- Org.nr.
- 919 188 995
- Adresse
- Vensvangvegen 434, 2338 Espa
- Hovedeier
- AKRL INVEST AS, 100 %
Driftsresultat549 6823,4 % margin
EBITDA628 188før av- og nedskrivninger
Årsresultat448 5112,8 % margin
Egenkapital2 552 86443,3 % av eiendelene
Fagtrapp AS er et aksjeselskap innen produksjon av andre bygningsartikler, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 188 995
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 30.05.2017
- Registrert
- 23.06.2017
- Adresse
- Vensvangvegen 434, 2338 Espa
- Kommune
- Stange
- Aksjekapital
- 280 000
- Ansatte
- 7
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fagtrapp AS973 791 826 · STANGE8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon, salg, montering av trapper, interiør og andre trevareprodukter, samt virksomhet som naturlig hører sammen med dette.
Tidligere navn
- FAGTRAPP DRIFT AS23.06.2017 til 12.12.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 16 363 543 | 12 858 756 | 17 481 809 | 20 555 605 | 16 813 516 |
| Annen driftsinntekt | −319 200 | - | - | - | 117 666 |
| Sum driftsinntekter | 16 044 343 | 12 858 756 | 17 481 809 | 20 555 605 | 16 931 183 |
| Varekostnad | 8 484 903 | 6 203 432 | 8 221 442 | 8 584 662 | 6 579 469 |
| Lønnskostnad | 4 583 154 | 4 081 737 | 6 670 999 | 6 610 107 | 6 708 830 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 428 450 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 78 506 | 68 400 | 339 869 | 437 882 | - |
| Annen driftskostnad | 2 348 098 | 2 583 996 | 3 086 010 | 3 222 302 | 3 179 995 |
| Sum driftskostnader | 15 494 661 | 12 937 565 | 18 318 321 | 18 854 953 | 16 896 742 |
| Driftsresultat | 549 682 | −78 809 | −836 511 | 1 700 652 | 34 440 |
| Annen renteinntekt | 37 023 | 41 230 | 29 146 | 15 679 | 5 539 |
| Annen finansinntekt | 1 054 | 333 | 39 231 | 15 648 | 2 797 |
| Sum finansinntekter | 38 077 | 41 563 | 68 377 | 31 327 | 8 336 |
| Annen rentekostnad | 5 299 | 5 480 | 11 442 | 6 608 | 6 916 |
| Annen finanskostnad | 5 874 | 12 603 | 28 614 | 24 594 | 12 309 |
| Sum finanskostnader | 11 174 | 18 083 | 40 056 | 31 201 | 19 225 |
| Netto finans | 26 903 | 23 481 | 28 321 | 126 | −10 889 |
| Resultat før skatt | - | - | −808 190 | 1 700 778 | 23 551 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 6 722 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 16 829 |
| Resultat før skattekostnad | 576 585 | −55 329 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 128 074 | −2 166 | −175 911 | 375 707 | - |
| Årsresultat | 448 511 | −53 163 | - | - | 16 829 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 448 511 | −53 163 | −632 279 | 1 325 071 | 16 829 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 16 829 |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | - | 2 500 000 | - |
| Totalresultat | 448 511 | −53 163 | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | 1 250 000 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −801 489 | −53 163 | −632 279 | −1 174 929 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 448 511 | −53 163 | - | - | 16 829 |
| Utsatt skattefordel | 100 338 | 228 412 | 226 246 | 50 335 | 21 978 |
| Sum immaterielle eiendeler | 100 338 | 228 412 | 226 246 | 50 335 | 21 978 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 1 439 188 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 1 096 585 | 1 296 185 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | 18 749 | 34 649 | 64 102 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 529 929 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 17 100 | 95 606 | 195 048 | 319 417 | - |
