- Org.nr.
- 921 454 554
- Adresse
- Storgata 100, 2615 Lillehammer
- Hovedeier
- Ersgaard AS, 66,7 %
Driftsresultat−38 484ikke oppgitt
Årsresultat−38 352ikke oppgitt
Egenkapital−134 267−2,0 % av eiendelene
ERSGAARD ØVRE AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 454 554
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 31.08.2018
- Registrert
- 25.09.2018
- Adresse
- Storgata 100, 2615 Lillehammer
- Kommune
- Lillehammer
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer, utvikling, drift og salg av fast eiendom og andre tjenester som naturlig hører sammen med dette. Selskapet skal også kunne engasjere seg i andre selskaper med økonomisk formål.
Tidligere navn
- ØVRE ERSGAARD AS25.09.2018 til 04.11.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | - |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 38 484 | 22 014 | 12 924 | 18 237 | 17 881 |
| Sum driftskostnader | 38 484 | 22 014 | 12 924 | 18 237 | 17 881 |
| Driftsresultat | −38 484 | −22 014 | −12 924 | −18 237 | −17 881 |
| Annen renteinntekt | 132 | 101 | 147 | 122 | 22 |
| Sum finansinntekter | 132 | 101 | 147 | 122 | 22 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 132 | 101 | 147 | 122 | 22 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −17 859 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −17 859 |
| Resultat før skattekostnad | −38 352 | −21 913 | −12 777 | −18 115 | - |
| Årsresultat | −38 352 | −21 913 | −12 777 | −18 115 | −17 859 |
| Udekket tap | −38 352 | −21 913 | −12 777 | −18 115 | −17 859 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −12 777 | −18 115 | −17 859 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | - | - | - | - | 673 596 |
| Prosjektkostnader | 6 609 739 | 5 886 654 | 5 187 901 | 796 221 | - |
| Sum varer | - | - | 5 187 901 | 796 221 | 673 596 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 150 000 | 0 | 100 | - |
| Sum fordringer | 0 | 150 000 | 0 | 100 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 29 814 | 41 790 | 101 050 | 354 995 | 25 152 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 29 814 | 41 790 | 101 050 | 354 995 | 25 152 |
| Sum omløpsmidler | 6 639 552 | 6 078 444 | 5 288 951 | 1 151 316 | 698 748 |
| Sum eiendeler | 6 639 552 | 6 078 444 | 5 288 951 | 1 151 316 | 698 748 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −8 070 | −8 070 | −8 070 | −8 070 | −8 070 |
| Sum innskutt egenkapital | 21 930 | 21 930 | 21 930 | 21 930 | 21 930 |
| Udekket tap | 156 197 | 117 845 | 95 932 | 83 155 | 65 040 |
| Sum opptjent egenkapital | −156 197 | −117 845 | −95 932 | −83 155 | −65 040 |
| Sum egenkapital | −134 267 | −95 915 | −74 002 | −61 225 | −43 110 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 500 000 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 3 193 273 | 2 664 264 | 1 844 581 | 1 130 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 693 273 | 6 164 264 | 5 344 581 | 1 130 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 5 344 581 | 1 130 000 | 0 |
| Leverandørgjeld | 78 921 | 10 094 | 5 600 | 2 541 | 127 976 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 0 | 80 000 | 333 881 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 625 | 0 | 12 772 | 0 | 280 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 80 546 | 10 094 | 18 372 | 82 541 | 741 858 |
| Sum gjeld | 6 773 819 | 6 174 358 | 5 362 953 | 1 212 541 | 741 858 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 639 552 | 6 078 444 | 5 288 951 | 1 151 316 | 698 748 |
| å kr 30,03) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 82,43▼ | 602,18 | 287,88 | 13,95 | 0,94 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −50,45▲ | −64,37 | −72,47 | −19,80 | −17,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,6 %▼ | −0,4 % | −0,4 % | −2,0 % | −2,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −2,0 %▼ | −1,6 % | −1,4 % | −5,3 % | −6,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Werner Forr Nystuen | 1953 |
| Styremedlem | Kristen Hernes | 1970 |
| Styremedlem | Anna Forr | 1983 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ersgaard AS66,7 %Lillehammer · 666 ordinære aksjer
- Randgaard Holding AS33,3 %Lillehammer · 333 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Ersgaard AS
- Ersgaard Hafjell AS100,0 %
- ERSGAARD BOLIG AS100,0 %
- ERSGAARD BOLIG II AS100,0 %
- ERSGAARD BOLIG III AS100,0 %
- Ersgaard Storgata AS100,0 %
- ERSGAARD INGE KROKANS VEG AS100,0 %
- ERSGAARD MOELV 1 AS100,0 %
- BOW EIENDOM AS100,0 %
- Ersgaard Stabbursvegen AS100,0 %
- Ersgaard Reinsvoll AS100,0 %
- Ersgaard Skogen AS100,0 %
- Ersgaard Vatninga AS100,0 %
- ERSGAARD EINAR SANDBERGS VEG AS100,0 %
- Ersgaard Eiendom AS100,0 %
- Redskapshuset AS100,0 %
- Ersgaard Framnes AS75,0 %
- Ersgaard Hammerseng AS66,7 %
- Ersgaard Raufoss AS60,0 %
- ERSGAARD ØVRE AS66,7 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.