 296 899 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | 296 899 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 968 696 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 968 696 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 296 899 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | - | - | 699 696 | 699 696 |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 968 696 | 968 696 | 699 696 | 699 696 |
| Sum gjeld | 968 696 | 968 696 | 968 696 | 699 696 | 996 595 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 031 677 | - | - | 1 616 732 | 1 435 856 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 0,02 | 0,10 | 0,24 | 0,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,91▼ | 0,95 | 0,96 | 0,76 | 2,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,9 %▲ | 0,5 % | 4,7 % | 11,4 % | 4,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,3 %▲ | 51,2 % | 50,9 % | 56,7 % | 30,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Erlend Nicolaisen | 1981 |
| Styrets leder | Erlend Nicolaisen | 1981 |
| Regnskapsfører | SANNA REGNSKAP AS935 989 493 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Erlend Nicolaisen100,0 %f. 1981 · Lillestrøm · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Betonmast Holding AS0,13 %921 186 126 · 17 181 ordinære aksjer
- AKH GRUPPEN AS0,02 %989 467 263 · 4 882 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.