- Org.nr.
- 990 634 289
- Telefon
- 48011011
- Adresse
- Skytebaneveien 6, 4580 Lyngdal
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat5 292 5423,8 % margin
Årsresultat4 251 3533,1 % margin
Egenkapital17 457 34323,7 % av eiendelene
Ansatte86i Aa‑registeret
ERV TEKNIKK AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- ERV TEKNIKK AS990 681 511 · LYNGDAL86 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tekniske installasjoner med alt som hermed står i forbindelse, eie og utleie av fast eiendom, samt deltakelse i andre selskaper.
Tidligere navn
- ERV TEKNIKK LYNGDAL AS20.12.2006 til 25.07.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 126 026 806 | 107 960 871 | 98 974 618 |
| Sum driftsinntekter | 138 634 099 | 125 954 835 | 126 026 806 | - | 98 974 618 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | 58 383 996 | - | 45 046 276 |
| Personalkostnad | - | - | 42 769 058 | 37 061 419 | 36 004 169 |
| Ordinær avskrivning | - | - | 2 094 466 | 1 988 814 | 1 680 022 |
| Annen driftskostnad | - | 13 807 937 | 15 828 750 | 14 881 089 | 23 320 290 |
| Sum driftskostnader | 133 341 557 | 123 493 555 | 119 076 270 | 104 053 043 | 106 050 757 |
| Driftsresultat | 5 292 542 | 2 461 280 | 6 950 535 | 3 907 827 | −7 076 140 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | 325 000 | - | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 307 045 | 104 973 | 30 237 |
| Annen finansinntekt | - | - | 136 907 | 1 575 593 | 119 693 |
| Sum finansinntekter | 407 996 | 253 991 | 768 952 | 1 680 566 | 149 930 |
| Annen rentekostnad | - | - | 304 497 | 120 257 | 33 895 |
| Sum finanskostnader | 291 878 | 335 338 | 304 497 | 120 257 | 33 895 |
| Netto finans | 116 118 | −81 347 | 464 456 | 1 560 309 | 116 035 |
| Resultat før skatt | 5 408 660 | 2 379 933 | 7 414 991 | 5 468 136 | −6 960 105 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 539 157 | - | - | −1 544 158 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 1 585 669 | 902 610 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 5 829 322 | 4 565 526 | −5 415 947 |
| Årsresultat | 4 251 353 | 1 840 776 | 5 829 322 | 4 565 526 | −5 415 947 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 5 829 322 | 4 565 526 | −5 415 947 |
| Totalresultat | - | - | 5 829 322 | 4 565 526 | −5 415 947 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 5 829 322 | 4 565 526 | 10 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 5 829 322 | 4 565 526 | −5 415 947 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 1 064 324 | 1 408 087 | 2 310 697 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 1 064 324 | 1 408 087 | 2 310 697 |
| Bygninger | - | - | 921 597 | - | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | 159 934 | 207 490 | 39 631 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner o. l. | - | - | 4 881 488 | 8 176 064 | 4 641 532 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 5 963 019 | 8 383 554 | 4 681 163 |
| Investering i datterselskap | - | - | 6 077 756 | 6 077 756 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 250 000 | 250 000 | 4 172 756 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 6 327 756 | 6 327 756 | 4 172 756 |
| Sum anleggsmidler | 28 243 626 | 15 113 525 | 13 355 099 | 16 119 396 | 11 164 615 |
| Sum varer | - | - | 4 089 098 | 3 906 180 | 3 892 582 |
| Kundefordringer | - | - | 31 772 648 | 29 379 825 | 17 384 832 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 2 351 700 | 2 809 238 | 3 943 331 |
| Sum fordringer | - | - | 34 124 348 | 32 189 063 | 21 328 163 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 9 544 434 | 5 715 248 | 7 818 378 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 9 544 434 | 5 715 248 | 7 818 378 |
| Sum omløpsmidler | 45 363 701 | 41 685 925 | 47 757 880 | 41 810 491 | 33 039 123 |
| Sum eiendeler | 73 607 327 | 56 799 450 | 61 112 979 | 57 929 887 | 44 203 738 |
| aksjer å kr 500 ) | - | - | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 14 865 215 | 16 035 893 | 11 470 367 |
| Sum opptjent egenkapital | 16 957 343 | 16 705 990 | 14 865 215 | 16 035 893 | 11 470 367 |
| Sum egenkapital | 17 457 343 | 17 205 990 | 15 365 215 | 16 535 893 | 11 970 367 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | - | - | 9 579 320 | 9 305 157 | 5 819 922 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 9 579 320 | 9 305 157 | 5 819 922 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 4 748 453 | 5 680 175 | 3 529 626 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 4 748 453 | 5 680 175 | 3 529 626 |
| Sum langsiktig gjeld | 22 188 379 | 11 023 059 | 14 327 773 | 14 985 332 | 9 349 548 |
| Leverandørgjeld | - | - | 7 952 359 | 10 882 133 | 4 009 145 |
| Betalbar skatt | - | - | 1 241 906 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 8 112 514 | 7 449 879 | 3 544 128 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 14 113 212 | 8 076 651 | 15 330 550 |
| Sum kortsiktig gjeld | 33 961 605 | 28 570 401 | 31 419 992 | 26 408 663 | 22 883 823 |
| Sum gjeld | 56 149 984 | 39 593 460 | 45 747 764 | 41 393 994 | 32 233 371 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 61 112 979 | 57 929 887 | 44 203 738 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,34▼ | 1,46 | 1,52 | 1,58 | 1,44 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,22▲ | 2,30 | 2,98 | 2,50 | 2,69 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,7 %▲ | 4,6 % | 13,0 % | 10,9 % | −15,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,8 %▲ | 2,0 % | 5,5 % | 3,6 % | −7,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,1 %▲ | 1,5 % | 4,6 % | 4,2 % | −5,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 23,7 %▼ | 30,3 % | 25,1 % | 28,5 % | 27,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 612 024
- Resultat per ansatt, kroner
- 61 541
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ERV TEKNIKK AS3,8 %
138,6 mill. 86 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ERV TEKNIKK AS3,8 % 138,6 mill.86 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | John Våge | 1968 |
| Styrets leder | John Våge | 1968 |
| Styremedlem | Solveig Eikeland Våge | 1969 |
| Styremedlem | Rolf Pettersen | 1971 |
| Styremedlem | Grethe Westmoen | 1986 |
| Styremedlem | Peder Andersen | 1979 |
| Revisor | KRAFT RÅDGIVNING OG REVISJON AS920 261 353 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANERO AS50,0 %Lyngdal · 500 ordinære aksjer
- ERV INVEST AS50,0 %Lyngdal · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ERV TEKNIKK MANDAL AS100,0 %936 902 928 · 5 000 ordinære aksjer
- AGDER FIBEROPTIKK AS100,0 %991 378 952 · 3 000 ordinære aksjer
- ERV TEKNIKK TJØRVES AS100,0 %991 305 602 · 1 000 ordinære aksjer
- ERV TEKNIKK EVJE AS58,5 %979 127 669 · 3 510 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.