- Org.nr.
- 912 244 288
- Adresse
- Ranheimsvegen 145F, 7055 Ranheim
Driftsresultat−37 692−14,9 % margin
EBITDA78 708før av- og nedskrivninger
Årsresultat10 8234,3 % margin
Egenkapital7 042 87893,3 % av eiendelene
EST HOLDING AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 244 288
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 22.05.2013
- Registrert
- 27.07.2013
- Adresse
- Ranheimsvegen 145F, 7055 Ranheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 1 100 780
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å være et investeringsselskap, herunder investeringer i aksjer, andeler i selskap etter selskapsloven og utenlandske selskaper, obligasjoner, fast eiendom, og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 252 758 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 252 758 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 116 400 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 174 049 | - | - | 21 751 | 28 992 |
| Sum driftskostnader | 290 449 | 163 870 | 74 107 | 21 751 | 28 992 |
| Driftsresultat | −37 692 | −163 870 | −74 107 | −21 751 | −28 992 |
| Annen renteinntekt | 133 | - | - | - | 23 733 |
| Annen finansinntekt | 48 987 | - | - | - | 106 895 |
| Sum finansinntekter | 49 120 | 416 985 | 1 408 394 | 32 216 | 130 628 |
| Annen rentekostnad | 605 | - | - | - | 101 |
| Sum finanskostnader | 605 | 7 896 | 13 368 | 2 635 | 101 |
| Netto finans | 48 515 | 409 089 | 1 395 026 | 29 581 | 130 527 |
| Resultat før skatt | - | 245 219 | 1 320 919 | 7 830 | 101 535 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 101 535 |
| Resultat før skattekostnad | 10 823 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 10 823 | 245 219 | 1 313 773 | 6 562 | 101 535 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 10 823 | - | - | - | 101 535 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 101 535 |
| Totalresultat | 10 823 | - | - | - | - |
| Ordinært utbytte | 376 526 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −365 703 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 10 823 | - | - | - | 101 535 |
| Skattekostnad | - | - | - | 1 268 | - |
| Konsesjoner, patenter o.l. | 53 300 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 53 300 | - | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 4 387 957 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 110 328 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 4 498 285 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 072 295 | - | - | - | 3 765 261 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 072 295 | - | - | - | 3 765 261 |
| Sum anleggsmidler | 6 623 880 | 6 620 471 | 2 660 920 | 3 762 755 | 3 765 261 |
| Andre kortsiktige fordringer | 188 263 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 188 263 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 732 637 | - | - | - | 2 272 636 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 732 637 | - | - | - | 2 272 636 |
| Sum omløpsmidler | 920 901 | 1 050 827 | 4 781 854 | 2 285 868 | 2 272 636 |
| Sum eiendeler | 7 544 781 | 7 671 298 | 7 442 774 | 6 048 623 | 6 037 897 |
| Aksjekapital | 1 100 780 | - | - | - | - |
| Overkurs | 11 529 | - | - | - | 11 529 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 112 309 | 1 112 309 | 1 112 309 | 1 112 309 | 1 112 309 |
| Annen egenkapital | 5 930 569 | - | - | - | 4 730 719 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 930 569 | 6 296 272 | 6 051 053 | 4 737 280 | 4 730 719 |
| Sum egenkapital | 7 042 878 | 7 408 581 | 7 163 362 | 5 849 589 | 5 843 028 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 14 122 | - | - | - | - |
| Utbytte | 376 526 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 111 255 | - | - | - | 194 869 |
| Sum kortsiktig gjeld | 501 903 | 262 717 | 279 412 | 199 034 | 194 869 |
| Sum gjeld | 501 903 | 262 717 | 279 412 | 199 034 | 194 869 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 544 781 | - | - | - | 6 037 897 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 1 100 780 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,83▼ | 4,00 | 17,11 | 11,48 | 11,66 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,07▲ | 0,04 | 0,04 | 0,03 | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,2 %▼ | 3,3 % | 19,8 % | 0,2 % | 1,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −14,9 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,3 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 93,3 %▼ | 96,6 % | 96,2 % | 96,7 % | 96,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
EST HOLDING AS−14,9 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EST HOLDING AS−14,9 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Eldjarn Trading0,0 % 23 113,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
ODD GLEDITSCH AS88,8 % 519,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Om Holding AS100,0 % 870,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 64.323.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Eva Sande Tønne | 1954 |
| Styrets leder | Siv Elin Tønne | 1979 |
| Styremedlem | Maria Sande Tønne | 1985 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SIV ELIN TØNNE50,0 %f. 1979 · Ranheim · 11 965 ordinære aksjer
- MARIA SANDE TØNNE50,0 %f. 1985 · Charlottenlund · 11 965 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SELØY HOLDING AS2,17 %921 693 656 · 266 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.