- Org.nr.
- 914 451 868
- Adresse
- Kjølberggata 23A, 0653 Oslo
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat291 25311,8 % margin
EBITDA373 053før av- og nedskrivninger
Årsresultat241 2169,7 % margin
Egenkapital139 96615,2 % av eiendelene
Fagmester VVS AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 451 868
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 14.10.2014
- Registrert
- 12.11.2014
- Adresse
- Kjølberggata 23A, 0653 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 43.221 RørleggerarbeidRørleggerarbeid i Oslo (550)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fagmester VVS AS921 915 705 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggervirksomhet, rørleggermester, fagteknikker og serviceteknikker innenfor rør og bygg.
Tidligere navn
- Fagmester VVS AS12.11.2014 til 24.02.2016
- FOKUS BAD OG VVS AS24.02.2016 til 26.11.2018
- OLSEN RENHOLDSERVICE AS26.11.2018 til 26.03.2019
- FOKUS BAD OG VVS AS26.03.2019 til 03.05.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 474 486 | - | - | - | 5 088 004 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 120 365 |
| Sum driftsinntekter | 2 474 486 | 2 805 572 | 3 405 749 | 3 049 183 | 5 208 369 |
| Varekostnad | 1 266 156 | - | - | - | 2 557 875 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 1 385 997 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 169 971 |
| Lønnskostnad | 145 588 | - | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 81 800 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 689 689 | - | - | - | 1 103 642 |
| Sum driftskostnader | 2 183 233 | 2 993 935 | 3 318 810 | 2 973 759 | 5 217 485 |
| Driftsresultat | 291 253 | −188 363 | 86 939 | 75 424 | −9 116 |
| Annen renteinntekt | 3 265 | - | - | - | 2 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 1 544 |
| Sum finansinntekter | 3 265 | 3 289 | 303 | 1 | 1 546 |
| Annen rentekostnad | 29 866 | - | - | - | 6 039 |
| Annen finanskostnad | 3 391 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 33 257 | 49 217 | 6 554 | 11 470 | 6 039 |
| Netto finans | −29 992 | −45 928 | −6 251 | −11 469 | −4 492 |
| Resultat før skatt | - | −234 291 | 80 688 | 63 955 | −13 608 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −13 608 |
| Resultat før skattekostnad | 261 261 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 20 045 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 241 216 | −234 291 | 78 215 | 63 955 | −13 608 |
| Udekket tap | 131 249 | - | - | - | −13 608 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 109 966 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 241 215 | - | - | - | −13 608 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 243 000 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 243 000 | - | - | - | 621 806 |
| Sum anleggsmidler | 243 000 | 383 250 | 291 105 | 506 889 | 621 806 |
| Kundefordringer | 31 188 | - | - | - | 4 001 |
| Andre fordringer | 412 694 | - | - | - | 14 771 |
| Sum fordringer | 443 882 | - | - | - | 18 772 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 233 861 | - | - | - | 210 945 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 233 861 | - | - | - | 210 945 |
| Sum omløpsmidler | 677 743 | 640 300 | 774 443 | 261 521 | 229 716 |
| Sum eiendeler | 920 743 | 1 023 550 | 1 065 548 | 768 410 | 851 522 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 621 806 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 39 129 |
| Annen egenkapital | 109 966 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 109 966 | −131 249 | 103 041 | 24 826 | −39 129 |
| Sum egenkapital | 139 966 | −101 249 | 133 041 | 54 826 | −9 129 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 266 120 | - | - | - | 68 587 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 266 120 | - | - | - | 68 587 |
| Sum langsiktig gjeld | 266 120 | 308 018 | −5 761 | 11 598 | 68 587 |
| Leverandørgjeld | 380 786 | - | - | - | 103 150 |
| Betalbar skatt | 20 045 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 26 544 | - | - | - | 240 863 |
| Annen kortsiktig gjeld | 87 283 | - | - | - | 448 050 |
| Sum kortsiktig gjeld | 514 658 | 816 782 | 938 267 | 701 985 | 792 064 |
| Sum gjeld | 780 778 | 1 124 800 | 932 506 | 713 583 | 860 651 |
| Sum egenkapital og gjeld | 920 744 | - | - | - | 851 522 |
| kr 1 000,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,32▲ | 0,78 | 0,83 | 0,37 | 0,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,58▲ | −11,11 | 7,01 | 13,02 | −94,28 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 30,3 %▲ | −17,7 % | 9,5 % | 9,3 % | −0,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 11,8 %▲ | −6,7 % | 2,6 % | 2,5 % | −0,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,7 %▲ | −8,4 % | 2,3 % | 2,1 % | −0,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,2 %▲ | −9,9 % | 12,5 % | 7,1 % | −1,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fagmester VVS AS11,8 %
2,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−5051015
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
Fagmester VVS AS11,8 % 2,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Safet Ismaili | 1981 |
| Styrets leder | Safet Ismaili | 1981 |
| Regnskapsfører | TP ACCOUNTING AS926 782 592 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SAFET ISMAILI100,0 %f. 1981 · Oslo · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.