- Org.nr.
- 917 620 695
- Adresse
- Sofiemyrveien 4, 1412 Sofiemyr
Driftsresultat6 848 42816,6 % margin
EBITDA6 889 428før av- og nedskrivninger
Årsresultat5 424 62913,1 % margin
Egenkapital2 310 81215,7 % av eiendelene
ETM4U AS er et aksjeselskap innen engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 620 695
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 17.08.2016
- Registrert
- 26.08.2016
- Adresse
- Sofiemyrveien 4, 1412 Sofiemyr
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 46.500 Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyrEngroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr i Nordre Follo (35)
- Aksjekapital
- 1 850 000
- Ansatte
- 10
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ETM4U AS917 695 903 · NORDRE FOLLO10 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg og distribusjon av elektrotekniske produkter samt å drive virksomhet som naturlig hører inn under det samme.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 41 248 349 | 37 267 269 | 28 977 391 | 23 078 382 | 23 775 944 |
| Annen driftsinntekt | 48 000 | - | - | - | 2 974 |
| Sum driftsinntekter | 41 296 349 | 37 267 269 | 28 977 391 | 23 078 382 | 23 778 918 |
| Varekostnad | 23 883 591 | 21 700 013 | 18 407 259 | 14 036 810 | 12 870 886 |
| Lønnskostnad | 8 199 512 | 6 989 466 | 5 719 691 | 4 939 029 | 5 329 548 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 54 960 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 41 000 | 41 942 | 22 147 | 35 000 | - |
| Annen driftskostnad | 2 323 818 | 2 108 133 | 1 848 739 | 1 934 173 | 1 700 382 |
| Sum driftskostnader | 34 447 921 | 30 839 555 | - | - | 19 955 776 |
| Driftsresultat | 6 848 428 | 6 427 714 | 2 979 554 | 2 133 370 | 3 823 142 |
| Annen renteinntekt | 102 170 | 60 825 | 34 656 | 5 786 | 6 979 |
| Sum finansinntekter | 102 170 | 60 825 | 34 656 | 5 786 | 6 979 |
| Annen rentekostnad | 20 101 | 5 245 | 0 | 1 329 | 340 |
| Sum finanskostnader | 20 101 | 5 245 | 0 | 1 329 | 340 |
| Netto finans | 82 069 | 55 581 | 34 656 | 4 457 | 6 638 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 3 829 781 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 851 516 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 2 978 265 |
| Resultat før skattekostnad | 6 930 497 | 6 483 295 | 3 014 210 | 2 137 827 | - |
| Skattekostnad | 1 505 868 | 1 433 859 | 662 840 | 499 118 | - |
| Årsresultat | 5 424 629 | 5 049 436 | 2 351 370 | 1 638 709 | 2 978 265 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 2 978 265 |
| Ordinært utbytte | 5 000 000 | 0 | 0 | 925 000 | - |
| Tilleggsutbytte | 3 700 000 | 3 700 000 | 925 000 | 0 | 1 202 500 |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | - | - | 2 755 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −979 235 |
| Annen egenkapital | −3 275 371 | 1 349 436 | 1 426 370 | 713 709 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 351 370 | 1 638 709 | 2 978 265 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 84 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 18 000 | 59 000 | 61 000 | 63 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 18 000 | 59 000 | 61 000 | 63 000 | 84 000 |
| Investering i datterselskap | 316 072 | 316 072 | 316 072 | 316 072 | 316 072 |
| Andre langsiktige fordringer | 32 250 | 32 250 | 32 250 | 32 250 | 32 250 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 348 322 | 348 322 | 348 322 | 348 322 | 348 322 |
| Sum anleggsmidler | 366 322 | 407 322 | 409 322 | 411 322 | 446 322 |
| Varer | 877 000 | 1 058 000 | 875 000 | 1 114 000 | 758 000 |
| Sum varer | - | - | 875 000 | 1 114 000 | 758 000 |
| Kundefordringer | 4 985 576 | 5 971 915 | 3 142 555 | 3 651 704 | 3 775 825 |
| Andre kortsiktige fordringer | 66 297 | 326 263 | 146 434 | 82 383 | 51 518 |
| Sum fordringer | 5 051 873 | 6 298 178 | 3 288 989 | 3 734 086 | 3 827 343 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 401 643 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 460 499 | 4 707 610 | 3 961 673 | 2 075 031 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 460 499 | 4 707 610 | 3 961 673 | 2 075 031 | 2 401 643 |
| Sum omløpsmidler | 14 389 372 | 12 063 788 | 8 125 663 | 6 923 118 | 6 986 986 |
| Sum eiendeler | 14 755 693 | 12 471 110 | 8 534 984 | 7 334 439 | 7 433 308 |
| Forskning og utvikling | - | - | - | - | 14 000 |
| Aksjekapital | 1 850 000 | 1 850 000 | 1 850 000 | 1 850 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 844 430 | 1 844 430 | 1 844 430 | 1 844 430 | 1 844 430 |
| Annen egenkapital | 466 382 | 3 741 753 | 2 392 317 | 965 947 | 252 237 |
| Sum opptjent egenkapital | 466 382 | 3 741 753 | 2 392 317 | 965 947 | 252 237 |
| Sum egenkapital | 2 310 812 | 5 586 183 | 4 236 747 | 2 810 377 | 2 096 667 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 699 013 | 2 077 953 | 1 548 420 | 1 490 621 | 1 839 881 |
| Betalbar skatt | 1 505 868 | 1 433 859 | 662 840 | 499 118 | 851 516 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 1 218 028 |
| Skyldige offentlige avgifter | 2 399 528 | 2 689 712 | 1 550 024 | 1 134 113 | - |
| Utbytte | 5 000 000 | 0 | 0 | 925 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 840 473 | 683 404 | 536 953 | 475 211 | 1 427 216 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 444 882 | 6 884 927 | 4 298 238 | 4 524 063 | 5 336 640 |
| Sum gjeld | 12 444 882 | 6 884 927 | 4 298 238 | 4 524 063 | 5 336 640 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 755 693 | - | 8 534 984 | 7 334 439 | 7 433 308 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 1 850 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,16▼ | 1,75 | 1,89 | 1,53 | 1,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,39▲ | 1,23 | 1,01 | 1,61 | 2,55 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 51,1 %▼ | 61,8 % | 38,0 % | 29,0 % | 51,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 16,6 %▼ | 17,2 % | 10,3 % | 9,2 % | 16,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 13,1 %▼ | 13,5 % | 8,1 % | 7,1 % | 12,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,7 %▼ | 44,8 % | 49,6 % | 38,3 % | 28,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 4 129 635
- Resultat per ansatt, kroner
- 684 843
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ETM4U AS16,6 %
41,3 mill. 10 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.500.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Børge Espolin Johnson | 1967 |
| Styrets leder | Petter Sagberg | 1969 |
| Styremedlem | Børge Espolin Johnson | 1967 |
| Styremedlem | Håvar Menken | 1970 |
| Revisor | NORDSTRAND REVISJON AS958 246 595 | - |
| Regnskapsfører | SKYA REGNSKAP AS918 097 902 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HABO HOLDING AS36,0 %Trondheim · 666 ordinære aksjer
- BØRGE ESPOLIN JOHNSON26,5 %f. 1967 · Vinterbro · 490 ordinære aksjer
- HÅVAR MENKEN20,6 %f. 1970 · Hakadal · 381 ordinære aksjer
- Espotech AS9,51 %Vinterbro · 176 ordinære aksjer
- Menken Invest AS7,41 %Hakadal · 137 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.