| Sum varige driftsmidler | 17 100 | 95 606 | 1 310 381 | 1 650 250 | 2 033 218 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 37 850 | 101 750 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 37 850 | 101 750 |
| Sum anleggsmidler | 117 438 | 324 018 | 1 536 627 | 1 738 435 | 2 156 946 |
| Varer | - | - | - | - | 1 516 000 |
| Sum varer | 1 032 000 | 1 006 000 | 1 367 000 | 1 761 000 | 1 516 000 |
| Kundefordringer | 2 541 115 | 1 391 505 | 1 245 887 | 3 294 632 | 1 898 793 |
| Andre kortsiktige fordringer | 124 038 | 141 949 | 117 890 | 111 541 | 126 392 |
| Konsernfordringer | 2 489 | 2 209 | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 667 642 | 1 535 662 | 1 363 777 | 3 406 173 | 2 025 186 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 079 436 | 1 759 516 | 2 316 399 | 2 349 325 | 3 554 508 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 079 436 | 1 759 516 | 2 316 399 | 2 349 325 | 3 554 508 |
| Sum omløpsmidler | 5 779 077 | 4 301 179 | 5 047 176 | 7 516 497 | 7 095 693 |
| Sum eiendeler | 5 896 515 | 4 625 196 | 6 583 803 | 9 254 933 | 9 252 640 |
| Aksjekapital | 280 000 | 280 000 | 385 000 | 385 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 280 000 | 280 000 | 385 000 | 385 000 | 385 000 |
| Annen egenkapital | 2 272 864 | 3 074 353 | 4 168 891 | 4 801 170 | 5 976 099 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 272 864 | 3 074 353 | 4 168 891 | 4 801 170 | 5 976 099 |
| Sum egenkapital | 2 552 864 | 3 354 353 | 4 553 891 | 5 186 170 | 6 361 099 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 720 949 | 222 206 | 746 656 | 611 698 | 858 624 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 404 064 | 21 705 |
| Skyldig offentlige avgifter | 735 778 | 571 280 | 618 456 | 1 135 622 | 1 177 336 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 1 080 109 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 886 924 | 477 357 | 664 800 | 837 270 | 833 875 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 343 651 | 1 270 844 | 2 029 912 | - | 2 891 540 |
| Sum gjeld | 3 343 651 | 1 270 844 | 2 029 912 | 4 068 763 | 2 891 540 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 896 515 | 4 625 196 | 6 583 803 | - | 9 252 640 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 385 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,73▼ | 3,38 | 2,49 | - | 2,45 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,31▲ | 0,38 | 0,45 | 0,78 | 0,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,2 %▲ | −0,7 % | −9,7 % | 18,7 % | 0,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,4 %▲ | −0,6 % | −4,8 % | 8,3 % | 0,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,8 %▲ | −0,4 % | −3,6 % | - | 0,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,3 %▼ | 72,5 % | 69,2 % | 56,0 % | 68,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 292 049
- Resultat per ansatt, kroner
- 78 526
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fagtrapp AS3,4 %
16,0 mill. 7 ansatte 2025
−10 %−50510
TINDE HYTTER AS−8,8 % 413,0 mill.116 ansatte 2025
Moelven Byggmodul AS3,3 % 907,3 mill.354 ansatte 2025
Fagtrapp AS3,4 % 16,0 mill.7 ansatte 2025
Skanska Husfabrikken AS5,5 % 602,1 mill.108 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 16.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ronny Gaasø | 1978 |
| Styrets leder | Ansgar Gaasø | 1954 |
| Styremedlem | Ronny Gaasø | 1978 |
| Styremedlem | Linda Gaasø | 1984 |
| Revisor | FLYT REVISJON AS951 697 826 | - |
| Regnskapsfører | HEDEMARKEN REGNSKAP AS997 009 193 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- AKRL INVEST AS100,0 %Ridabu · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- AKRL INVEST AS
- Fagtrapp Eiendom AS100,0 %
- Fagtrapp AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.