- Org.nr.
- 925 747 254
- Adresse
- c/o Anita Jahr, Sjøbuveien 8, 3077 Sande I Vestfold
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−46 173ikke oppgitt
Årsresultat1 165 156ikke oppgitt
Egenkapital34 060 44899,0 % av eiendelene
Essence 8 AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 747 254
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 07.09.2020
- Registrert
- 05.10.2020
- Adresse
- c/o Anita Jahr, Sjøbuveien 8, 3077 Sande I Vestfold
- Kommune
- Holmestrand
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Holmestrand (210)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Essence 8 AS925 897 558 · HOLMESTRAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer, selskapsandeler, verdipapirer og fast eiendom, samt handel og hva som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | - |
| Lønnskostnad Il, | 0 | 1 039 135 | 1 085 881 | 4 899 | - |
| Annen driftskostnad | 46 173 | 86 354 | 100 163 | 22 939 | 11 928 |
| Sum driftskostnader | 46 173 | 1 125 489 | 1 186 043 | 27 838 | 11 928 |
| Driftsresultat | −46 173 | −1 125 489 | −1 186 043 | −27 838 | −11 928 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | 0 | 30 592 155 | - |
| Annen renteinntekt | 1 539 964 | 1 585 198 | 1 169 332 | 6 334 | 76 |
| Sum finansinntekter | 1 539 964 | 1 585 198 | 1 169 332 | 30 598 489 | 76 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 1 539 964 | 1 585 198 | 1 169 332 | 30 598 489 | 76 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −11 852 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −11 852 |
| Resultat før skattekostnad | 1 493 790 | 459 709 | −16 711 | 30 570 651 | - |
| Skattekostnad | 328 634 | 90 286 | - | - | - |
| Årsresultat | 1 165 156 | 369 423 | −16 711 | 30 570 651 | −11 852 |
| Udekket tap | - | - | 0 | 11 852 | −11 852 |
| Annen egenkapital | 1 165 156 | 369 423 | −16 711 | 30 558 799 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −16 711 | 30 570 651 | −11 852 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 5 850 | 1 953 781 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 5 850 | 1 953 781 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 44 200 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 44 200 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 34 397 543 | 33 155 667 | 32 768 944 | 32 601 425 | 25 639 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 34 397 543 | 33 155 667 | 32 768 944 | 32 601 425 | 25 639 |
| Sum omløpsmidler | 34 397 543 | 33 155 667 | 32 768 944 | 32 601 425 | 69 839 |
| Sum eiendeler | 34 397 543 | 33 155 667 | 32 768 944 | 32 607 275 | 2 023 620 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 1 953 781 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Overkurs | 1 883 781 | 1 883 781 | 1 883 781 | 1 883 781 | 1 883 781 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 983 781 | 1 983 781 | 1 983 781 | 1 983 781 | 1 983 781 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 11 852 |
| Annen egenkapital | 32 076 667 | 30 911 510 | 30 542 087 | 30 558 799 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 32 076 667 | 30 911 510 | 30 542 087 | 30 558 799 | −11 852 |
| Sum egenkapital | 34 060 448 | 32 895 291 | 32 525 868 | 32 542 580 | 1 971 929 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 8 461 | 6 590 | 3 813 | 4 500 | 1 641 |
| Betalbar skatt | 328 634 | 90 286 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | 39 521 | 78 458 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 123 979 | 160 805 | 60 195 | 50 050 |
| Sum kortsiktig gjeld | 337 095 | 260 375 | 243 076 | 64 695 | 51 691 |
| Sum gjeld | 337 095 | 260 375 | 243 076 | 64 695 | 51 691 |
| Sum egenkapital og gjeld | 34 397 543 | 33 155 667 | 32 768 944 | 32 607 275 | 2 023 620 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 102,04▼ | 127,34 | 134,81 | 503,92 | 1,35 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,00 | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,4 %▲ | 1,4 % | −0,1 % | 176,6 % | −0,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,0 %▼ | 99,2 % | 99,3 % | 99,8 % | 97,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Anita Jahr | 1958 |
| Revisor | ALPHA REVISJON AS975 800 679 | - |
| Regnskapsfører | ØKONOMIAVDELINGEN ØST AS915 635 474 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANITA JAHR100,0 %f. 1958 · Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.