- Org.nr.
- 919 198 990
- Adresse
- Sogstikollen 1, 1446 Drøbak
Driftsresultat−41 976ikke oppgitt
Årsresultat14 616 813ikke oppgitt
Egenkapital18 104 73979,0 % av eiendelene
Fagerli Holding AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 198 990
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.09.2026
- Stiftet
- 13.06.2017
- Registrert
- 27.06.2017
- Adresse
- Sogstikollen 1, 1446 Drøbak
- Kommune
- Frogn
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Frogn (233)
- Aksjekapital
- 24 030 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie og utleie av eiendom, deltakelse i andre virksomheter samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | - | 104 291 | 15 625 | 13 723 | 29 519 |
| Sum driftskostnader | 41 976 | 104 291 | 15 625 | 13 723 | 29 519 |
| Driftsresultat | −41 976 | −104 291 | −15 625 | −13 723 | −29 519 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | 2 726 182 | 1 853 551 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 2 583 | 110 888 | - |
| Sum finansinntekter | 19 491 734 | 6 604 154 | 2 728 765 | 1 964 438 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 15 393 | 68 955 | - |
| Sum finanskostnader | 693 807 | 175 457 | 15 393 | 68 955 | 2 374 995 |
| Netto finans | 18 797 927 | 6 428 697 | 2 713 372 | 1 895 483 | −2 374 995 |
| Resultat før skatt | 18 755 951 | 6 324 406 | 2 697 747 | 1 881 760 | −2 404 514 |
| Skattekostnad | - | 1 312 832 | 597 852 | 361 847 | - |
| Årsresultat | 14 616 813 | 5 011 574 | 2 099 895 | 1 519 913 | −2 404 514 |
| Udekket tap | - | - | 2 099 895 | 1 519 913 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 099 895 | 1 519 913 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet (0) | - | - | - | 166 048 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 1 723 135 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 1 723 135 | 166 048 | - |
| Sum anleggsmidler | 17 149 847 | 1 963 135 | 1 723 135 | 166 048 | 3 055 061 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 2 200 000 | 0 | - |
| Sum fordringer | - | - | 2 200 000 | 0 | - |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 227 833 | 1 052 704 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 227 833 | 1 052 704 | - |
| Sum omløpsmidler | 5 775 143 | 5 518 736 | 2 427 833 | 1 052 704 | 15 856 |
| Sum eiendeler | 22 924 990 | 7 481 871 | 4 150 968 | 1 218 752 | 3 070 917 |
| Aksjekapital | - | - | 24 030 000 | 24 030 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 030 000 | 24 030 000 | 24 030 000 | 24 030 000 | 24 030 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | 25 553 649 | 27 653 544 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −5 925 261 | −20 542 075 | −25 553 649 | −27 653 544 | −29 173 457 |
| Sum egenkapital | 18 104 739 | 3 487 925 | −1 523 649 | −3 623 544 | −5 143 457 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Konvertible lån | - | - | 0 | 3 809 691 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 3 809 691 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 3 809 691 | 3 743 615 |
| Betalbar skatt | - | - | 593 504 | 361 847 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 5 081 113 | 670 758 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 820 251 | 3 993 945 | 5 674 617 | 1 032 605 | 4 470 758 |
| Sum gjeld | 4 820 251 | 3 993 945 | 5 674 617 | 4 842 296 | 8 214 374 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 4 150 968 | 1 218 752 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,20▼ | 1,38 | 0,43 | 1,02 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,27▼ | 1,15 | −3,72 | −1,34 | −1,60 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 127,9 %▲ | 111,8 % | 101,1 % | 90,9 % | −1,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 79,0 %▲ | 46,6 % | −36,7 % | −297,3 % | −167,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frode Fagerli | 1970 |
| Styrets leder | Frode Fagerli | 1970 |
| Regnskapsfører | TOTAL REVISJON DA985 153 965 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRODE FAGERLI100,0 %f. 1970 · Drøbak · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- START EN DRØM AS28,6 %919 479 450 · 817 ordinære aksjer
- ORO VERKSTEDHALLEN AS0,98 %927 596 938 · 16 000 A-aksjer
- CARLS AS0,65 %925 947 970 · 12 875 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.