- Org.nr.
- 918 036 245
- Adresse
- Deliveien 10, 1540 Vestby
Driftsresultat142 7575,2 % margin
Årsresultat140 4545,1 % margin
Egenkapital494 97877,7 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
F2 MANAGEMENT AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 036 245
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 13.09.2016
- Registrert
- 10.11.2016
- Adresse
- Deliveien 10, 1540 Vestby
- Postadresse
- Postboks 2714 Solli
- Kommune
- Vestby
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Vestby (263)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- F2 MANAGEMENT AS818 090 722 · VESTBY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulentvirksomhet, investeringer i fast eiendom, aksjer og andre verdipapirer samt virksomhet som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 4 628 137 |
| Sum driftsinntekter | 2 736 983 | 2 533 398 | 4 657 185 | 5 297 216 | 4 628 137 |
| Lønnskostnad | - | 582 335 | 1 249 923 | 1 526 652 | 1 047 775 |
| Annen driftskostnad | - | 2 394 061 | 2 077 162 | 1 481 290 | 914 688 |
| Sum driftskostnader | 2 594 226 | 2 976 397 | 3 327 085 | 3 007 942 | 1 962 463 |
| Driftsresultat | 142 757 | −442 999 | 1 330 100 | 2 289 274 | 2 665 674 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 88 |
| Sum finansinntekter | 2 688 | 2 635 | 3 434 | 846 | 88 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 1 401 |
| Sum finanskostnader | 961 | 12 842 | 6 369 | 2 273 | 1 401 |
| Netto finans | 1 727 | −10 207 | −2 935 | −1 427 | −1 313 |
| Resultat før skatt | 144 484 | −453 205 | 1 327 164 | 2 287 847 | 2 664 361 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 293 313 | 505 785 | 588 491 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 2 075 870 |
| Årsresultat | 140 454 | −453 205 | 1 033 851 | 1 782 062 | 2 075 870 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 2 000 000 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 75 870 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 2 075 870 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 0 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 0 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 153 989 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 153 989 |
| Sum anleggsmidler | - | 158 771 | 405 769 | 402 335 | 153 989 |
| Sum varer | - | - | - | - | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 141 809 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 2 201 604 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 992 652 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 992 652 |
| Sum omløpsmidler | 636 959 | 493 880 | 1 740 472 | 4 655 736 | 3 194 256 |
| Sum eiendeler | 636 959 | 652 651 | 2 146 241 | 5 058 070 | 3 348 245 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 149 837 |
| Sum opptjent egenkapital | 464 978 | 12 545 | 1 465 750 | 431 899 | 149 837 |
| Sum egenkapital | 494 978 | 42 545 | 1 495 750 | 461 899 | 179 837 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 92 430 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 588 491 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 89 408 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 2 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 398 079 |
| Sum kortsiktig gjeld | 141 981 | 610 106 | 650 490 | 4 596 171 | 3 168 408 |
| Sum gjeld | 141 981 | 610 106 | 650 490 | 4 596 171 | 3 168 408 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 3 348 245 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,49▲ | 0,81 | 2,68 | 1,01 | 1,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,29▼ | 14,34 | 0,43 | 9,95 | 17,62 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,6 %▲ | −31,5 % | 37,0 % | 54,5 % | 79,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,2 %▲ | −17,5 % | 28,6 % | 43,2 % | 57,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,1 %▲ | −17,9 % | 22,2 % | 33,6 % | 44,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 77,7 %▲ | 6,5 % | 69,7 % | 9,1 % | 5,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
F2 MANAGEMENT AS5,2 %
2,7 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %255075100
F2 MANAGEMENT AS5,2 % 2,7 mill.1 til 4 ansatte 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Torstein Andresen | 1957 |
| Revisor | NITSCHKE AS914 658 314 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Martin Andresen50,0 %f. 1977 · Paphos · 15 ordinære aksjer
- Thombern AS50,0 %Nesbru · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.