- Org.nr.
- 924 273 550
- Adresse
- Vestlyvegen 156, 4347 Lye
Driftsresultat−315 382
Årsresultat−321 471
Egenkapital2 794 21499,3 % av eiendelene
Evertsen Invest AS er et aksjeselskap innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 273 550
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 23.10.2019
- Registrert
- 17.12.2019
- Adresse
- Vestlyvegen 156, 4347 Lye
- Kommune
- Time
- Næring
- 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellersEngroshandel med maskiner og utstyr ellers i Time (11)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Evertsen Invest AS929 704 967 · TIME
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | 50 500 | - |
| Sum driftsinntekter | 228 933 | 407 650 | 380 596 | 50 500 | - |
| Varekostnad | - | - | - | 6 521 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 26 900 | - |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 132 573 | 8 750 |
| Sum driftskostnader | 544 314 | 561 016 | 524 838 | 165 994 | 8 750 |
| Driftsresultat | −315 382 | −153 366 | −144 242 | −115 494 | −8 750 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 200 000 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 167 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 2 540 000 | - |
| Sum finansinntekter | 262 | 811 602 | 935 | 2 540 167 | 200 000 |
| Netto finans | −6 089 | 810 159 | 525 | 2 540 167 | 200 000 |
| Resultat før skatt | −321 471 | 656 793 | −143 717 | 2 424 672 | 191 250 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 2 424 672 | 191 250 |
| Årsresultat | −321 471 | 656 793 | −143 717 | 2 424 672 | 191 250 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 2 424 672 | 191 250 |
| Totalresultat | - | - | - | 2 424 672 | 191 250 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 2 424 672 | 191 250 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 2 424 672 | 191 250 |
| Sum finanskostnader | 6 351 | 1 443 | 410 | - | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 655 850 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 655 850 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 400 950 | 160 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 294 866 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 695 816 | 160 000 |
| Sum anleggsmidler | 2 682 194 | 2 946 406 | 1 627 849 | 1 351 666 | 160 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 1 042 835 | 200 000 |
| Sum fordringer | - | - | - | 1 042 835 | 200 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 237 233 | 30 007 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 237 233 | 30 007 |
| Sum omløpsmidler | 132 138 | 285 086 | 890 479 | 1 280 068 | 230 007 |
| Sum eiendeler | 2 814 332 | 3 231 492 | 2 518 328 | 2 631 734 | 390 007 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 2 607 179 | 182 507 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 769 784 | 3 091 255 | 2 463 462 | 2 607 179 | 182 507 |
| Sum egenkapital | 2 794 214 | 3 115 685 | 2 487 892 | 2 631 609 | 206 937 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 183 070 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 125 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 20 118 | 115 807 | 30 436 | 125 | 183 070 |
| Sum gjeld | 20 118 | 115 807 | 30 436 | 125 | 183 070 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 2 631 734 | 390 007 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,57▲ | 2,46 | 29,26 | 10 240,54 | 1,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,04 | 0,01 | 0,00 | 0,88 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −10,4 %▼ | 22,9 % | −5,6 % | 160,5 % | 49,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −137,8 %▼ | −37,6 % | −37,9 % | −228,7 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −140,4 %▼ | 161,1 % | −37,8 % | 4 801,3 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,3 %▲ | 96,4 % | 98,8 % | 100,0 % | 53,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Vebjørn Evertsen | 1996 |
| Styrets leder | Vebjørn Evertsen | 1996 |
| Regnskapsfører | SECANT AS948 114 194 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Vebjørn Evertsen100,0 %f. 1996 · Lye · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- WV Invest AS10,0 %930 080 950 · 6 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.