- Org.nr.
- 934 600 436
- Telefon
- 92456688
- Adresse
- Volvat terrasse 16, 0369 Oslo
Driftsresultat−159 885ikke oppgitt
Årsresultat294 471ikke oppgitt
Egenkapital25 717 41699,8 % av eiendelene
Espeland Investment AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 1973.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Vedtektsfestet formål
Kjøp, forvaltning og salg av eiendom, virksomhet og verdipapirer og det som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 159 885 | 65 779 | 183 187 | 81 189 | 50 373 |
| Sum driftskostnader | 159 885 | 65 779 | 183 187 | 81 189 | 50 373 |
| Driftsresultat | −159 885 | −65 779 | −183 187 | −81 189 | −50 373 |
| Annen renteinntekt | 357 204 | 245 115 | - | - | 50 130 |
| Annen finansinntekt | 135 694 | 174 274 | - | - | 9 718 450 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | 293 908 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 492 898 | 713 297 | 265 899 | 503 456 | 9 768 580 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | 6 181 785 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | −5 763 | 450 202 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | −5 763 | 450 202 | - | 35 | 6 181 785 |
| Netto finans | 498 661 | 263 095 | 265 899 | 503 421 | 3 586 795 |
| Resultat før skatt | - | - | 82 712 | 422 232 | 3 536 423 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 15 385 | −12 722 | 1 416 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 3 535 007 |
| Resultat før skattekostnad | 338 777 | 197 316 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 44 306 | 3 235 | - | - | - |
| Årsresultat | 294 471 | 194 081 | 67 327 | 434 954 | 3 535 007 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 294 471 | 194 081 | - | - | 3 535 007 |
| Totalresultat | 294 471 | 194 081 | - | - | 3 535 007 |
| Avsatt til annen egenkapital | 294 471 | 194 081 | - | - | 3 535 007 |
| Sum overføringer og disponeringer | 294 471 | 194 081 | - | - | 3 535 007 |
| Sum driftsinntekter | - | - | 0 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 461 987 | 461 987 | - | - | 461 987 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 461 987 | 461 987 | - | - | 461 987 |
| Sum anleggsmidler | 461 987 | 461 987 | 0 | 15 385 | 464 650 |
| Andre kortsiktige fordringer | 709 | 9 000 | - | - | 9 000 |
| Sum fordringer | 709 | 9 000 | - | - | 9 000 |
| Markedsbaserte aksjer | 1 750 813 | 1 745 050 | - | - | 1 388 586 |
| Sum investeringer | 1 750 813 | 1 745 050 | - | - | 1 388 586 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 23 548 213 | 23 273 078 | - | - | 22 864 347 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 23 548 213 | 23 273 078 | - | - | 22 864 347 |
| Sum omløpsmidler | 25 299 735 | 25 027 128 | 25 228 864 | 25 170 527 | 24 261 932 |
| Sum eiendeler | 25 761 722 | 25 489 115 | 25 228 864 | 25 185 912 | 24 726 583 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 2 663 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 2 663 |
| Aksjekapital | 414 300 | 414 300 | - | - | 414 300 |
| Overkurs | 15 632 487 | 15 632 487 | - | - | 15 632 487 |
| Sum innskutt egenkapital | 16 046 787 | 16 046 787 | 16 046 787 | 16 046 787 | 16 046 787 |
| Annen egenkapital | 9 670 629 | 9 376 158 | - | - | 8 679 796 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 670 629 | 9 376 158 | 9 182 077 | 9 114 750 | 8 679 796 |
| Sum egenkapital | 25 717 416 | 25 422 945 | 25 228 864 | 25 161 537 | 24 726 583 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Utbytte | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Leverandørgjeld | - | 62 935 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 44 306 | 3 235 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 44 306 | 66 170 | - | 24 375 | - |
| Sum gjeld | 44 306 | 66 170 | 0 | 24 375 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 25 761 722 | 25 489 115 | - | - | 24 726 583 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 571,02▲ | 385,21 | - | 1 032,64 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,3 %▼ | 2,6 % | 0,3 % | 1,7 % | 39,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,8 %▲ | 99,7 % | 100,0 % | 99,9 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Nicolay Espeland Sundt | 1979 |
| Styrets leder | Nicolay Espeland Sundt | 1979 |
| Styremedlem | Anne Espeland | 1948 |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- INGER ANDREA ESPELAND SUNDT48,0 %f. 1981 · Oslo · 1 987 ordinære aksjer
- NICOLAY ESPELAND SUNDT48,0 %f. 1979 · Oslo · 1 987 ordinære aksjer
- ANNE ESPELAND4,08 %f. 1948 · Oslo · 169 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kvedfjord Fabrikker AS4,80 %913 657 144 · 24 ordinære aksjer
- 991 608 982 · 9 179 ordinære aksjer
- Gyldendal ASA0,03 %812 206 222 · 812 ordinære aksjer
- DNO ASA0,00 %921 526 121 · 40 000 ordinære aksjer
- 995 277 905 · 1 619 ordinære aksjer
- REC SILICON HOLDINGS AS0,00 %977 258 561 · 2 942 ordinære aksjer
- ORKLA ASA0,00 %910 747 711 · 1 000 ordinære aksjer
- DNB BANK ASA0,00 %984 851 006 · 1 072 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.