- Org.nr.
- 996 338 614
- Telefon
- 37 92 95 60
- Adresse
- Verksvegen 1, 4735 Evje
- Hovedeier
- BJORÅ EIENDOM AS, 100 %
Driftsresultat2 616 95914,0 % margin
EBITDA3 203 269før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 075 17511,1 % margin
Egenkapital1 092 97116,2 % av eiendelene
EVJE TRAFIKKSENTER AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 338 614
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 11.12.2010
- Registrert
- 22.12.2010
- Adresse
- Verksvegen 1, 4735 Evje
- Telefon
- 37 92 95 60
- Kommune
- Evje Og Hornnes
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 23
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- EVJE TRAFIKKSENTER AS971 805 455 · EVJE OG HORNNES23 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av bensinstasjon, serviceverksted, vaskehall og samt enhver annen virksomhet som naturlig hører sammen med dette. Selskapet kan delta i andre selskaper som ansvarlig deltaker eller aksjonær.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 16 544 283 | 14 561 107 | 13 807 416 | 13 739 626 | 13 769 477 |
| Annen driftsinntekt | 2 188 843 | 2 557 710 | 2 243 370 | 2 394 599 | 2 100 154 |
| Sum driftsinntekter | 18 733 126 | 17 118 817 | 16 050 787 | 16 134 225 | 15 869 631 |
| Varekostnad | 7 434 918 | 7 745 336 | 7 534 164 | 7 608 835 | 6 545 202 |
| Lønnskostnad | 4 191 415 | 3 567 620 | 3 300 896 | 3 331 640 | 4 466 673 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 379 470 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 586 310 | 594 058 | 512 208 | 388 438 | - |
| Annen driftskostnad | 3 903 524 | 3 250 831 | 3 156 677 | 3 243 829 | 3 217 063 |
| Sum driftskostnader | 16 116 167 | 15 157 845 | 14 503 944 | 14 572 742 | 14 608 407 |
| Driftsresultat | 2 616 959 | 1 960 973 | 1 546 842 | 1 561 483 | 1 261 224 |
| Annen renteinntekt | 47 956 | 59 976 | 2 154 | 1 012 | 6 671 |
| Sum finansinntekter | 47 956 | 59 976 | 2 154 | 1 012 | 6 671 |
| Annen rentekostnad | 944 | 374 | 4 341 | 147 | 405 |
| Sum finanskostnader | 944 | 374 | 4 341 | 147 | 405 |
| Netto finans | 47 012 | 59 602 | −2 187 | 865 | 6 266 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 544 656 | 1 562 348 | 1 267 490 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 281 393 |
| Resultat før skattekostnad | 2 663 971 | 2 020 575 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 588 796 | 442 067 | 340 743 | 343 717 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 203 913 | 1 218 631 | 986 097 |
| Årsresultat | 2 075 175 | 1 578 508 | 1 203 913 | 1 218 631 | 986 097 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 075 175 | 1 578 508 | 1 203 913 | 1 218 631 | 986 097 |
| Totalresultat | 2 075 175 | 1 578 508 | 1 203 913 | 1 218 631 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 1 560 000 | 1 556 490 | 2 409 998 | - | 1 006 590 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −20 493 |
| Avsatt til annen egenkapital | 515 175 | 22 018 | −1 206 085 | 1 218 631 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 075 175 | 1 578 508 | 1 203 913 | 1 218 631 | 986 097 |
| Utsatt skattefordel | 64 372 | 34 086 | 37 137 | 33 770 | 29 886 |
| Sum immaterielle eiendeler | 64 372 | 34 086 | 37 137 | 33 770 | 29 886 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 1 336 148 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 486 062 | 1 969 595 | 1 791 238 | 1 293 357 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 486 062 | 1 969 595 | 1 791 238 | 1 293 357 | 1 336 148 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 419 | 1 419 | 1 419 | 1 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 419 | 1 419 | 1 419 | 1 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 551 853 | 2 005 099 | 1 829 794 | 1 328 127 | 1 366 034 |
