- Org.nr.
- 931 310 887
- Adresse
- c/o Paul Edvard Svendsen, Hestøysundet 35, 8135 Sørarnøy
- Bransje
- Fiske og fangst i sjø
Driftsresultat−1 641 416
EBITDA−1 598 482før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 632 133
Egenkapital1 140 53836,3 % av eiendelene
Fagerskjær AS er et aksjeselskap innen fiske og fangst i sjø, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 310 887
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 16.04.2023
- Registrert
- 28.04.2023
- Adresse
- c/o Paul Edvard Svendsen, Hestøysundet 35, 8135 Sørarnøy
- Kommune
- Gildeskål
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fagerskjær AS917 090 742 · GILDESKÅL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fangst og salg av fisk, samt investering i tilsvarende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 416 435 | 1 639 817 | 2 015 570 |
| Sum driftsinntekter | 1 416 435 | 1 639 817 | 2 015 570 |
| Lønnskostnad | 843 602 | 759 315 | 1 022 113 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 42 934 | 42 934 | 42 934 |
| Annen driftskostnad | 2 171 315 | 375 119 | 294 966 |
| Sum driftskostnader | 3 057 851 | 1 177 368 | 1 360 013 |
| Driftsresultat | −1 641 416 | 462 450 | 655 557 |
| Annen renteinntekt | 1 199 | 241 | 115 |
| Annen finansinntekt | 3 323 | 2 653 | - |
| Sum finansinntekter | 4 522 | 2 894 | 115 |
| Annen rentekostnad | 944 | 4 669 | 6 052 |
| Sum finanskostnader | 944 | 4 669 | 6 052 |
| Netto finans | 3 578 | −1 775 | −5 937 |
| Resultat før skatt | - | - | 649 620 |
| Resultat før skattekostnad | −1 637 838 | 460 675 | - |
| Skattekostnad på resultat | −5 705 | 102 067 | 142 916 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 506 704 |
| Årsresultat | −1 632 133 | 358 608 | 506 704 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 632 133 | 358 608 | 506 704 |
| Totalresultat | −1 632 133 | 358 608 | 506 704 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 358 608 | 506 704 |
| Overført fra annen egenkapital | −1 632 133 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 632 133 | 358 608 | 506 704 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | 916 000 | 916 000 | 916 000 |
| Sum immaterielle eiendeler | 916 000 | 916 000 | 916 000 |
| Skip og flytende installasjoner | 300 541 | 343 475 | 386 409 |
| Sum varige driftsmidler | 300 541 | 343 475 | 386 409 |
| Andre langsiktige fordringer | 1 280 018 | 1 280 018 | 1 180 018 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 280 018 | 1 280 018 | 1 180 018 |
| Sum anleggsmidler | 2 496 559 | 2 539 493 | 2 482 427 |
| Andre kortsiktige fordringer | 27 733 | 976 695 | 24 685 |
| Sum fordringer | 27 733 | 976 695 | 24 685 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 615 941 | 692 037 | 662 581 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 615 941 | 692 037 | 662 581 |
| Sum omløpsmidler | 643 674 | 1 668 732 | 687 266 |
| Sum eiendeler | 3 140 233 | 4 208 225 | 3 169 693 |
| Aksjekapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Overkurs | 1 551 019 | 1 551 019 | 1 551 019 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 051 019 | 2 051 019 | 2 045 449 |
| Annen egenkapital | −910 481 | 721 652 | 368 615 |
| Sum opptjent egenkapital | −910 481 | 721 652 | 368 615 |
| Sum egenkapital | 1 140 538 | 2 772 671 | 2 414 064 |
| Utsatt skatt | - | 5 705 | 3 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 5 705 | 3 778 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 5 705 | 3 778 |
| Leverandørgjeld | 31 991 | 76 654 | 444 |
| Betalbar skatt | - | 100 140 | 139 138 |
| Skyldig offentlige avgifter | 235 489 | 219 435 | 276 650 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 732 215 | 1 033 620 | 335 620 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 999 695 | 1 429 849 | 751 852 |
| Sum gjeld | 1 999 695 | 1 435 554 | 755 630 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 140 233 | 4 208 225 | 3 169 693 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,32▼ | 1,17 | 0,91 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,75▲ | 0,52 | 0,31 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −44,6 %▼ | 12,6 % | 20,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −115,9 %▼ | 28,2 % | 32,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −115,2 %▼ | 21,9 % | 25,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 36,3 %▼ | 65,9 % | 76,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Paul Edvard Svendsen | 1953 |
| Styrets leder | Paul Edvard Svendsen | 1953 |
| Styremedlem | Signar Svendsen | 1973 |
| Regnskapsfører | GODE TALL AS947 615 955 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PAUL EDVARD SVENDSEN51,0 %f. 1953 · Sørarnøy · 51 ordinære aksjer
- Signar Svendsen49,0 %f. 1973 · Sørarnøy · 49 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.