- Org.nr.
- 895 465 062
- Adresse
- Fornebuveien 31, 1366 Lysaker
Driftsresultat−1 751 236−21,6 % margin
Årsresultat−1 932 496−23,9 % margin
Egenkapital−33 126 019−1 179,5 % av eiendelene
ESYLUX NORGE AS er et aksjeselskap innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 895 465 062
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.03.2010
- Registrert
- 06.05.2010
- Adresse
- Fornebuveien 31, 1366 Lysaker
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellersEngroshandel med maskiner og utstyr ellers i Bærum (123)
- Aksjekapital
- 450 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.esylux.no
Underenheter
1
- ESYLUX NORGE AS995 499 231 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg og distribusjon av elektroinstallasjonsmaterialer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 8 092 762 | 11 721 689 | 11 808 482 | 12 210 028 | 9 443 811 |
| Sum driftsinntekter | 8 092 762 | 11 721 689 | 11 808 482 | 12 210 028 | 9 443 811 |
| Varekostnad | 5 006 493 | 6 915 762 | 7 902 210 | 8 183 106 | 4 392 680 |
| Lønnskostnad | 3 000 319 | 3 104 062 | 3 141 807 | 3 004 639 | 2 786 031 |
| Annen driftskostnad | 1 837 187 | 2 367 092 | 2 273 264 | 1 823 056 | 1 651 428 |
| Sum driftskostnader | 9 843 998 | 12 386 916 | 13 317 282 | 13 010 802 | 8 830 139 |
| Driftsresultat | −1 751 236 | −665 228 | −1 508 800 | −800 774 | 613 672 |
| Annen renteinntekt | - | 27 228 | 18 222 | 5 031 | 322 |
| Annen finansinntekt | 114 654 | 75 375 | 248 234 | - | 233 683 |
| Sum finansinntekter | 114 654 | 102 602 | 266 456 | 5 031 | 234 005 |
| Annen rentekostnad | 1 131 | - | 891 | 326 | 943 |
| Annen finanskostnad | 294 783 | 1 558 663 | 2 044 788 | 258 931 | 17 159 |
| Sum finanskostnader | 295 914 | 1 558 663 | 2 045 679 | 259 257 | 18 102 |
| Netto finans | −181 260 | −1 456 061 | −1 779 223 | −254 226 | 215 903 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 288 023 | −1 055 000 | 829 575 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −3 288 023 | −1 055 000 | 829 575 |
| Resultat før skattekostnad | −1 932 496 | −2 121 288 | - | - | - |
| Årsresultat | −1 932 496 | −2 121 288 | −3 288 023 | −1 055 000 | 829 575 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 932 496 | −2 121 288 | −3 288 023 | −1 055 000 | 829 575 |
| Totalresultat | −1 932 496 | −2 121 288 | −3 288 023 | −1 055 000 | 829 575 |
| Udekket tap | −1 932 496 | −2 121 288 | −3 288 023 | −1 055 000 | 829 575 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 932 496 | −2 121 288 | −3 288 023 | −1 055 000 | 829 575 |
| Sum varer | 78 176 | 23 817 | 79 631 | 27 943 | 21 108 |
| Kundefordringer | 630 115 | 1 015 488 | 1 238 371 | 1 145 256 | 1 254 970 |
| Andre kortsiktige fordringer | 274 053 | 52 659 | 35 670 | 74 603 | 81 227 |
| Sum fordringer | 904 168 | 1 068 147 | 1 274 041 | 1 219 859 | 1 336 196 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 826 037 | 2 256 590 | 1 820 418 | 1 594 394 | 1 610 015 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 826 037 | 2 256 590 | 1 820 418 | 1 594 394 | 1 610 015 |
| Sum omløpsmidler | 2 808 381 | 3 348 555 | 3 174 090 | 2 842 197 | 2 967 320 |
| Sum eiendeler | 2 808 381 | 3 348 555 | 3 174 090 | 2 842 197 | 2 967 320 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 |
| Udekket tap | 33 576 019 | 31 643 522 | 29 522 234 | 26 234 211 | 25 179 211 |
| Sum opptjent egenkapital | −33 576 019 | −31 643 522 | −29 522 234 | - | −25 179 211 |
| Sum egenkapital | −33 126 019 | −31 193 522 | −29 072 234 | −25 784 211 | −24 729 211 |
| Konvertible lån | 4 893 567 | 4 893 567 | 4 663 513 | 4 362 016 | 4 144 202 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 370 272 | 370 272 | 352 865 | 330 052 | 313 571 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 263 839 | 5 263 839 | 5 016 378 | - | 4 457 773 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 263 839 | 5 263 839 | 5 016 378 | 4 692 068 | 4 457 773 |
| Leverandørgjeld | 30 065 121 | 28 290 675 | 25 884 813 | 22 733 531 | 22 216 691 |
| Skyldig offentlige avgifter | 366 483 | 704 689 | 612 573 | - | 589 065 |
| Annen kortsiktig gjeld | 238 957 | 282 874 | 732 560 | - | 433 003 |
| Sum kortsiktig gjeld | 30 670 561 | 29 278 239 | 27 229 946 | 23 934 340 | 23 238 759 |
| Sum gjeld | 35 934 399 | 34 542 077 | 32 246 324 | 28 626 408 | 27 696 532 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 808 381 | 3 348 555 | 3 174 090 | - | 2 967 320 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,09▼ | 0,11 | 0,12 | 0,12 | 0,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,08▲ | −1,11 | −1,11 | −1,11 | −1,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −53,2 %▼ | −17,3 % | −41,3 % | −27,4 % | 28,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −21,6 %▼ | −5,7 % | −12,8 % | −6,6 % | 6,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −23,9 %▼ | −18,1 % | −27,8 % | −8,6 % | 8,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1 179,5 %▼ | −931,6 % | −915,9 % | −907,2 % | −833,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ESYLUX NORGE AS−21,6 %
8,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−30 %−20−10010
ESYLUX NORGE AS−21,6 % 8,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SOLAR NORGE AS−0,6 % 2 862,4 mill.470 ansatte 2025
Berggård Amundsen & Co AS0,4 % 3 026,8 mill.240 ansatte 2025
Onninen AS3,7 % 6 152,8 mill.581 ansatte 2025
−30 %−20−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.640.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mareks Peters | 1980 |
| Styrets leder | Mareks Peters | 1980 |
| Styremedlem | Yvonne Kurczyk | 1984 |
| Revisor | NITSCHKE AS914 658 314 | - |
| Regnskapsfører | ECIT SERVICES AS993 800 139 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Esylux GMBH100,0 %22926, Ahrensburg · 450 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.