| Varer | - | - | - | - | 1 033 400 |
| Sum varer | 1 278 500 | 1 502 900 | 1 565 000 | 1 082 600 | 1 033 400 |
| Kundefordringer | 98 136 | 103 480 | 89 456 | 111 397 | 88 799 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 614 914 | 779 098 | 683 970 | 363 881 | 390 676 |
| Konsernfordringer | - | - | 136 502 | - | - |
| Sum fordringer | 1 713 050 | 882 578 | 909 928 | 475 278 | 479 475 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 204 879 | 2 841 805 | 1 996 138 | 2 339 421 | 2 299 804 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 204 879 | 2 841 805 | 1 996 138 | 2 339 421 | 2 299 804 |
| Sum omløpsmidler | 5 196 428 | 5 227 283 | 4 471 067 | 3 897 299 | 3 812 679 |
| Sum eiendeler | 6 748 281 | 7 232 383 | 6 300 860 | 5 225 426 | 5 178 712 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Overkurs | 9 840 | 9 840 | 9 840 | 9 840 | 9 840 |
| Sum innskutt egenkapital | 109 840 | 109 840 | 109 840 | 109 840 | 109 840 |
| Annen egenkapital | 983 131 | 467 955 | 445 937 | 1 652 022 | 433 391 |
| Sum opptjent egenkapital | 983 131 | 467 955 | 445 937 | 1 652 022 | 433 391 |
| Sum egenkapital | 1 092 971 | 577 795 | 555 777 | 1 761 862 | 543 231 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 820 255 | 1 005 973 | 1 191 691 | 1 377 409 | 1 563 126 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 820 255 | - | 1 191 691 | 1 377 409 | 1 563 126 |
| Sum langsiktig gjeld | 820 255 | - | 1 191 691 | 1 377 409 | 1 563 126 |
| Leverandørgjeld | 995 338 | 1 888 001 | 1 278 023 | 764 961 | 762 473 |
| Betalbar skatt | 179 082 | 6 | 8 | 347 601 | 7 |
| Skyldig offentlige avgifter | 270 582 | 130 786 | 111 833 | 171 036 | 342 159 |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 663 198 | 2 963 198 | 2 754 100 | 287 453 | 1 407 453 |
| Annen kortsiktig gjeld | 726 856 | 666 624 | 409 429 | 515 104 | 560 263 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 835 056 | - | 4 553 393 | 2 086 155 | 3 072 355 |
| Sum gjeld | 5 655 310 | 6 654 587 | 5 745 083 | 3 463 563 | 4 635 481 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 748 281 | - | 6 300 860 | 5 225 426 | 5 178 712 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,07▲ | 0,93 | 0,98 | 1,87 | 1,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,17▼ | 11,52 | 10,34 | 1,97 | 8,53 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 38,1 %▲ | 29,9 % | 26,9 % | 30,0 % | 24,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 14,0 %▲ | 11,5 % | 9,6 % | 9,7 % | 7,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,1 %▲ | 9,2 % | 7,5 % | 7,6 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 16,2 %▲ | 8,0 % | 8,8 % | 33,7 % | 10,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 814 484
- Resultat per ansatt, kroner
- 113 781
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
EVJE TRAFIKKSENTER AS14,0 %
18,7 mill. 23 ansatte 2025
0 %51015
UNO-X MOBILITY NORGE AS1,7 % 15 660,0 mill.95 ansatte 2025
BLUE ENERGY AS2,8 % 914,3 mill.6 ansatte 2025
Circle K Detaljist AS6,8 % 1 751,9 mill.1 435 ansatte 2025
EVJE TRAFIKKSENTER AS14,0 % 18,7 mill.23 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Egil Bjorå | 1967 |
| Styrets leder | Egil Bjorå | 1967 |
| Varamedlem | Hilde Cecilie Brenna Bjorå | 1978 |
| Revisor | KRAFT RÅDGIVNING OG REVISJON AS920 261 353 | - |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BJORÅ EIENDOM AS100,0 %Evje · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BJORÅ EIENDOM AS
- EVJE TRAFIKKSENTER AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- YX NORGE AS0,77 %927 810 751 · 230 ordinære aksjer
- YX BUTIKK AS0,68 %927 663 082 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.