- Org.nr.
- 930 475 270
- Adresse
- c/o Oliver Ertsås, Saxeborgvegen 19, 7562 Saksvik
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat−15 295ikke oppgitt
Årsresultat4 707ikke oppgitt
Egenkapital54 05673,6 % av eiendelene
Ertsås Holding AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 475 270
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.09.2026
- Stiftet
- 22.11.2022
- Registrert
- 14.12.2022
- Adresse
- c/o Oliver Ertsås, Saxeborgvegen 19, 7562 Saksvik
- Kommune
- Malvik
- Næring
- 86.230 Tannlegetjenester
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å eie aksjer i underliggende selskap, investering i aksjer og andre verdipapirer samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | - | - | - | 0 |
| Sum driftskostnader | 15 295 | 15 046 | 25 331 | 0 |
| Driftsresultat | −15 295 | −15 046 | −25 331 | 0 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | 0 |
| Sum finansinntekter | 20 002 | 15 624 | 32 503 | 0 |
| Netto finans | 20 002 | 15 583 | 32 503 | 0 |
| Resultat før skatt | 4 707 | 537 | 7 172 | 0 |
| Skattekostnad | - | - | - | 0 |
| Årsresultat | 4 707 | −1 243 | 10 125 | 0 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | 0 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 0 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 41 | - | - |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 0 |
| Sum anleggsmidler | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 0 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 0 |
| Sum fordringer | - | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 0 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 0 |
| Sum omløpsmidler | 43 396 | 23 849 | 34 142 | 0 |
| Sum eiendeler | 73 396 | 53 849 | 64 142 | 0 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 45 600 | 45 600 | 45 600 | 0 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 0 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 456 | 3 749 | 4 992 | 0 |
| Sum egenkapital | 54 056 | 49 349 | 50 592 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 17 340 | 4 500 | 13 550 | 0 |
| Sum gjeld | 19 340 | 4 500 | 13 550 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 0 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,50▼ | 5,30 | 2,52 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,36▲ | 0,09 | 0,27 | - |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,4 %▲ | 1,0 % | 22,4 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 73,6 %▼ | 91,6 % | 78,9 % | - |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Oliver Ertsås | 1998 |
| Styremedlem | Karoline Thyholdt Hustad | 1996 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Oliver Ertsås100,0 %f. 1998 · Saksvik · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Tannlege Ertsås AS100,0 %930 606 553 · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.