- Org.nr.
- 920 640 842
- Adresse
- Badehusgata 10, 1440 Drøbak
Driftsresultat−605 889ikke oppgitt
Årsresultat27 584 500ikke oppgitt
Egenkapital92 753 41298,1 % av eiendelene
F STØRE HOLDING AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 640 842
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 03.01.2018
- Registrert
- 21.03.2018
- Adresse
- Badehusgata 10, 1440 Drøbak
- Kommune
- Frogn
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Frogn (179)
- Aksjekapital
- 60 120
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- F STØRE HOLDING AS920 713 912 · FROGN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulentvirksomhet samt kjøp/salg av aksjer og andre investeringer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 605 889 | - | - | 284 483 | 177 981 |
| Sum driftskostnader | 605 889 | 699 843 | 303 517 | 284 483 | 177 981 |
| Driftsresultat | −605 889 | −699 843 | −303 517 | −284 483 | −177 981 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | - | - | 71 811 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 415 525 | - | - | 277 639 | - |
| Annen renteinntekt | 595 791 | - | - | 201 793 | 234 743 |
| Annen finansinntekt | 30 158 362 | - | - | 5 018 358 | - |
| Sum finansinntekter | 31 169 678 | 69 110 083 | 4 265 583 | 5 569 600 | 19 485 949 |
| Verdired. av markedsb. finansielle oml.midler | - | - | - | - | 1 016 397 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 1 309 683 | - | - | 2 090 523 | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | - | 2 509 501 | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | −2 134 700 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 3 565 570 | - | - | 985 | - |
| Sum finanskostnader | 2 740 553 | 219 706 | 8 374 165 | 4 601 009 | 1 016 397 |
| Netto finans | 28 429 125 | 68 890 377 | −4 108 582 | 968 591 | 18 469 552 |
| Resultat før skatt | - | 68 190 534 | −4 412 099 | 684 107 | 18 291 571 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 17 119 |
| Resultat før skattekostnad | 27 823 236 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 238 736 | - | - | 61 560 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 622 547 | 18 274 452 |
| Årsresultat | 27 584 500 | 68 007 122 | −4 467 107 | 622 547 | 18 274 452 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 27 584 500 | - | - | 622 547 | 18 274 452 |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | - | - | 2 348 685 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 15 925 767 |
| Totalresultat | 27 584 500 | - | - | 622 547 | - |
| Tilleggsutbytte | 18 314 922 | - | - | 2 800 000 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 846 429 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 8 423 149 | - | - | −2 177 453 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 27 584 500 | - | - | 622 547 | 18 274 452 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | 350 000 | - | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 11 000 | - | - | - | 6 262 |
| Sum immaterielle eiendeler | 361 000 | - | - | - | 6 262 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 7 176 350 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 7 176 350 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 30 000 | - | - | 60 000 | 30 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 26 038 848 | - | - | 15 419 984 | 11 971 910 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | 1 665 000 | 1 665 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | - | 2 612 321 | 374 208 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 26 441 130 | - | - | 5 575 999 | 4 253 686 |
| Obligasjoner | - | - | - | - | 11 406 780 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 2 511 822 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 52 509 978 | - | - | 25 333 305 | 32 213 406 |
| Sum anleggsmidler | 60 047 328 | 28 252 203 | 25 107 532 | 25 333 305 | 32 219 668 |
| Kundefordringer | 12 500 | - | - | 62 500 | 62 500 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 275 423 | - | - | 2 720 945 | 9 624 313 |
| Sum fordringer | 1 287 923 | - | - | 2 783 445 | 9 686 813 |
| Markedsbaserte aksjer | 6 097 483 | - | - | 12 559 340 | - |
| Sum investeringer | 6 097 483 | - | - | 12 559 340 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 27 121 047 | - | - | 813 792 | 1 692 497 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 27 121 047 | - | - | 813 792 | 1 692 497 |
| Sum omløpsmidler | 34 506 453 | 57 614 564 | 7 099 416 | 16 156 578 | 11 379 311 |
| Sum eiendeler | 94 553 781 | 85 866 766 | 32 206 947 | 41 489 882 | 43 598 979 |
| Aksjekapital | 60 120 | - | - | 60 120 | - |
| Overkurs | 7 054 594 | - | - | 7 054 594 | 7 054 594 |
| Sum innskutt egenkapital | 7 114 714 | 7 114 714 | 7 114 714 | 7 114 714 | 7 114 714 |
| Annen egenkapital | 85 638 698 | - | - | 33 604 812 | 35 782 265 |
| Sum opptjent egenkapital | 85 638 698 | 77 215 549 | 22 537 705 | 33 604 812 | 35 782 265 |
| Sum egenkapital | 92 753 412 | 84 330 263 | 29 652 419 | 40 719 526 | 42 896 979 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 1 779 153 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 15 204 | - | - | 15 058 | 2 000 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 55 298 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 085 165 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 700 000 | - | - | 700 000 | 700 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 800 369 | 1 536 503 | 775 375 | 770 356 | 702 000 |
| Sum gjeld | 1 800 369 | 1 536 503 | 2 554 528 | 770 356 | 702 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 94 553 781 | - | - | 41 489 882 | 43 598 979 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 60 120 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 19,17▼ | 37,50 | 9,16 | 20,97 | 16,21 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02 | 0,02 | 0,09 | 0,02 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 33,9 %▼ | 115,9 % | 10,8 % | 12,4 % | 44,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,1 %▼ | 98,2 % | 92,1 % | 98,1 % | 98,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Fridtjof Støre | 1987 |
| Styrets leder | Fridtjof Støre | 1987 |
| Revisor | TOTAL REVISJON DA985 153 965 | - |
| Regnskapsfører | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRIDTJOF STØRE99,8 %f. 1987 · Drøbak · 1 000 A-aksjer
- Marius Digerud Bøhlerengen0,10 %f. 1986 · Drøbak · 1 C-aksjer
- J.Elgaaen Holding AS0,10 %Drøbak · 1 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Lindtruppbakken 2 AS100,0 %929 054 903 · 30 ordinære aksjer
- CRMIC AS10,3 %814 139 212 · 6 448 ordinære aksjer
- Essegent AS8,15 %922 629 315 · 946 183 ordinære aksjer
- TEMPO EIENDOM AS6,40 %999 007 619 · 265 ordinære aksjer
- Incubeat XPND AS4,40 %928 434 478 · 26 500 ordinære aksjer
- NICO DRILLING AS4,11 %921 109 644 · 1 160 B-aksjer
- SUNDAY POWER AS1,55 %922 629 323 · 586 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.