- Org.nr.
- 995 447 010
- Adresse
- Gjerdeveien 4B, 4317 Sandnes
Driftsresultat−53 269−14,5 % margin
EBITDA−11 569før av- og nedskrivninger
Årsresultat748 146
Egenkapital11 933 73678,0 % av eiendelene
FALCH HOLDING AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 995 447 010
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 24.03.2010
- Registrert
- 27.04.2010
- Adresse
- Gjerdeveien 4B, 4317 Sandnes
- Kommune
- Sandnes
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Sandnes (987)
- Aksjekapital
- 236 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FALCH HOLDING AS914 710 170 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å eie og forvalte aksjer og eiendommer og alt hva som inngår under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 67 578 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 300 711 | 529 912 | 443 900 | 627 506 | 1 275 862 |
| Sum driftsinntekter | 368 289 | 529 912 | 443 900 | 627 506 | 1 275 862 |
| Varekostnad | - | - | - | - | 26 435 |
| Avskrivning av driftsmidler | 41 700 | 41 700 | 41 700 | 41 700 | 41 700 |
| Annen driftskostnad | 379 859 | 835 228 | 210 477 | 920 933 | 266 722 |
| Sum driftskostnader | 421 559 | 876 928 | 252 177 | 962 633 | 334 857 |
| Driftsresultat | −53 269 | −347 016 | 191 723 | −335 127 | 941 006 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 1 069 587 | 2 242 618 | 1 011 100 | 1 406 800 | 2 142 900 |
| Annen renteinntekt | - | - | 150 | 127 773 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 2 865 | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 069 587 | 2 242 618 | 1 014 115 | 1 534 573 | 2 142 900 |
| Annen rentekostnad | 62 436 | 139 474 | 40 205 | 158 230 | 162 720 |
| Annen finanskostnad | - | 48 163 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 62 436 | 187 637 | 40 205 | 158 230 | 162 720 |
| Netto finans | 1 007 151 | 2 054 981 | 973 910 | 1 376 343 | 1 980 180 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 165 633 | 1 041 216 | 2 921 186 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 444 660 |
| Resultat før skattekostnad | 953 881 | 1 707 965 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 205 735 | 258 308 | 256 406 | 230 237 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 909 227 | 810 979 | 2 476 526 |
| Årsresultat | 748 146 | 1 449 657 | 909 227 | 810 979 | 2 476 526 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 748 146 | 1 449 657 | 909 227 | 810 979 | 2 476 526 |
| Totalresultat | 748 146 | 1 449 657 | 909 227 | 810 979 | 2 476 526 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 113 724 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 748 146 | 1 449 657 | 909 227 | 697 255 | 2 476 526 |
| Sum overføringer og disponeringer | 748 146 | 1 449 657 | 909 227 | 810 979 | 2 476 526 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 5 951 671 | 5 993 371 | 7 019 408 | 7 029 608 | 7 338 322 |
| Sum varige driftsmidler | 5 951 671 | 5 993 371 | 7 019 408 | 7 029 608 | 7 338 322 |
| Investering i datterselskap | 953 383 | 993 383 | 993 383 | 1 225 437 | 1 225 437 |
| Lån til foretak i samme konsern | 2 250 000 | - | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 4 200 000 | 4 200 000 | 4 600 000 | 400 000 | 400 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 415 000 | 422 500 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 818 383 | 5 615 883 | 5 593 383 | 1 625 437 | 1 625 437 |
| Sum anleggsmidler | 13 770 054 | 11 609 254 | 12 612 791 | 8 655 045 | 8 963 759 |
| Kundefordringer | −9 395 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 667 172 | 600 000 | 1 608 183 | 666 805 | 668 808 |
| Konsernfordringer | 36 000 | 2 203 396 | 1 011 100 | 1 416 029 | 2 252 129 |
| Sum fordringer | 693 777 | 2 803 396 | 2 619 283 | 2 082 834 | 2 920 936 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 843 859 | 97 604 | 34 057 | 355 651 | 1 885 535 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 843 859 | 97 604 | 34 057 | 355 651 | 1 885 535 |
| Sum omløpsmidler | 1 537 636 | 2 901 000 | 2 653 340 | 2 438 485 | 4 806 471 |
| Sum eiendeler | 15 307 690 | 14 510 254 | 15 266 131 | 11 093 530 | 13 770 231 |
| Aksjekapital | 236 000 | 236 000 | 236 000 | 250 000 | 250 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 236 000 | 236 000 | 236 000 | 250 000 | 250 000 |
| Annen egenkapital | 11 697 736 | 10 949 590 | 9 499 933 | 8 808 760 | 8 111 505 |
| Sum opptjent egenkapital | 11 697 736 | 10 949 590 | 9 499 933 | 8 808 760 | 8 111 505 |
| Sum egenkapital | 11 933 736 | 11 185 590 | 9 735 933 | 9 058 760 | 8 361 505 |
| Utsatt skatt | 251 887 | 249 801 | 292 148 | 290 060 | 415 549 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 251 887 | 249 801 | 292 148 | 290 060 | 415 549 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 1 200 000 | 3 200 000 | 991 666 | 3 500 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 800 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 800 000 | 1 200 000 | 3 200 000 | 991 666 | 3 500 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 051 887 | 1 449 801 | 3 492 148 | 1 281 726 | 3 915 549 |
| Leverandørgjeld | 37 765 | 8 570 | 10 323 | 14 623 | 500 |
| Betalbar skatt | 203 649 | 287 071 | 254 318 | 323 650 | 337 568 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 1 534 459 | 1 685 564 | 368 398 | 1 067 500 |
| Skyldig offentlige avgifter | 4 885 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 75 768 | 44 764 | 87 845 | 46 373 | 87 608 |
| Sum kortsiktig gjeld | 322 067 | 1 874 863 | 2 038 050 | 753 044 | 1 493 177 |
| Sum gjeld | 3 373 954 | 3 324 664 | 5 530 198 | 2 034 770 | 5 408 726 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 307 690 | 14 510 254 | 15 266 131 | 11 093 530 | 13 770 231 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,77▲ | 1,55 | 1,30 | 3,24 | 3,22 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,28▼ | 0,30 | 0,57 | 0,22 | 0,65 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,8 %▼ | 12,7 % | 9,1 % | 9,6 % | 22,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −14,5 %▲ | −65,5 % | 43,2 % | −53,4 % | 73,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 203,1 %▼ | 273,6 % | 204,8 % | 129,2 % | 194,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 78,0 %▲ | 77,1 % | 63,8 % | 81,7 % | 60,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FALCH HOLDING AS−14,5 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
FALCH HOLDING AS−14,5 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sissel Vikse Falch | 1968 |
| Styrets leder | Tom Sverre Falch | 1965 |
| Varamedlem | Sissel Vikse Falch | 1968 |
| Revisor | FRYD REVISJON AS919 314 443 | - |
| Regnskapsfører | FLYT REGNSKAP AS927 689 766 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SISSEL VIKSE FALCH50,0 %f. 1968 · Sandnes · 118 ordinære aksjer
- TOM SVERRE FALCH50,0 %f. 1965 · Sandnes · 118 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- APPEAL FRISØR HANA AS100,0 %926 398 954 · 170 ordinære aksjer
- SIFAB AS60,0 %886 803 222 · 225 428 ordinære aksjer
- Emehai AS50,0 %933 063 739 · 1 000 ordinære aksjer
- SIFAB BOLIG AS40,0 %928 658 325 · 400 ordinære aksjer
- Vibemyr Eiendom AS28,0 %932 686 139 · 4 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.