- Org.nr.
- 920 475 744
- Telefon
- 52 78 14 44
- Adresse
- Brugata 2, 4200 Sauda
- Hovedeier
- FRT Holding AS, 100 %
- Bransje
- Treningssentervirksomhet
Driftsresultat−236 460−9,8 % margin
EBITDA−195 486før av- og nedskrivninger
Årsresultat−241 336−10,0 % margin
Egenkapital484 33451,3 % av eiendelene
F & R Treningssenter AS er et aksjeselskap innen treningssentervirksomhet, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 475 744
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 13.02.2018
- Registrert
- 21.02.2018
- Adresse
- Brugata 2, 4200 Sauda
- Telefon
- 52 78 14 44
- Kommune
- Sauda
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- 18
- Hjemmeside
- trening.friskogrask.no
Underenheter
1
- FRISK OG RASK TRENINGSSENTER976 875 516 · SAUDA22 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive treningssenter og salg av produkter og tjenester i den forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 363 172 | 2 595 433 | 2 767 138 | 2 505 681 | 2 558 091 |
| Annen driftsinntekt | 46 784 | 30 825 | −85 125 | - | 44 000 |
| Sum driftsinntekter | 2 409 956 | 2 626 258 | 2 682 013 | 2 505 681 | 2 602 091 |
| Varekostnad | 32 151 | 14 928 | 47 503 | 40 595 | 28 955 |
| Lønnskostnad | - | - | 1 365 573 | 1 095 118 | 1 325 251 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 76 400 |
| Lønnskostnad Il, | 1 166 791 | 1 203 467 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 40 974 | 41 756 | 75 005 | 56 333 | - |
| Annen driftskostnad | 1 406 500 | 1 388 617 | 1 168 739 | 1 227 196 | 1 057 996 |
| Sum driftskostnader | 2 646 416 | 2 648 768 | 2 656 821 | 2 419 242 | 2 488 602 |
| Driftsresultat | −236 460 | −22 510 | 25 192 | 86 439 | 113 490 |
| Annen renteinntekt | 21 808 | 19 740 | 304 | 1 616 | - |
| Annen finansinntekt | 2 817 | 2 943 | 2 091 | - | 1 398 |
| Sum finansinntekter | 24 625 | 22 683 | 2 395 | 1 616 | 1 398 |
| Annen rentekostnad | 1 057 | 1 638 | 143 | 202 | 545 |
| Sum finanskostnader | 1 057 | 1 638 | 143 | 202 | 545 |
| Netto finans | 23 568 | 21 045 | 2 252 | 1 414 | 853 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 114 342 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −11 476 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 125 818 |
| Resultat før skattekostnad | −212 892 | −1 465 | 27 444 | 87 853 | - |
| Skattekostnad | 28 443 | 1 764 | 7 062 | 22 517 | - |
| Årsresultat | −241 336 | −3 229 | 20 382 | 65 336 | 125 818 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 125 818 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 10 072 | 57 599 | - |
| Udekket tap | −241 336 | −3 229 | 10 310 | 7 737 | 125 818 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 20 382 | 65 336 | 125 818 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 28 443 | 30 207 | 33 456 | 39 728 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 28 443 | 30 207 | 33 456 | 39 728 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 89 100 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 211 425 | 180 045 | 221 801 | 187 293 | - |
| Sum varige driftsmidler | 211 425 | - | 221 801 | 187 293 | 89 100 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 12 000 | - | 12 000 | - | 12 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 |
| Sum anleggsmidler | 223 425 | 220 488 | 264 008 | 232 749 | 140 828 |
| Varer | 8 920 | 25 636 | 26 940 | 34 355 | 41 719 |
| Sum varer | - | - | 26 940 | 34 355 | 41 719 |
| Kundefordringer | 29 412 | 15 000 | 120 036 | 22 876 | 930 |
| Andre kortsiktige fordringer | 17 179 | 15 776 | 19 635 | 22 654 | 21 040 |
| Sum fordringer | 46 591 | 30 776 | 139 671 | 45 530 | 21 970 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 947 167 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 665 530 | 921 621 | 776 969 | 777 908 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 665 530 | 921 621 | 776 969 | 777 908 | 947 167 |
| Sum omløpsmidler | 721 041 | 978 033 | 943 581 | 857 793 | 1 010 856 |
| Sum eiendeler | 944 466 | 1 198 521 | 1 207 589 | 1 090 542 | 1 151 684 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | - |
| Overkurs | 708 197 | 708 197 | 708 197 | 708 197 | 708 197 |
| Sum innskutt egenkapital | 768 197 | 768 197 | 768 197 | - | 768 197 |
| Udekket tap | 283 863 | 42 528 | 39 299 | 49 609 | 57 346 |
| Sum opptjent egenkapital | −283 863 | −42 528 | −39 299 | - | −57 346 |
| Sum egenkapital | 484 334 | 725 669 | 728 898 | 718 588 | 710 851 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 000 | 2 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 000 | 2 000 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 132 812 | 74 499 | 62 567 | 66 650 | 57 928 |
| Betalbar skatt | 0 | - | 3 813 | 0 | 28 252 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 33 650 |
| Skyldige offentlige avgifter | 41 973 | 62 895 | 69 667 | 60 735 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 64 562 | 101 762 | 101 762 | 101 690 | 36 595 |
| Annen kortsiktig gjeld | 218 784 | 231 696 | 240 881 | 142 879 | 284 407 |
| Sum kortsiktig gjeld | 458 132 | - | 478 690 | - | 440 833 |
| Sum gjeld | 460 132 | 472 852 | 478 690 | 371 954 | 440 833 |
| Sum egenkapital og gjeld | 944 466 | 1 198 521 | 1 207 589 | - | 1 151 684 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 60 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,57▼ | 2,08 | 1,97 | - | 2,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,95▲ | 0,65 | 0,66 | 0,52 | 0,62 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −19,8 %▼ | 0,0 % | 2,4 % | 7,9 % | 10,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,8 %▼ | −0,9 % | 0,9 % | 3,4 % | 4,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −10,0 %▼ | −0,1 % | 0,8 % | 2,6 % | 4,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 51,3 %▼ | 60,5 % | 60,4 % | 65,9 % | 61,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 133 886
- Resultat per ansatt, kroner
- −13 137
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
F & R Treningssenter AS−9,8 %
2,4 mill. 18 ansatte 2025
−10 %0102030
F & R Treningssenter AS−9,8 % 2,4 mill.18 ansatte 2025
Studentsamskipnaden på Vestlandet10,7 % 762,4 mill.547 ansatte 2025
SATS NORWAY AS23,3 % 1 616,5 mill.3 850 ansatte 2025
SPORTY NORGE AS24,0 % 568,8 mill.1 430 ansatte 2025
−10 %0102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.130.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Odd Magne Lønseth | 1953 |
| Styrets leder | Odd Magne Lønseth | 1953 |
| Styremedlem | Bente Sølvi Baugstø | 1967 |
| Styremedlem | Kåre Bjarte Bjelland | 1965 |
| Varamedlem | Gunn Karin Bastlien | 1976 |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRT Holding AS100,0 %Sauda · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FRT Holding AS
- F & R Treningssenter AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SAUDA VEKST AS0,22 %979 412 126 · 2 A-aksjer
- SAUDA FOLKETS HUS AS0,08 %915 573 924 · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.