- Org.nr.
- 889 262 362
- Adresse
- c/o Eva Vatle Skeie, Vangsvegen 16, 6893 Vik I Sogn
Driftsresultat−127 822ikke oppgitt
Årsresultat1 423 308ikke oppgitt
Egenkapital15 893 11596,3 % av eiendelene
EVA INVEST AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 889 262 362
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 29.12.2005
- Registrert
- 18.02.2006
- Adresse
- c/o Eva Vatle Skeie, Vangsvegen 16, 6893 Vik I Sogn
- Kommune
- Vik
- Aksjekapital
- 1 800 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investera i finans- og realobjekt.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Anna driftskostnad | 127 822 | 193 889 | 159 481 | 196 974 | 115 127 |
| Sum driftskostnader | 127 822 | 193 889 | 159 481 | 196 974 | 115 127 |
| Driftsresultat | −127 822 | −193 889 | −159 481 | −196 974 | −115 127 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 3 040 000 |
| Renteinntekt | 52 879 | 137 987 | 104 292 | 18 946 | 8 116 |
| Anna renteinntekt | - | - | 2 701 | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 507 035 | 554 323 | 124 532 | 751 893 | 3 688 211 |
| Reversering av tidligere nedskrivning av finansielle eiendeler | - | 78 400 | 546 600 | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 559 915 | 770 709 | 778 125 | 770 839 | 6 736 327 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | 625 000 | - |
| Annan rentekostnad | - | - | - | 586 | - |
| Annen finanskostnad | 8 784 | 74 077 | 31 113 | 34 440 | - |
| Sum finanskostnader | 8 784 | 74 077 | 31 113 | 660 026 | - |
| Netto finans | 1 551 131 | 696 632 | 747 012 | 110 813 | 6 736 327 |
| Resultat før skatt | - | - | 587 530 | −86 161 | 6 621 200 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 250 652 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 587 530 | −86 161 | 6 370 548 |
| Resultat før skattekostnad | 1 423 308 | 502 743 | - | - | - |
| Årsresultat | 1 423 308 | 502 743 | 587 530 | −86 161 | 6 370 548 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 423 308 | 502 743 | 587 530 | −86 161 | 6 370 548 |
| Totalresultat | 1 423 308 | 502 743 | 587 530 | −86 161 | 6 370 548 |
| Ordinært utbytte | 606 311 | 2 986 000 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −2 483 257 | - | −86 161 | - |
| Avsett til anna eigenkapital | 816 997 | - | 587 530 | - | 6 370 548 |
| Sum overføringar og disponeringar | 1 423 308 | 502 743 | 587 530 | −86 161 | 6 370 548 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investeringar i dotterselskap | 7 399 637 | 7 399 637 | 3 783 377 | 1 711 181 | 1 711 181 |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 7 399 637 | 7 399 637 | 3 783 377 | 1 711 181 | 1 711 181 |
| Sum anleggsmiddel | 7 399 637 | 7 399 637 | 3 783 377 | 1 711 181 | 1 711 181 |
| Andre fordringar | 57 777 | - | 796 441 | 765 000 | 2 040 000 |
| Sum krav | 57 777 | - | 796 441 | 765 000 | 2 040 000 |
| Marknadsbaserte aksjar | 6 001 569 | 5 052 293 | 5 586 439 | 5 901 146 | 5 356 872 |
| Markedsbaserte obligasjoner | 251 154 | 2 273 821 | 4 850 967 | 6 558 956 | 6 901 612 |
| Andre marknadsbaserte finansielle instrument | - | - | - | - | 1 145 941 |
| Sum investeringar | 6 252 724 | 7 326 114 | 10 437 406 | 12 460 102 | 13 404 425 |
| Bankinnskot, kontanter o.l. | 2 796 111 | 3 336 967 | 2 542 151 | 2 543 316 | 1 653 051 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 2 796 111 | 3 336 967 | 2 542 151 | 2 543 316 | 1 653 051 |
| Sum omløpsmiddel | 9 106 611 | 10 663 081 | 13 775 998 | 15 768 418 | 17 097 476 |
| Sum eiendeler | 16 506 248 | 18 062 718 | 17 559 375 | 17 479 599 | 18 808 657 |
| Aksjekapital | 1 800 000 | 1 800 000 | 1 800 000 | 1 800 000 | 1 800 000 |
| Overkurs | 137 402 | 137 402 | 137 402 | 137 402 | 137 402 |
| Sum innskoten eigenkapital | 1 937 402 | 1 937 402 | 1 937 402 | 1 937 402 | 1 937 402 |
| Anna eigenkapital | 13 955 713 | 13 138 716 | 15 621 973 | 15 034 443 | 15 120 603 |
| Sum opptent eigenkapital | 13 955 713 | 13 138 716 | 15 621 973 | 15 034 443 | 15 120 603 |
| Sum egenkapital | 15 893 115 | 15 076 118 | 17 559 375 | 16 971 845 | 17 058 005 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 250 652 |
| Utbytte | 606 311 | 2 986 000 | - | - | 1 500 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 822 | 600 | - | 507 755 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 613 133 | 2 986 600 | - | 507 755 | 1 750 652 |
| Sum gjeld | 613 133 | 2 986 600 | 0 | 507 755 | 1 750 652 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 16 506 248 | 18 062 718 | 17 559 375 | 17 479 599 | 18 808 657 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 14,85▲ | 3,57 | - | 31,06 | 9,77 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04▼ | 0,20 | 0,00 | 0,03 | 0,10 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,3 %▲ | 3,2 % | 3,5 % | 3,2 % | 35,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,3 %▲ | 83,5 % | 100,0 % | 97,1 % | 90,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Eva Vatle Skeie | 1946 |
| Styrets leder | Alf Vatle Skeie | 1971 |
| Styremedlem | Eva Vatle Skeie | 1946 |
| Styremedlem | Bård Skeie | 1974 |
| Styremedlem | Anders Bjørk Skeie | 1993 |
| Styremedlem | Øystein Bjørk Skeie | 1996 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ALF VATLE SKEIE30,0 %f. 1971 · Stabekk · 540 ordinære aksjer
- BÅRD SKEIE27,0 %f. 1974 · Voss · 486 ordinære aksjer
- EVA VATLE SKEIE16,7 %f. 1946 · Vik I Sogn · 300 ordinære aksjer
- ØYSTEIN BJØRK SKEIE15,0 %f. 1996 · Vik I Sogn · 270 ordinære aksjer
- ANDERS BJØRK SKEIE11,3 %f. 1993 · Voss · 204 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Vatletun AS67,0 %947 581 457 · 134 ordinære aksjer
- SPAREBANKEN NORGE0,00 %832 554 332 · 4 850 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.